Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
и да ги знаат и да не ги знаат нема теоретски шанси да ги кажат јавно поготово не ако се албанци или со полно име и презиме - знаете дека заради вакво нешто може војна да избие? можда некој ке се смее на ова ама јас сум сериозен. граѓаните на радишани и бутел се страшно гневни а од страна има повеќе албански села... доволно се 2 3 инцидента да се случат за да прераснат во поголеми немири... во бутел и во радишани деновиве ми шетаат блиндирани оклопни возила со по 5 6 души внатре до заби наоружани - исто вака беше и кога почна да се војува во 2001. не е заебанција ситуацијава воопшто!!!
Далеку е од заебанција и курташак ситуацијава....
Ние како граѓани од "оваа страна на Скопје" сме многу гневни и целава ситуација може да излезе надвор од контрала за неколку саати...
Се е наелктризирано
Не за џабе кога проагаш низ бутел и идеш накај радишани има речиси на секои 50до100 метри по 3-4 оклопни возила Volf и околу нив полно е со ЕБР а на секои 10 метри стојат обичните полицајци...
Има и мн цивилки кои шетаат и ја следат ситуацијава 24часа...
Посебо на почетокот на Бутел 1 каде што евидентно е дека и подобранциве се исплашени и се групираат и они...
Инаку НЕМА теоретска шанса да видиш девојче/жена(до буливе зборам) да шета по улица
А влезот во Љуботен е чуван како очите...
Секоја кола се претресува,документи се прегледуваат
Се гледа по улиците ова е главна тема на разговор на секое ќоше.
Како да не се велигденски празници...
И сите зборат за некоја одмазда
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
глупости, од сега се ќе биде тајно...нема да има соопштување имиња итн.до сега акцијата беше тајна талка и ќе продолжи
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.967
Поени од реакции
3.684
За жал надгледувањето на интернет ми забранува да го искажам мојот став до крај, тоj целосен став го задржувам за во приватност ;-)
P.S. МВР мора денес-утре да излезе со некои поконкретни изјави инаку...ќе има случки по градов.
Не се плаши друже, кажи си што ти е на ум... мислиш на тие што надгледуваат (ако и надгледуваат) многу им се битни нашите мислења? Не. Тие се плашат од оние што не се по форуми и што не зборуваат, за тие незнаат што мислат и што можат да направат: Ние сме прочитани буквари, лаеме и само лаеме, дремеме пред компјутер додека не ни се преспие а потоа слатко си заспиваме броејќи колку лајкови имаме на мислењата и свршувајќи од помислата како тоа сме му возвратиле на тој што се дрзнал да мисли поинаку од нас и да не цитира... на тие што можеби не надгледуваат секако дека повеке им одговара да си дрндаме по форуми одколку да излеземе во чаршијата па таму да дискутираме.... збори си слободно друже ич не се секирај
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Може линк да остави некој каде ќе има прес? Фала.
Министерството за внатрешни работи за во 12.30 закажа прес конференција во Полициската станица Гази Баба каде што е седиштето на Оперативниот штаб кој што е формиран по повод убиството на пет лица во атарот на село Смиљковци и ќе бидат соопштени нови детаљи за петкратното убиство.
На вчерашната прес конференција министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска откри дека на местото на убиството се пронајдени три различни типа на чаури што укажува дека има повеќе од еден убиец.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.213
Прво нека дознаат кои се и зошто го направиле тоа, потоа ќе ти кажам што ќе правам.
не мене да ми кажеш, туку сама запрашајсе што би направила.
мислам дека тука никој не ја сваќа тежината на ситуацијата.
а да не напоменам дека ни оддалеку не сме спремни за било што.
затоа и информациите се штури. не дека незнаат или пак можеби стварно незнаат, туку како некои би реагирале на таква информација.
што ако е ова смислено од некој за да ситуацијата изезе од контрола,токму надевајки се на реакцијата на народот. само им се оди во прилог на нивното сценарио за легален повод за нешто поголемо.
а под некој не мислам на некој таму безвезе, туку на поголеми играчи кои ја креираат политиката во светот.
дали државата е спремна за таква авантура.
дали народот е спремен за тоа.
дали сакате уште една либија.
затоа размисли уште еднаш без емоции , што би направила со таква информација и кои би биле последиците од тоа.
дали тие што го посакуваат баш тоа сценарио, мислиш дека не се спремни и не се подготвни за тоа. само повод чекаат а вие онака емотивно одма ке им го дадете.
прашањето е што потоа. дали си ти спремна да ги сносиш последиците.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Полека бре луѓе полека !

Да почекаме официјални вести.

И сигурно нема одма да го тепаат,ќе го испитуваат прво.
Овие две работи одат заедно односно додека трае испитувањето има и малку ќотек, чисто да може "потечно" да зборува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе го знаеме ова, мислев линк за во живо ако се пренесува, од некој медиум :)
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Абе ако го фатиле прво ке го истресат уваво да каже најбитното кој е мотивот и нарачателот...
 

Ч Е Н Т О

Методија Андонов
Член од
3 јули 2008
Мислења
1.698
Поени од реакции
1.612
На гости во Ѓорче,и некој нејзин пријател дошол и им соопштил..
Хммм.... пак рекла-казала муабет...

Ве молам да размислуваме и да дејствуваме малку со ладни глави.КОГА ЌЕ ДОЈДЕ ВРЕМЕ ,СО ЛАДНА ГЛАВА,ДА СОТРЕМЕ СЕ ШТО Е албанец ВО ДРЖАВАВА !!!
Ти затоа се регистрираше на форумов, за повикување на војна?

Значи редно е без разлика колку и да се чувствуваме "слободни" на интернетов воопшто или по форумиве да се научиме некои основни работи.

Не постои и не треба да постои во вакви и слични случаи ГРУПНА ОДГОВОРНОСТ, туку ИНДИВИДУАЛНА..!

Задачата на секоја полиција и судските институции е да се најдат извршителите и налогодавачите и најстрого да се КАЗНАТ за да не му текне на некој друг нешто слично да направи..!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ве молам да размислуваме и да дејствуваме малку со ладни глави.КОГА ЌЕ ДОЈДЕ ВРЕМЕ ,СО ЛАДНА ГЛАВА,ДА СОТРЕМЕ СЕ ШТО Е албанец ВО ДРЖАВАВА !!!
Што кој курац сум јас крив за убиствата, за да ме "сотреш"?
Размислуваш пред да пишуваш? Озбилно. Најсериозно те прашувам, дали подзастануваш да мислиш пред да пишуваш?
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Дај боже да е вистина
--- надополнето: 15 април 2012 во 13:01 ---
Дај боже да е вистина
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Што кој курац сум јас крив за убиствата, за да ме "сотреш"?
Размислуваш пред да пишуваш? Озбилно. Најсериозно те прашувам, дали подзастануваш да мислиш пред да пишуваш?
Нормално дека не размислува, ниеден тастатура-револуционер не размислува. Он само праи тензија и после коа ќе се деси војна ќе забега накај Србија, Грчка ово оно, а татко ми ќе се бори у војните и ја ќе бидам соросоид. Логика бе брат...
--- надополнето: 15 април 2012 во 13:04 ---
Нели од 12 и 30 е конференцијата?
Да ама касни увек 15 20 мин Јанкулоска
 

Ч Е Н Т О

Методија Андонов
Член од
3 јули 2008
Мислења
1.698
Поени од реакции
1.612
Што кој курац сум јас крив за убиствата, за да ме "сотреш"?
Размислуваш пред да пишуваш? Озбилно. Најсериозно те прашувам, дали подзастануваш да мислиш пред да пишуваш?
Апсолутно е лош коментарот, ама не можеш да речеш дека е нешто тотално вон умот.
За да не ме разбереш погрешно, истово се случува насекаде по светот, меѓу Израелци и Палестинци, Баски и Шпанци, Ирци и Британци, во Америка меѓу белци и црнци, итн. итн.

Туку, ти и твоите блиски и пријатели ќе излезете на протестот или собирањето во врска со настанов закажан за понеделник пред влада или кај и да биде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom