Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
7 март 2009
Мислења
1.143
Поени од реакции
806
Друже ако се убива само заради некоја причина секој ден ќе има по 1000 убиства.
Сигурно има причина и за ова дилери и наркомани има насекаде.
Еве дај ми ти ваков пример во Европа вакво убиство на 5 дваесет годишници.
Јас ова со дилери и мафијаши не можам да си го објаснам освен со некој психички болен да ги убил.
Се сеќаваш на психопатот Брејвик кој ладнокрвно застрела 70-тина млади луѓе(подмладок на политичка партија) во Норвешка? Тоа се случи пред 8 месеци и тоа не во некоја вукојебина-држава,туку во една од најсредените и најдобри според стандард на население држави во светот-Норвешка.Е сега испаѓа дека нивната полиција е потапа и од нашата штом не можела да предвиди убиство на една чета деца и младинци од страна на една нестабилна и болна особа. Мое мислење е дека сето ова што се случи во Радишани е последица од акцијата ДЕТОНАТОР,имено мафијата(која стана многу моќна овде на Балканов) и праќа ПОРАКА на јавноста и на полицијата да престанат да ги чепкаат и да ги остават на мира да си го работат својот криминален занает-транспорт на дрога од Блискиот исток па се до европските метрополи!
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
7
ова е класична сочекуша(како што викаат србите)
жртвите се сосема случајни за жал.R.I.P
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.405
МВР со порака за мир до верниците на вечерашните групни собирање пред православните храмови. ????? DO VERNICITE?
-мислам дека е време да ги посетиме нашите православни храмови
и да запалиме по една свеќа за младите души на нашите сограѓани
и да се помолиме на господа да има мир во времето што доаѓа
До сега седејќи овака пред компјутериве ништо не решивме,а утре
на првото утро кој може и да ги посети почивалиштата на убиените
Почивајте во мир наши Македонци
Се уште не е доцна да се прогласи ден на жалост
а тоа најдобро да биде првиот работен ден по Велигден
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Зарем мислиш дека премиерот ми е изоставен? Ти личам на Најчевска? :)
Само сакам да кажам дека мене Најчевска согласно степенот на одговорност не ми фалеше ич. Ама Грујо и тоа како... Стварно бе и Павел Шатев денес фалеа... :)
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
5
Ти се заебаваш, така?
Не баш. Ако не се лажам, пукањето, освен на воени вежби и сл, е најчесто знак на криминални активности. Дури и да е на свадби и веселби, не верувам дека е дозволено. А недозволените активности се пријавуваат во полиција....
--- надополнето: 14 април 2012 во 23:18 ---
да :D гледам не си од Скопје или барем не од дел каде има Албанци
Тоа вистина не сум.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не баш. Ако не се лажам, пукањето, освен на воени вежби и сл, е најчесто знак на криминални активности. Дури и да е на свадби и веселби, не верувам дека е дозволено. А недозволените активности се пријавуваат во полиција....
Ок, нареден пат кога ќе чујам пукање ќе ти пишам ПП да пријавиш ти и да видиш што ќе ти речат/ќе се деси.

Не живееш во Германија, Англија. Поинаква е реалноста.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
6
Zdravo
Hocu sve prvo da vas pozdravim, i mogu da kazem da sam skoro svaki komentar procitao.
Samo mogu da kazem da su ovi momci bili na pogresnom mestu u pogresno vreme.
Neophodne zrtve da vas malo ovi albanci isprovociraju, mislim po mom misljenju nema ko drugi da bude.
Eh sada na vama je sta cete raditi dalje, ko zna sutra sta moze da se desi, ko zna ko je sljedeci. Mozda je neko bas od vas na ovom forumu. Imam puno drugova iz Makedonije i vi ste odlicni ljudi, ali bre morate da cuvate svoje i da ih branite pogotovo kada su deca u pitanju. Evo sta se desava nama sa Mitrovicom, koje je uvek bila srpska. Ne znam braco, mozda nisam dovoljno pametan, al na svoje ne dam i ima da se borim do kraja i koliko treba, bar znam da ce mi deca ziveti u miru i veselju, a ne da pate bre.
Ogroman pozdrav iz Beograda !
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.021
Поени од реакции
14.150
Да, не беше кој знае колку страшен Детонатор во Истокот: запленети 1.000 машини за крадење пари од народот, разрешени 13 командири на полициски станици, кривични пријави за злоупотреба на службени должности на бивши командири, кривични за убиство, поставувње бомби под автомобили, рекет, изнуди, уапсени други најголеми локални мафијаши и шверцери... што е тоа за еден Исток?

И таман да се удри на Скопје, Тетово, Гостивар, Кичево, Дебар... (кај што ќе се открие/ше и погони за производство на оружје за Црвено-црната алијанса, шверцери на дрога, оружје, трговија со луѓе...), се случува целосна дефокусација. Ептен глупа теза.
Јас ти зборам за расчистување кое ќе го задрма системот, ова се периферни работи. Од луѓе, па до машани... Не се оди до врвот, апсењата се селективни, нема потреси, но твое е да веруваш во што сакаш. Камо среќа ова да беа најголемите криминалци, ова да беше врвот. Македонија ќе беше среќна држава. Кримналот во Македонија (и во скоро сите посткомунистички држави) не е оделен од државата. Прогуглај малку по интернет и ќе видиш дека секогаш кога во вакви држави се решава некој да расправи со криминал во затвор завршуваат големи безбедњаци, тајкуни и слично.

Да се удрило на запад? Еве нека се удри сега. Нема поповолна клима за такво нешто, доколко навистина причините легале во Детонатор. Подршка ке има од секаде, никој не смее да приговори и да го нараче како борба против Албанците и слично.

И ако си во право, што ќе правиме после месец, два, па и пола година?! Еве сега се дефокусирани, за два месеца пак ќе имаме вакво убиство да ги дефокусираат и се така во бесконечност? Доколку причината навистина лежи во одговор на криминалци со кои власта сакала да се справи, лошо е што ова се случи, но добро е ако некој сака да расчисти со нив, тогаш сега е шансата, во спротивно поразот е признаен...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Само сакам да кажам дека мене Најчевска согласно степенот на одговорност не ми фалеше ич. Ама Грујо и тоа како... Стварно бе и Павел Шатев денес фалеа... :)
Јас 20 страни кажував колку ми фали премиерот, па потоа направив листа и од сите кој ми фалат овие два дена, а ги гледам секој друг ден. :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
8
Хмм.. чудно. Кога детонатор стигнува до Скопје, Гостивар, Тетово се случува убиство и целото внимание се врти кон него.
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
5
Ок, нареден пат кога ќе чујам пукање ќе ти пишам ПП да пријавиш ти и да видиш што ќе ти речат/ќе се деси.

Не живееш во Германија, Англија. Поинаква е реалноста.
Што ќе се деси? Демек ќе дознаат кој пријавил и ќе испратат веднаш ликвидатор?
Не, не живеам во Германија, но само 200 km од неа сум.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Не баш. Ако не се лажам, пукањето, освен на воени вежби и сл, е најчесто знак на криминални активности. Дури и да е на свадби и веселби, не верувам дека е дозволено. А недозволените активности се пријавуваат во полиција....
--- надополнето: 14 април 2012 во 23:18 ---


Тоа вистина не сум.
Од аеродром сум ( што би требало да претставува помирна населба ) и комшијава полицаец знае рандом да испука неколку куршуми од прозор.Ако го пријавам само ќе имам сосед полицаец кој ќе ми биде на врат и ништо повеќе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Што ќе се деси? Демек ќе дознаат кој пријавил и ќе испратат веднаш ликвидатор?
Не, не живеам во Германија, но само 200 km од неа сум.
Уште подалеку си и од Македонија. Нема да те ликвидираат ама можеш да претпоставиш што ќе се случи, не е тешко, ми изгледаш на интелигентен член.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Што ќе се деси? Демек ќе дознаат кој пријавил и ќе испратат веднаш ликвидатор?
Не, не живеам во Германија, но само 200 km од неа сум.
Аман ни самата полиција нема да се заинтересира, секојдневие се рандом рафали тоа сакаше да ти каже.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Пишував наназад. Ова ми изгледа како нарачка од надвор. Видов денес некои функционери на ДУИ. Очигледно беа исплашени. Во детали не би навлегувал, затоа што не можам да ги поткрепам и се е во домет на шпекулации.

Верувај дека ако се во македонско село со сигурност нашата полиција ќе знаеше. Научивме нешто од 2001.
Не сум баш сигурен дека немаат цврста логистика внатре. Најосновен податок кој става знак прашалник под таа теза е, како го одбрале езерото. Езерото е идеално место за една таква акција. Идат Македонци на риболов, млади стари. Тоа им е кажано на нив. Тие тој терен го пречешлале и претходните денови, го виделе окружувањето виделе како е навечер, кога има највеќе луѓе, кога најмалце. Биле присутни барем неколку дена тука, башка и чекале да се погоди добар момент за злосторот.

Друга работа што ми падна на ум е за сведокот за колата. Мошне логично е сведоштвото за колата да е од некој друг ден, не од денот на убиството, туку кога го испитувале теренот. Тоа говори дека тие луѓе спиеле некаде во Македонија. Не се само оди ми дојди ми. И јас сметам дека сеуште се во Македонија. И не само таа група. Неколку такви групи-предводници се спремни за иницијални операции(провокации) во Македонија. Има веројатност, доколку оваа егзекуција, не изнуди реакција, да има доста подрска во иднина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom