Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
7 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Lepotane,zasto samo tropas !!! posetata vo Mala Recica bese predvidena so agenda pred eden mesec,znaci od pred 1 MESEC!!!sto ima vrska toa so nastanot?? So se obiduvas nesto samo nepotrebni tenzii da stvaras!!! pa samo za ovie 2 dena ti izjade 2 TONA :гомце::гомце::гомце: ,povikuvase na nasilstvo i ubivanje na cel narod,a nikakov dokaz koji se izvrsiteli a kamoli i nacionalna pripadnost na ubicite!!! ne znam od sto boleduvas,ili kakvi halucinacii imas,ama ocigledno da imas 2 Gr mozok nemase vo sekoja strana da pises takvi gluposti i teorii koi se nadvor od zdraviot razum !!!
a koga veke taka si napalen ,eve veke 48 saati pomina : Sto od toa so go tvrdese ti se utvrdi ???
i da : poveli isteraj me od drzavata , ako imas muda,ne samo da sedis ovde da prozivas na nasiltvo i sajber nacionalist da se izigruvas...
Te citm celo vreme.Ke ti dadam eden sovet,nemas potreba na glupost so glupost da odgovaras.Voopsto nemas potreba da pretis deka koj ke te istera.Iritira malku,zatoa poleka.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Па види, кога ќе се работи за влијанија внатре во НАТО, или на пример кој колку дел држи од Либијската нафта, би ми праело разлика. Но во случајот со Балканот, дали Гувернерот во Србија е од САД или од Франција, за нас(а и за Србија) е исти курац. Нивните ставови за Балканот се преклапаат. Може само да глумат good cop bad cop.

САД си имаат своја агенда и интереси во сите региони од светот, независно од интересите на НАТО. Тоа значи дека нивните интереси на Балканот може и тоа како да се разликуваат од Француските. Но потполно ќе избегаме од темата.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.019
Поени од реакции
631
Јас се читам.Кажи дали се појави некој од Власта да даде сочуство на фамилиите на убиените????.Честитаат велигден а не дават сочуство,за срамота..А за Тоше цел ден имаше вонредни вести и сите се редеа пред камери и проглассија ден на жалост,па што кој кур беше Тоше а овие 5 луѓе да се вредни за ништо....
Другар повторно ќе речам трескаш глупости, се резилиш.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Нив ги прочитав на фб еве линк:
http://www.facebook.com/StopPoliciskaBrutalnost

Но не ги видов останатите борци за човекови права, не ја видов Најчевска не ги видов оние кој се најгласни кога треба да се најтивки и обратно. Што се кријат сите сега каде се кога нас ни е најтешко? И ова не е политика ова е човечност, доста е лицемерие.
Само Кајгана со темава дискутира сите други молчат. Значи народот зборува во моментов, зборува човечноста, лицемерието се крие.
Па фала богу дека само народот зборува, кој сакаш друг да зборува: власта(Гвујо), опозицијата или како ли да ја наречам(Сранко), соросоидите(Беличанец, тетка-Најче, Билето, Борјанчо, В.Ефтов, Р.Поповски, Милчин, Чомот и.т.н.) ......... па зарем очекувате од пукнати ку*тони и купени луѓе(особено како оние последно наброените) да чуете некаква објективна и реална работа/изјава !
Замислете полицаецот во Гостивар(откако во самоодбрана уби две лица) уште истиот ден самиот си се предаде на полицијата, а утредента овие Соросоидиве заедно со Албанските НВО направија заеднички митинг во центарот на СК. со паролата ’стоп за полициската бруталност‘, која полициска бруталност говеда едни Соросоидски !
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
кажи ми само дали се појави некој од власта на погребот од овие 5 луѓе???
Те рабирам потполно и јас сум револтиран од тоа напишав поназад неколку мислења срамота е што не излегоа барем на тв , што не ставија црни машнички
на логоата,што не прогласија ден на жалост.што нема најава за парична помош иако во гостивар добија по 5000 евра, но Тоше е една од најсветлите личности од нашата историја и да се обидеме да остане таков.Лоша компарација како и да е.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Ти недостигаат уште барем три четири релевантни верзии за позадината на овие настани. На пример влијанието на оската Грција-Србија и нивниот директен интерес Македонија да се дестабилизира...
Не зборам за најзадната позадина, дека ќе навлземе во висока политика. Каква и да е позадината, постојат 2 можни мотиви, политички за дестабилизација и мафијашки, јас вториот го исфрлам од игра.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
75
Кај нас многу појака е политичката поделеност, отколку македонштината. Што и да е многу лесно ке се пригуши.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Te citm celo vreme.Ke ti dadam eden sovet,nemas potreba na glupost so glupost da odgovaras.Voopsto nemas potreba da pretis deka koj ke te istera.Iritira malku,zatoa poleka.
Sto e glupost !?? normalno ako razlikuvas
1.)Posetata na ambasorot na SAD vo tetovo,toa bese predvideno od pred nekolku nedeli napred,a ovde citam deka se povrzuvat so ubistvoto(greota) 2.)Faktot deka ubicite ne se najdeni ??? ili 3.) Sekoja vtora spekulacija deka Albanci stojat pozadi ova i treba da se isterat i ubijat
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Во нашава по*рана држава за да се смират тензиите можно е некои скитици или некои со тешко досие да ги осудат за убиството и невини да лежат во затвор со најстрога казна..мхм најстрога 14 години само :tapp: .

Вистинските убијци не верувам дека некогаш ќе се најдат, освен ако не извршат исто вакво убиство пак.

Децава биле испотепани, кршени нозе/раце/нос, Чичко Јанкуловска изјавува нема траги на насилство.
И не смируваат, не дозволуваат ни протести, а да беа убиени 5 Албанеци на Бајрам имаше не само Скопје, туку цела Македонија да гори.
Пак си трпиме и трпиме и трпиме...
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.019
Поени од реакции
631
не брат само сум огорчен...и тоа многу..
И јас сум, али не чини да го спомнуваш Тоше во тој контекст.... Впрочем да не навлегуваме во таа дискусија веќе.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Да го видам вечер пред црква,би го плукнал у фаца.Иако знам дека ке заглавам у ќорка,пошто јас не сум албанец.

Не ми се живее повеќе во посранава држава.После празников одам да барам бугарски пасош,не мислам во иднина да си ги закопувам децата едно по едно.
Не чекај ич "брате",земај одма и сели се..Не мислам да убедувам некого дека треба поинаку да гледа на работите,и ни на крај памет да не му падне тоа што тебе ти паднало..Ми здосади више да зборам,све едно исто бла бла блаа...Греота е што многу имаат размислување како тебе,и едноставно би оставиле се што нивните предци оставиле...Треба да те молам да бидеш Македонец?Ич немој да бидеш...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Lepotane,zasto samo tropas !!! posetata vo Mala Recica bese predvidena so agenda pred eden mesec,znaci od pred 1 MESEC!!!sto ima vrska toa so nastanot?? So se obiduvas nesto samo nepotrebni tenzii da stvaras!!! pa samo za ovie 2 dena ti izjade 2 TONA :гомце::гомце::гомце: ,povikuvase na nasilstvo i ubivanje na cel narod,a nikakov dokaz koji se izvrsiteli a kamoli i nacionalna pripadnost na ubicite!!! ne znam od sto boleduvas,ili kakvi halucinacii imas,ama ocigledno da imas 2 Gr mozok nemase vo sekoja strana da pises takvi gluposti i teorii koi se nadvor od zdraviot razum !!!
a koga veke taka si napalen ,eve veke 48 saati pomina : Sto od toa so go tvrdese ti se utvrdi ???
i da : poveli isteraj me od drzavata , ako imas muda,ne samo da sedis ovde da prozivas na nasiltvo i sajber nacionalist da se izigruvas...
Лепотане, ти да си проработеше на самокритиката на твојот народ, а со тоа и твојата не ќе беше лошо. Зошто сега откако се смирив и не повикувам на насилство провоцираш. Вчера бев попален ајде разбирам, ама денеска? Не смеам да изнесам теза, која е очигледна? Или не ти одговарам смирен, треба да сум напален. Па така кажи ебате дебилот скапан.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не зборам за најзадната позадина, дека ќе навлземе во висока политика. Каква и да е позадината, постојат 2 можни мотиви, политички за дестабилизација и мафијашки, јас вториот го исфрлам од игра.
И јас го отфлам мафијашкиот мотив, но што се однесува до мотивот за дестабилизација на Македонија, мислам дека доаѓа од друг центар, различен од оној кој се наметнува на прва, односно големоалбанскиот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom