Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Цццц...Не ми се верува,зошто бе алооо.Па и членот е избришан,абе во Северна Кореја ли живееме,мме :facepalm:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.874
Поени од реакции
63.667
Веројатно FB си го направил своето ... со оглед на мешаниот состав на модератори тука, не ме чуди ...

Не знам зашто колективно се крие вистината ...
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Цццц...Не ми се верува,зошто бе алооо.Па и членот е избришан,абе во Северна Кореја ли живееме,мме :facepalm:
и после кајагана бил слободен медиум :facepalm:
--- надополнето: 15 април 2012 во 09:56 ---
Веројатно FB си го направил своето ... со оглед на мешаниот состав на модератори тука, не ме чуди ...

Не знам зашто колективно се крие вистината ...
на фб се рашири како оган а и редно е да ја знае вистината Македонскиот народ утре ова што им се случи на младината од Радишани може да ни се случи на секој од нас !!!
Значи не само што ќе убијата Качациве туку и масакрираат !!!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Убаво му направиле на членот. Кога не се мисли пред да се пише, а се нема докази.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.874
Поени од реакции
63.667
Не ми се верува, единственото место каде што се надевав на искрени и вистинити информации ...

Убаво му направиле на членот. Кога не се мисли пред да се пише, а се нема докази.
Извини, ти слики да не сакаш од масакарот? ц ц ц ц
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.874
Поени од реакции
63.667
Ако постот не е hard delete, се уште стои во архивата на форумот ...
Пак ке повторам, се надевам дека некој има Print Screen oд постот ..
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не ми се верува, единственото место каде што се надевав на искрени и вистинити информации ...



Извини, ти слики да не сакаш од масакарот? ц ц ц ц
Јас сакам да не зборуваш за „искрени и вистинити информации“ кога немаш докази. Му го избришале, му го избришале. И тоа видео каде што тројца ве напалија дека се работи за Албанци е избришано. И сеа шо? Слики сигурно има, кај истражен судија. Па ти знаеш ли дека полицијата може да се јави во Кајгана и да ги принуди да го најдат тој член?! И после како кукавица тој Димитар ќе бега, пошто нема докази за неговите „сигурни и проверени информации“... Од тастатура-револуционери преку глава!!!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.874
Поени од реакции
63.667
Јас сакам да не зборуваш за „искрени и вистинити информации“ кога немаш докази. Му го избришале, му го избришале. И тоа видео каде што тројца ве напалија дека се работи за Албанци е избришано. И сеа шо? Слики сигурно има, кај истражен судија. Па ти знаеш ли дека полицијата може да се јави во Кајгана и да ги принуди да го најдат тој член?! И после како кукавица тој Димитар ќе бега, пошто нема докази за неговите „сигурни и проверени информации“... Од тастатура-револуционери преку глава!!!
o_O
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Очигледно дека и овие кои го водат форумов се класични пичкетини чим бришат постови на кои им е местото тука. Постови кои ни дозволуваат да дознаеме све што оваа вагина држава не ни дозволува. Постови кои ни ги отвараат очите какви пичкици всушност не водат нас кон бездната, а веќе стоиме на работ на истата! Доколку се они задолжени за тоа што веќе тој пост не постои исто како и членот кој го напишал истиот, а не некој си инсајдер хакерски служби (немој да ме јебеш) тогаш неам шо друго да кажам освен дека сте и вие исти гомна ко тие што седат у фотељине на Илинденска бб. Сите од прв до последен!
Не дека ми се премногу мили администрацијава, ама во случајот се во право од причина што членот димитар најверојатно кажал ноторна лага која е масовно раширена и за референца е земен форумот кајгана и со тоа и порталот.
МВР како и судска медицина не излезе со ниту еден извештај дека децава се масакрирани, ниту пак голем дел од луѓето кои присуствуваа на погребите не соопштија такво нешто.
Многу е тешко да му објасниш на неписмениот плебс кој ја шири пораката како вирус дека се работи за лично мислење, не за информација од порталот кој се декларира како сериозен медиум во последно време.
Сериозно ти мислиш дека децава се малтретирани како што пишал извесниот димитар на форумот?
 
P

PewDiePie

Гостин
Прво нема докази за такво нешто,секој може да пише на форум што му душа сака.
Второ обдукција на телата е извршена,ќе се каже во Вторник ако има нешто за кажување.
Трето и да се масакрирани,тоа ќе смени нешто ? Ќе ги врати 5-те невини луѓе што изгинаа ? Или ви се задоволуваат болните ЦСИ фантазии за грозоморни убиства па "навивате" тоа да се случило.

Не ве разбирам.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Сериозно ти мислиш дека децава се малтретирани како што пишал извесниот димитар на форумот?
Кога некој може да го направи ова злодело, може и да јаде човечко месо и пие човечка крв, така да веројатноста дека се масакрирани е голема.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Работата е полна со шпекулации, зашто веќе сите си имаат створено свое предубедување. За тоа е криво проклетото видео, ама исто така и „брзиве“ МВР. Паника се ствара кога МВР ти вика „НЕМА ПОЛИЦАЕЦ ШО НЕ Е АНГАЖИРАН ОКОЛУ ОВА“, а од друга страна вади скудни информации, бегли, и тоа добиени од судска медицина, од тоа куршумите шо ги извадиле од телата... Панично е кога цела полиција не може да најде некои монструми што можда кафе пијат у центар!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom