Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
Јас искрено се надевам дека мојата варијанта ќе биде точна, но ако излезе варијантата на snajderot е тогаш... држ`те се!
мислам дека работат на тоа да не есклира состојбата затоа и медиумите се смирени,мислам дека тоа е единствено позитивно,нјикој не сака хаос.
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
ako saka USA da pomogni za 2 sati ke se doznaj koj i sho znajte kolku sateliti ima koi gi nadgleduvaat ovie raboti ama nekolku grupi go znat scenarioto i izvrshitelot ama se zaebavaat na nash racun
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
I da gi fatat ubicijte nema da gi kazat ako se albanci ke zataskaat nesto da ne ima destabilizacija :D garant kaj nas e taka
Види вака, и да се албанци, битен е мотивот... А и најдобро ќе биде да заташкаат, а и во иднина ДБК да си ја брка работата и да спречува вакви работи уште пред да се случат...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А и најдобро ќе биде да заташкаат, а и во иднина ДБК да си ја брка работата и да спречува вакви работи уште пред да се случат...
Мислиш дека можат? Реално гледано има земја во светот што може да спречи некој ако наумил да стори вакво дело?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.442
ako saka USA da pomogni za 2 sati ke se doznaj koj i sho znajte kolku sateliti ima koi gi nadgleduvaat ovie raboti ama nekolku grupi go znat scenarioto i izvrshitelot ama se zaebavaat na nash racun
Они може да гледаат терен, ама не снимаат, знаеш колку простор би требало да се снима цел свет деноноќно? Тоа се снима само по потреба.
--- надополнето: 15 април 2012 во 20:39 ---
Мислиш дека можат? Реално гледано има земја во светот што може да спречи некој ако наумил да стори вакво дело?
Нема, тоа е покажано и докажано. 100% превентива не постои. Ситни муабети се во прашање за дневнополитички поени. Не е крива владата за ова, не е крива полицијата, не е крива опозицијата. Крив е тој што го смислил ова сценарио.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
17
И ако е мојата на пр точна? Тие за 2 убија 4, па ние за 4-8, па се така до бескрај???[/quote]

Izvini ubistvoto vo Gostivar bese zaradi netrpelivost sprema Albancite ili zatoa sto covekot probuvase da se odbrani i da ja odbrani negovata kjerka(a sega doznavame i za toa kako toj si ja vrsel sovesno negovata rabota pa mozebi i vrsele pritisoci vrz nego). Kakva povrzanost ti gledas megju ovie dve slucki ? Pa vikas nie 2 oni 4 pa nie za 4-8 ? Barem eden od Albanska nacionalnost da razmisluvase vaka kako tebe drugo ke bese. I ako si tolku pameten dokolku ova go napravile Albanci idi ova so go zboris ovde kazi im go na roditelite.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Ај едно инфо, кој може.
На заобиколницата не се приклучуваат локалните патишта, така? Гледам дека локалниот пат кој врви паралелно со заобиколницата минува над неа кај езерото, по надвозник.

Прегледај го приврзокот 42116
so ako nekoj gi ceka parkiran na obilkonicataa tie pes odat do nea tuka ima kup prasanja
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Мислиш дека можат? Реално гледано има земја во светот што може да спречи некој ако наумил да стори вакво дело?
Ако е изолирано дело, секако дека не може. Но ако е организирано со цел дестабилизација, тогаш да... Тоа е и целта на ДБК. А и ако е организирано со цел дестабилизација, тогаш сигурно нема да биде само ова, туку ќе следат и други...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нема, тоа е покажано и докажано. 100% превентива не постои. Ситни муабети се тоа за дневнополитички поени.
Значи празни муабети се тропаат за иднина. Треба да ја почекаме завршницата на случајов да видиме што е најреално и најдобро за нас како народ. Од толку солуции на темава ни сама незнам што да мислам, сите држат вода. Али без доказ е типично дрдорење.
Она што го знам до овој момент за случајов е дека сакам смртна казна за извршителите или некој случајно да ги удави во кофа вода во Идризово. Било што само да не дишат повеќе.
--- надополнето: 15 април 2012 во 20:45 ---
Ако е изолирано дело, секако дека не може. Но ако е организирано со цел дестабилизација, тогаш да... Тоа е и целта на ДБК. А и ако е организирано со цел дестабилизација, тогаш сигурно нема да биде само ова, туку ќе следат и други...
И организирано до ден денес гледаме како цел свет пати. На кој авиони му крадат, на кој воз во воздух му дигаат, на кој во школо му влегуваат... Едноставно неможе да се спречи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Ај едно инфо, кој може.
На заобиколницата не се приклучуваат локалните патишта, така? Гледам дека локалниот пат кој врви паралелно со заобиколницата минува над неа кај езерото, по надвозник.

Прегледај го приврзокот 42116
mislam deka vo singelic e narednoto isklucuvanje od radisani, kaj ezeroto nema, ama ne sum 100% siguren
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.442
I da gi fatat ubicijte nema da gi kazat ako se albanci ke zataskaat nesto da ne ima destabilizacija :D garant kaj nas e taka
Види, лоша ти е логиката, конспиратор не е владата во случајов, туку друг некој. Тој си ја тера агендата. Ако се фатат убијците и да се Албанци, но да се знае мотивот за убиството што не ги вмешува сите Албанци, државата нема да се дестабилизира. Но имај во предвид дека ова не е случајно убиство. Ова е испланирано убиство, конспираторот има план Б план В и така натаму.

Можеби се кријат моментално информации, но тоа не значи дека вистината за ова убиство нема да излезе на виделина. Не за ова убиство!. Вистината би се заборавила и обезвреднила само во случај конспираторот да успее во својата намера.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Јас не реков дека е така баш! Давам мислење само.. А и ти како да не ги знаеш албанците на што се способни? Нив не ги интересира каков бил мотивот. Важно двајца љочки се убиени... И немој сеа ти за едно обично мислење да се напнуваш и да ми кажуваш да идам на родителите да им кажам???(n) Не те фатив за гуша да веруваш во тоа што го пишувам... И ова е Македонија друже се е можно.. НЕ СЕ УВЕРИ ДО СЕГА?
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
ako saka USA da pomogni za 2 sati ke se doznaj koj i sho znajte kolku sateliti ima koi gi nadgleduvaat ovie raboti ama nekolku grupi go znat scenarioto i izvrshitelot ama se zaebavaat na nash racun
Ајде бе не туку само тролај. Каква врска има УСА?
Каде е направен криминалот? Во Македонија, така?
Има оваа држава надлежни институции за решавање на вакви проблеми? Има.
Како функционираат? Тоа е веќе друг проблем.
И на крај краева ако сакаат можат да ни помогнат, а знаејќи ги нив ако не се работи за нивниот нешнл сикјурити нема да мрднат со прст, така да извади си ги тие маалски муабет од глава.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.442
Значи празни муабети се тропаат за иднина. Треба да ја почекаме завршницата на случајов да видиме што е најреално и најдобро за нас како народ. Од толку солуции на темава ни сама незнам што да мислам, сите држат вода. Али без доказ е типично дрдорење.
Она што го знам до овој момент за случајов е дека сакам смртна казна за извршителите или некој случајно да ги удави во кофа вода во Идризово. Било што само да не дишат повеќе.
Не се празни муабети според мене. Не е дрдорење. Барање е, потрага по вистината. И барање на правдата.

Ништо повеќе, ништо помалце.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Незнам како ве служи меморијата, но јас се сеќавам дека Албанските терористи во Косово правеа вакви масакри врз српското цивилно население(најчесто по селата), откако српската полиција и армија потполно се повлече од територијата на Косово во почетокот на јуни.1999 !
Се сеќавате на оној масакар кога беа масакрирани ми се чини беа 11 или 13(така нешто) српски селани, додека си ја жнееле нивата, таму во некое српско село на Косово беше, не ми текнува името, а вакви масакри како што имам гледано на ЈуТјуб имало и во Хрватска уште пред званично да почне војната и тоа врз српското цивилно население(особено по селата) !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom