Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
постот на димитар ќе остане само избришан пост,лично не верувам дека се малтретирани затоа што ова е испланирано убиство преку кој некој за нешто се одмаздува(најверојатно за двата албански младинци во гостивар)........на повеќето ни е мачно заради настанот не ни требаат секакви лаги да се пласираат во јавноста,сите осеќаат гнев и желба да сторат нешто,за жал некој успеа зборот албанец силно да го втисне како некое некое опасно суштество од хорор филмовите,а не како човек........заради политиката се знае кој плаќа - недолжниот народ
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Прво нема докази за такво нешто,секој може да пише на форум што му душа сака.
Второ обдукција на телата е извршена,ќе се каже во Вторник ако има нешто за кажување.
Трето и да се масакрирани,тоа ќе смени нешто ? Ќе ги врати 5-те невини луѓе што изгинаа ? Или ви се задоволуваат болните ЦСИ фантазии за грозоморни убиства па "навивате" тоа да се случило.

Не ве разбирам.
Ако се малтретирани тогаш навистина побудите на убијците се од меѓуетничка природа. Пириод. Во тој случај треба навистина преземање некакви порадикални чекори помеѓу политичките партнери и размислување како да се реши ситуацијата, можеби и да се стави на разгледување предлогот на МАНУ и бугаринот Љубчо за поделба на територии.
Вака можеме да шпекулираме дека децава и човекот можеби се само колотерала на криминални групи кои дилаат и биле на погрешно место во погрешно време, и националната припадност не била мотив за убиството.
Јас навистина не сакам да живеам во држава каде што ќе се плашам секојдневно да не ме убие некој од причина што не сум во неговото племе.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
До некој кој има познат од директорите во Т-Мобиле, Вип, Оне замолете ги нека отворат Телефонска линија за ДОНАЦИЈА да им помогнеме на фамилиите на убиените.
(ако имало ваква иницијатива извинете за повторувањето)
Ако се сеќаваш од гостивар фамилиите добија 5000 евра.
Да видиме дали нашиве ке лизнат и на ова....
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Кога некој може да го направи ова злодело, може и да јаде човечко месо и пие човечка крв, така да веројатноста дека се масакрирани е голема.
Се согласувам, ама на погребот беа илјадници луѓе, ниту еден освен димитарп не кажа дека телата се малтретирани.
Ако не докаже димитарп дека има Иксреј очи тогаш за мене ова ќе биде лага.
 
P

PewDiePie

Гостин
Ако се малтретирани тогаш навистина побудите на убијците се од меѓуетничка природа. Пириод. Во тој случај треба навистина преземање некакви порадикални чекори помеѓу политичките партнери и размислување како да се реши ситуацијата, можеби и да се стави на разгледување предлогот на МАНУ и бугаринот Љубчо за поделба на територии.
Вака можеме да шпекулираме дека децава и човекот можеби се само колотерала на криминални групи кои дилаат и биле на погрешно место во погрешно време, и националната припадност не била мотив за убиството.
Јас навистина не сакам да живеам во држава каде што ќе се плашам секојдневно да не ме убие некој од причина што не сум во неговото племе.
Како би одело тоа делење на територии според тебе,кој ќе земе поголем дел ?

Што се однесува до политичариве,за албанската страна бар тие што се на власт ДУИ,мислам дека поим немаат за тоа што се случи,што е загрижувачки.
Не за џабе го викна Волтерс,Али одма ама пирови разговори биле по се изгледа.

Од др страна Тачи лае ли лае последниве месеци,сега според нашата поговрка куче што лае не каса ама не ќе да е така според мене. Ова или е добро планче за дестабилизација на власта и на цела Македонија пред самитот во Чикаго,или се муџахедини(во ова чисто се сомневам).
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.780
Поени од реакции
18.392
Работата е полна со шпекулации, зашто веќе сите си имаат створено свое предубедување. За тоа е криво проклетото видео, ама исто така и „брзиве“ МВР. Паника се ствара кога МВР ти вика „НЕМА ПОЛИЦАЕЦ ШО НЕ Е АНГАЖИРАН ОКОЛУ ОВА“, а од друга страна вади скудни информации, бегли, и тоа добиени од судска медицина, од тоа куршумите шо ги извадиле од телата... Панично е кога цела полиција не може да најде некои монструми што можда кафе пијат у центар!
Не бе, викам јас вонземјани се сторители на овој ужасен чин. Као демек готово Македонците тргнаа у крстоносен поход па мора страстите да им ги смириме, а најинтересно е што страсти смируваа и Јанко и Латас кои изминативе недели имаа прилично радикални националистички и религиозни изјави во однос на Албанците и Исламот. Ако министерката неќе шпекулации, фино лепо не требаше да го прескокне одговорот на прашањето дали биле масакрирани, и да прекинат со глупите изјави од типот - "Апелираме да нема етнички тензии" и после тоа кажува - "Сеуште немаме информации за етничката припадност на убијците".
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
се е политика и интереси ... само тоа ке кажам... се си има позадина и тоа јака позадина...ништо не се случува случајно во животот... никој не убива 5 луѓе од чиста мира шо се вика...

е сеа нашиве државни органи колку се способни и дали имаат гз да ги решаваат ваквите случаеви тоа е друго... само уште незнам зашо само тлее и тлее Македонскиов народ... да се случеше вакво нешто во некоја друга држава, моментално ке избие граганска војна.. ако не тоа ке се вршеше некаков вид притисок на власта да го реши случајов...
само што тоа кај нас никад ќе го нема (ова што праеа во Драчево,Н.Лисиче тоа се смешки) ако отидеш да протестираш пред власта автоматски утре дента си невработен.. тоа е проблемот кај нас што партиите имаат многу многу голема моќ...

Ја викам кој ги е*е сите ... идеме јако или ке живееме ние или они.. друго нема..

дипломатија да вакви работи нема ефект...

Ако се чекаме на власта да не вади од кал.. (поише они ке не затрупаат него што ке не извадат)
значи редно ке биде Македонскиов народ да се обедини (a утре сабаље што ке се обединиме...)и да ги земе работите во свои раце...

А мое мислење е дека ова е направено намерно од страна на надворешни служби да се дестабилизира Македонија (сите немири што се десија во предходиов период ништо не е случајно... ``тепачите`` биле плакјани да направам инцидент за интересот на некој... а албанските партии зимаат упастсва од надвор)... тоа е целата работа.. државата ни е играчка сите си подиграваат кој како сака

... епа ако сакаат ке си го добиат... само колку е спремен нашиов народ ... тоа е најголемиот проблем..
 
Член од
30 октомври 2011
Мислења
60
Поени од реакции
32
dali bile masakrirani ili ne dovolno kazuva izjavata na bratot na ubieniot ribar deka edvaj go prepoznal sto sakate poveke od toa se mi mirisa na toa deka ova e delo na esktremnite islamisti taka nareceni mudzahedini koi slobodno setaa niz zapadna makedonija i lesno se prepoznavaat zosto imaat dolgi bradi,a vo kumanovo se setaat avganistanci i pakistanci vo ovaa kanta narecena drzava sekoj si pravi sto saka...
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
Значи што знаеме до сега?
1.5мина убиени од група.
2.МВР молчи и дава штури информации( контрола на штета)
3.тотален медиумски мрак-сите весници и тв се владини, значи диктаторот побарал смируваање на тензии.
4.УСА амбасадор кај педофилот од Шипковица на гости.
5.руфи глуми лојален граѓанин.
6.Груевски е презафатен со литургии, глуми дека се е ок и дека е голем верник.

Ова се вистински информации а не шпекулации, што може да заклучиме?
1.Ѕверствово е планирано.
2.МВР и ДБК тотално потрфрлија.
3.Медиумите се змолчени поради сериозност на ситуацијата.
4.Ункле САМ е затекнат без информации, оди кај терорист бр.1 да праша дали е ова некој од неговата екипа(незадоволен,одбегнат)
5.Руфи и 90% од населението знае дека се алудира на рамковните сограѓани па смируваат.
6.Диктаторот чека да добие на време да се смират страстите, спинување и пр.

Останато..
Дефинитивно може да се две опции според мене
1.Банда без команда- поранешна овк,муџахедини организирани во мал група 3-10 луѓе,чисто ради Гостивар и ништо друго.
2.Странските раз.агенции кои имаат намера дестибилизација, организирани преку грција,србија косово до домашна помош, затоа и србите први се јавиа, еве и некој србин ко за чудо се појави овде да долее масло.
Наа кој му одоговара дестибилизација?
1.Грција
2.Србија-косово избори, давање на косово за влез во еу итн.
3.Диктаторот и Педофилот, заради рејтинг-но според се досега ова не е нивно масло.
Не треба да се генерлзира цел народ, но доколку има анкета сограѓаните од најголемото малцинство ќе има добар процент што го подржуваат ова.
Убиците ова го имаат и другпат правено-професионалци во секој случај.
Никогаш нема да бидат откриени јавно, се остнато вклучувајќи и нивна ликвидација ќе биде тивко.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Ај да кажам и ја збор два од ситуацијава зошто гледам почнаа ептен да се шират глупости од луѓе што појма немаат...
Не пишував ништо до сега а ги читав речиси сите постови што ги постиравте...
Нејкам да спомнувам имиња подоле зошто уште сум под шок
Прво една работа да расчистиме околу начинот на кој им е пукано каде колку се "масакрирани"...
Имаше мн невистини и многу малце вистини што ги кажавте...
Скоро на сите им е пукано по 3 пати и едниот од куршумот е во главата само на различни места а другите се во пределот на кичмата и нога/рака.
Во пределот на главата на едниот му е пукано во слепочница,на другиот во уво.....
Само едниот он нив(нејкам да го именувам и не ме прашувајте кој е)беше со видливи рани на лицето.Мислам дека и носот му беше скршен и други модрици беа видливи на неговото личе.
Друга работа сите биле врзани за РАЦЕ и биле построени...
Точно е и тоа дека едниот на кој му е пукано во уво и се јавил на сестраму и само испуштал душа преку телефон а сиротата на смеа му рекла заебавај ме ти ќе видиш што ке ти напраи тато што касниш дома,и одма му спуштила...
Едно е мн јасно дека се нашле на погрешно место во погрешно време...
Гарантирано не било ова наменето за нив туку тоа им била среќата...
Убиството исто така се има случено после 18часот зошто едниот се јавил кај мајкаму да ја буди за на работа....
Значи ви паѓаат во теза сите муабети дека биле убиени уште кога стигнале...
И друр се обидувам да кажам нешто рацеве и душава ми се тресат...
Остајте нека покаже истрагата што било и како било да не шириме невистини и да тресеме глупости зошто 1000% сум сигурен дека ова ќе се реши и тоа во мошне брзо време

ПОЧИВАЈТЕ ВО МИР!!!!!:(:place::place::(:(:(:place::place::place::place::place::place::place:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Се согласувам, ама на погребот беа илјадници луѓе, ниту еден освен димитарп не кажа дека телата се малтретирани.
Ако не докаже димитарп дека има Иксреј очи тогаш за мене ова ќе биде лага.
Шо зборите бе? А колку од тие луѓе се доближиле до ковчегот? КОј бил до нив и ги видел од блиску?
Ннекаде прочитав и дека еден ковчег бил запечатен. Не знам ни ова дали е вистина.

У секој случај пишав уназад.
Сетете се на Вејце. Ист беше муабетот и на новинарите биле/не биле масакрирани, додека не истекоа сликите на вм од судска медицина и се виде хоророт.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Шо зборите бе? А колку од тие луѓе се доближиле до ковчегот? КОј бил до нив и ги видел од блиску?
Ннекаде прочитав и дека еден ковчег бил запечатен. Не знам ни ова дали е вистина.

У секој случај пишав уназад.
Сетете се на Вејце. Ист беше муабетот и на новинарите биле/не биле масакрирани, додека не истекоа сликите на вм од судска медицина и се виде хоророт.
А димитарп колку бил блиску до ковчегот? Зошто потесните членови не излегоа со изјава дека децата се масакрирани? Дај бе малку резонирајте, не е воопшто тешко.
 
P

PewDiePie

Гостин
Едно е мн јасно дека се нашле на погрешно место во погрешно време...
Гарантирано не било ова наменето за нив туку тоа им била среќата...

Остајте нека покаже истрагата што било и како било да не шириме невистини и да тресеме глупости зошто 1000% сум сигурен дека ова ќе се реши и тоа во мошне брзо време
Пост на место.

Болдираново,како е мн јасно ? Што те наведува така да мислиш ?

За второто целосно се сложувам,зошто пола форум очигледно едвај чека прилика да проплука што му дојде и гледа мн ЦСИ.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Б

Бат Елохим

Гостин
А димитарп колку бил блиску до ковчегот? Зошто потесните членови не излегоа со изјава дека децата се масакрирани? Дај бе малку резонирајте, не е воопшто тешко.
Потресените членови, жал ми е што ги спомнувам во муабетов се потресени. Дете закопале бе. Мислиш на ТВ ќе бистрат дрини на ден погреб?
Не се сите атеншн хорс, па на ТВ да се појавуваат на ден закоп.
И јас не кажав дека димитар е у право, ниту пак дека не е, ниту пак знаеме кој е димитар. Само памтам ваков сличен пример во минатото...
Ама пусто, за се сме ние у право. Резонирачи невидени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom