Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Zanima me, ovi nasi srpski mediumi kazu da je to sve etnicko i da je delo albanaca...koliko je to tacno ?
Па ако си ги прочитал сите постови би требало да знаеш. Официјално не се знае, тука сите претпоставки се на база на шпекулации.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ова ти е дрвење сеа. Колку што има тука истрели на ден, во Аеродром нема цела година. Дај те молам не глуми лудило тука. Не се сите тука од Германија да незнаат што се дешава. Ова ти е ебење у здрав памет веќе, навреда на интелектот на луѓето.
Абе ти тој делот Мирна населба изгледа не го разбираш.Јас не реков дека во аердром е кризна зона туку дека во аеродром кој е мирна населба ако има луѓе кои повремено си пукаат од прозор може да замисли како е во населбите каде што ситуацијата е лоша.
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
7
А ти демек разликуваш рафал од огнено оружје или од нешто друго па за се` и сешто пријавуваш во полиција?
дај кажи -сериозно јас сум од ПП етнички чист и не знам ...се пука ли секогаш??овие политичариве кои живеат во скопје слушаат?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
50
Каков албанец Македонец е.Има и еден психопат малку подоле чисти калаш на тераса од време на време ( го има украдено како поранешен резервирста во 2001 ) чека војна да почне и само за тоа збори.
Како тропаш такви работи.

И сега ако прочита некој што нетреба и ти тропне на врата утре, ќе кажеш ли кој е тој комшија со седи со калашников на тераса?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
6
Па ако си ги прочитал сите постови би требало да знаеш. Официјално не се знае, тука сите претпоставки се на база на шпекулации.
Ma citam i dalje, ali vi od siptara sumnjate i na grke pa onda i na mafijase, pa na politicare....
Glupa prica....
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Ma citam i dalje, ali vi od siptara sumnjate i na grke pa onda i na mafijase, pa na politicare....
Glupa prica....
Види. Луѓето не сакаат војна и затоа сакаат да гледаат со розеви очила. Повеќе одговара да се мафијаши, ама за жал не се.
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
7
Каков албанец Македонец е.Има и еден психопат малку подоле чисти калаш на тераса од време на време ( го има украдено како поранешен резервирста во 2001 ) чека војна да почне и само за тоа збори.
изгледа дека ќе му се посреќи..:tapp:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Абе ти тој делот Мирна населба изгледа не го разбираш.Јас не реков дека во аердром е кризна зона туку дека во аеродром кој е мирна населба ако има луѓе кои повремено си пукаат од прозор може да замисли како е во населбите каде што ситуацијата е лоша.
Абе и лошо го кажа ти тоа малце.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Тие тој терен го пречешлале и претходните денови, го виделе окружувањето виделе како е навечер, кога има највеќе луѓе, кога најмалце. Биле присутни барем неколку дена тука, башка и чекале да се погоди добар момент за злосторот.
A зошто сè по дифолт мора да е завера, мора да е од надвор исценирано, мора да има религиозна/мултиетничка конотација?
Сте слушнале за Occam's Razor, така? Ако не, погуглајте.
Елем, ај малце логичко размислување настрана од сите conspiracy сценарија, многу едноставна и можна варијанта.

Еве да речеме ова погоре е точно, некој чешлал терен да извиди што како. Јас да сум бил на место на некој што би сакал да заврши било каква нелегална зделка, би барал лесно проодлив терен од каде што е лесно да киднам ако нешто тргне наопаку, и дилот би го правел на место каде нема многу луѓе и во термин кога ЗНАМ дека нема да има многу луѓе. Велигденскиве празници се идеални за такво нешто - повеќето се по цркви/со фамилиите дома, особено постарите кои мање-више и одат редовно на риболов на тоа езерото. Што ако (без разлика дали се македонци, албанци, срби, узбекистанци или африканци) токму тоа се случувало таа вечер? Идеална прилика за примопредаја на крупна роба/пари/оружје/whatever, ама ете децава ни криви ни должни се појавиле во кадар и морало да бидат елиминирани?

Значи на никого од корист не му е нов конфликт, уште помалце на албанците. Веќе си се на власт, веќе се во фотељи. Кој ќар би имале они од нов конфликт?

Толку не ви текнало (или не ви одговара) дека можно е ова да е најобичен дил на црно gone wrong? Премногу работи се нелогични и рандом во вашите комплицирани теории на завери и поттикнување меѓунационална омраза, а сите заборавате дека ако се тргне религијата/националноста од целава равенка доаѓаме до заклучок дека ЛУЃЕ убиле ЛУЃЕ. И тие треба да се фатат/казнат. Кои и да се.
Дали христијани убиле христијани или муслимани убиле христијани или христијани убиле муслимани, мене лично не ми прави апсолутно никаква разлика - 5 животи се угасени и некој треба да одговара.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Како тропаш такви работи.

И сега ако прочита некој што нетреба и ти тропне на врата утре, ќе кажеш ли кој е тој комшија со седи со калашников на тераса?
Реков го чисти на тераса не реков дека седи на тераса и нишани по луѓе.А ако мислиш да дојде полиција кај мене на врата и да треба да им кажам кој е он нема потреба затоа што полицијата веќе го знае кој е и што човек е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom