Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
и после кајагана бил слободен медиум :facepalm:
--- надополнето: 15 април 2012 во 09:56 ---


на фб се рашири како оган а и редно е да ја знае вистината Македонскиот народ утре ова што им се случи на младината од Радишани може да ни се случи на секој од нас !!!
Значи не само што ќе убијата Качациве туку и масакрираат !!!
Цццц...Не ми се верува,зошто бе алооо.Па и членот е избришан,абе во Северна Кореја ли живееме,мме :facepalm:
Тролови, членот сам побара бришење и на јузерот и на постот, негова желба беше сигурно нема некој ради реда да му избрише пост.

Што ќе не чуеш еј, и одма па Северна Кореја било ова :pos: дај малце мислете со главите пред да почнете да обвинувате, ко деца на улица сте, овој ова ми направи овој она.
--- надополнето: 15 април 2012 во 11:13 ---
Убаво ти зборува, се што пишувате тука, МВР ако побара од администрацијата, може да ве исконтактира. Читајте правила кога се регистрирате, не само next, next, next.
 
P

PewDiePie

Гостин
Убаво ти зборува, се што пишувате тука, МВР ако побара од администрацијата, може да ве исконтактира. Читајте правила кога се регистрирате, не само next, next, next.
Е така,а не што ви текне на памет лупај на форум прави си филмови !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Е така,а не што ви текне на памет лупај на форум прави си филмови !
Цела администрација сам против свих работава. Ко тие што го водат форумов да сакаат да се забошоти ова. Утре друг ден не дај Боже може истово и на било кој да му се случи така да таквите мисли се да не кажам благо ретардирани.
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
Е така,а не што ви текне на памет лупај на форум прави си филмови !
се согласувам, а мвр може да ги повика тие јавно на тв што кажуваат поделби,војни итн.
Зашто ТВ е многу поголем медиум од еден форум...
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Пост на место.

Болдираново,како е мн јасно ? Што те наведува така да мислиш ?

За второто целосно се сложувам,зошто пола форум очигледно едвај чека прилика да проплука што му дојде и гледа мн ЦСИ.
Беа мирни деца кој немаа никакви проблеми со законот...
И се е измислици,ширење невистини дека они предходно се спречкале,се тепале со подобранците...
Ахх тешко ми е да се навраќам на мислите али ај ќе ти кажам само нешто зш неможам све да ти објаснам(не е ништо лично али ја сум сеуште потресен)
Прво они секој втор ден си иделе на езерцево.
Второ баш дента требало да идат и повеќе луѓе/другарчиња али им се распаднал планот и се договориле се за 5до12 шо се вика.
Ден пред убиството фаќаат спортска сабајлето ги зимаат парите и се врти муабет ај ако имавме среќа тука да идеме да фатиме и некое рипче...
И понатаму се случува тоа што се случува.
Ова бар малце ми покажува дека убиството не било наменето стриктно за нив.Можел и некој друг ако не биле овие да му се случи истото...
Јбг таков народ сме секогаш ќе плукаме на се и сешто
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.302
Ај да кажам и ја збор два од ситуацијава зошто гледам почнаа ептен да се шират глупости од луѓе што појма немаат...
Не пишував ништо до сега а ги читав речиси сите постови што ги постиравте...
Нејкам да спомнувам имиња подоле зошто уште сум под шок
Прво една работа да расчистиме околу начинот на кој им е пукано каде колку се "масакрирани"...
Имаше мн невистини и многу малце вистини што ги кажавте...
Скоро на сите им е пукано по 3 пати и едниот од куршумот е во главата само на различни места а другите се во пределот на кичмата и нога/рака.
Во пределот на главата на едниот му е пукано во слепочница,на другиот во уво.....
Само едниот он нив(нејкам да го именувам и не ме прашувајте кој е)беше со видливи рани на лицето.Мислам дека и носот му беше скршен и други модрици беа видливи на неговото личе.
Друга работа сите биле врзани за РАЦЕ и биле построени...
Точно е и тоа дека едниот на кој му е пукано во уво и се јавил на сестраму и само испуштал душа преку телефон а сиротата на смеа му рекла заебавај ме ти ќе видиш што ке ти напраи тато што касниш дома,и одма му спуштила...
Едно е мн јасно дека се нашле на погрешно место во погрешно време...
Гарантирано не било ова наменето за нив туку тоа им била среќата...
Убиството исто така се има случено после 18часот зошто едниот се јавил кај мајкаму да ја буди за на работа....
Значи ви паѓаат во теза сите муабети дека биле убиени уште кога стигнале...
И друр се обидувам да кажам нешто рацеве и душава ми се тресат...
Остајте нека покаже истрагата што било и како било да не шириме невистини и да тресеме глупости зошто 1000% сум сигурен дека ова ќе се реши и тоа во мошне брзо време

ПОЧИВАЈТЕ ВО МИР!!!!!:(:place::place::(:(:(:place::place::place::place::place::place::place:
У ПИЗДУ МАТЕР НЕКА ИДЕ СВЕ!
Добро бре еј, уште не можам да разберам кој може да им го направи ова, СО ШТО ЗАСЛУЖИЛЕ БРЕ ВАКА ДА ИМ СЕ СЛУЧИ!?
Страшно....
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Отворете по медиумиве.Тиме.мк канал5 сител нема ништо ама баш ништо за убиствово како све нормално да е.......
на сител треба во архива да бараш за да прочиташ нешто.како да пишувале безвезни вести за да отиде во архива веста за убиството.СРАМОТА
 

Ч Е Н Т О

Методија Андонов
Член од
3 јули 2008
Мислења
1.698
Поени од реакции
1.612
Околу постот на дотичниот димитарп или како и да му бил никот овде којшто се рашири насекаде, особено на ФБ.

1. 241 страна се тера овде од кои 99% се ШПЕКУЛАЦИИ или изјави коишто никој овде не може, нема како да ги потврди или поништи, спрема тоа и неговиот пост си стои како таков.

2. Она што беше кажано дека сам побарал да се исклучи и да му се избрише профилот, а не дека бил избришан и отстранет од други не може да го знае ниеден член што не е дел од администрација на форумов, така да и тоа си спаѓа во ти кажав-ми кажа ситуација.

3. Еве како што гледаме сега од постовите на MrEscoy ИМА делумна или целосна поткрепа на кажаното од димитарп, арно ама пак треба да веруваме на збор, зашто НЕМА ОФИЦИЈАЛНО СООПШТЕНИЕ ИЛИ ПОТВРДА поткрепена со некаков доказ (фотографии, извештај од судска медицина, и сл.)

4. Добро е што ете Кајгана е на некој начин местото каде се држи отворена темава и не се остава да спласне интересот за случајов, ама како и секој друг интернет форум во вакви случаи без официјална потврда или постирање на некој доказ директно овде на темава (фото или изјава од очевидец со име и презиме) ми се чини дека уште 2041 страна да се дополни ќе остане во доменот на шпекулации и нагаѓања.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
http://www.plusinfo.mk/vest/36427/Velinovska-Stranski-agenturi-sakaat-da-ja-destabiliziraat-Makedonija
Велиновска: Странски агентури сакаат да ја дестабилизираат Македонија


Тепачките и меѓуетничките тензии се дело на странски агентури кои сакаат Македонија да се најде на дневен ред во Советот за безбедност при Обединетите Нации, тврди новинарката Мирка Велиновска за дневникот на телевизија Сител.

- Сето ова што се случува е познато сценарио на странски агентури кои имаат за цел да ја дестабилизираат земјава во поширок гео - политички контекст. Тие прво се обидоа да направат проблеми помеѓу помали навивички групи, потоа пробаа и со карневалите во Македонија, за сега да удираат преку малолетни деца или адолесценти, кои, за волја на вистината, полесно се манипулираат. Целта им е всушност да влијаат врз родителите, затоа што која мајка, или кој татко не би реагирал доколку му го нападнат детето - изјави Велиновска.

Според неа ова е само почеток на поголеми инциденти, а Македонците не смеат да потпаднат под ваквите провокации за кои Велиновска тврди дека ќе траат до мај.









Се обидоа да направат помали проблеми,ама последниов случај изгледа им е успешен обид.. -.- И сеа шо праиме?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Само едно да прашам... сите се буневте зашто не е ден на жалост... мораше ли државата да прогласи ден на жалост, можевме самите да го направиме тоа, колку од вас завршија во диско/кафич сеедно после црква, минатата вечер...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
незнам дали е кажано назад во нишкава (ме мрзи да читам) ама чичко ми (од Радишани) ми кажа дека пред некој ден поминал бел мерцедес со гласно пуштена албанска музика и тие внатре викале „ќе ви го направиле велигден крвав“.
Ако е точно ова се смета за сериозна изјава, тие што тоа го викале најверојатно знаат кои се или пак се они убијците, чичкоти или некој друг што ги видел сигурно им ја забележал регистарската таблица на колата, макар една бројка па да се откријат сите штрумови со бели мерцедеси па да се наредат како сардини во мвр и ќотек се додека не признаат.
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
30
KAKO DA GO NAPRAVIME OVA STO SITE VIKATE KAKO DA JA IZVEDEME PRAVDATA NA VIDELINA ???........prvo KRIMINALOT VO INSTITUCIITE A I SEKADE VO SVETOT NE POZNAVA PRIZNAVA ,RASA,VERA,BOJA NA KOZA ,itn itn .....MVR ZNAE I KOJ SE I ZOSTO SE I KAKO SE nemojte da mislite deka dbk si igra kkurtasak :) samo ne im e u korist da gi kazat da gi posocat zosto ke nastane KONFLIKT i toa od golem karakter ...a za VAHABISTIVE moze da kazam deka tie se tuka doooolgo vreme i nikoj nis ne im prai !!! INACE SOCUSTVUVAM SO SEMEJSTVATA ..NEMA IM E LESNA ZEMJA NA MOMCINJATA .,.....ni na usman ne mu posakuvam da go snajde ova RIP
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Стварно, каде е оваа вест по нашиве медиуми, еве баш сега гледам никаде не пишува за ова...?


Да, старо е, се извинувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom