Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ова злосторство е повеќе од очигледно дека нема никогаш да се реши . Бидете сигурно дека ова е планирано и организирано од професионалци кој не оставаат докази позади себе а во случајов најмалце и сведоци . Детално планирано злосторство започнуваајќи од жртви ( млади луѓе , деца ) , временски период ( најголем христијански празник велигден ) , местоположба ( очигледно е и дека е планирано и телата да бидат пронајдени ) , начинот на егекуција ( пукање од блиску , клекнати ) , оставање на никаква трага позади себе ... повеќе и повеќе асоцира дека е планирано а жртвите се случајно избрани . Целта .. да се потикне гнев , слабост , несигурност ... може и да се каже речиси успешно !!! Дестабилизација на државата , поделба смена на власт или слично ..... жално но вистинито .
Колку и да продолжите да пишувате , освен собирање на внатрешен гнев и немир нема ништо повеќе да постигнете ...
Се согласувам со се што имаш напишано, само не со една работа. Како некој би знаел кога тие деца ќе одат на риболов и во кој временски интервал би биле на езерото за сето тоа однапред да биде планирано ?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Кажи една теорија што ти изгледа онака најлогична, па може ке се совпадне со другите приказни на пример на тие што биле на погребот???
Нема логична брату. Седам до едни деца Македонци. И гледаат од далеку доаѓа едно друго дете и викаат меѓу себе „Уф еве го шиптарот“. Им се приближува Албанецот, им пружа рака им изразува сочувство, овие НЕ ПРУЖААТ РАКА. Ми се призгади од едно мочано видео што се направи! Пу!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.479
Поени од реакции
11.181
Па незнам дали Косово е членка на Европол и Интерпол, доколку е нивна обврска е доколку затечат криминалец по кој се трага со меѓународна потерница истиот да го екстрадираат до земјата која го бара. Значи Интерпол и Европол како меѓународни структури немаат никакви оперативни овластувања туку нивната задача и овластување е спроведување(естрадикција) на криминалците.
Тоа ме интересираше. Чим не можат тие да влијаат туку косовската полиција е единствената која може тогаш јасно е дека нема да се фатат. Никогаш нема да ги предадат своите луѓе
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не само што ладат, туку и чекаат вечеров за да си ги маваат. Да работеа ќе имаше резултати не теории.
Од каде знаеш дека нема резултати?Не е едноставна работата.Мораат по секоја цена да ги најдат пошто се врши огромен притисок врз нив.Може чекаат прво да ги фатат па после се да објават.Не им е првпат сигурно да работат со убиства...
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
183
Поени од реакции
290
Веќе стигнавме до 200 страници, многу постови, па и доста „сигурни“ информации во врска со масакрот...
Апелирам до сите членови на форумот кои имаат било каква информација, наместо постирање на форумов да се јават во МВР, веќе го објавија и бројот на специјалната линија- 199 ....
Да помогнеме сите да се дојде побрзо до вистината....
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Нема логична брату. Седам до едни деца Македонци. И гледаат од далеку доаѓа едно друго дете и викаат меѓу себе „Уф еве го шиптарот“. Им се приближува Албанецот, им пружа рака им изразува сочувство, овие НЕ ПРУЖААТ РАКА. Ми се призгади од едно мочано видео што се направи! Пу!
Остај деца... Не кажа некој возрасен нешто? Не слушнал, не видел?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Јас разбирам да се смири државата, да се спречи ширење омраза и гнев како начин за спречување од дестабилизација во државава. Исто така разбирам и дека утре е најголемиот празник во оваа православна држава, не некако гадно е сите да си седат мирни, да ми пуштаат концерти и драми на телевизија а информации не. Зошто е тоа така? Тоа ме интересира. Која корист ја имаат ако игнорираат све живо?
 
S

Sagan

Гостин
Се согласувам со се што имаш напишано, само не со една работа. Како некој би знаел кога тие деца ќе одат на риболов и во кој временски интервал би биле на езерото за сето тоа однапред да биде планирано ?
жртвите се случајно избрани
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.759
Според тебе, што треба ГРУЈО да направи? Со неговите Godlike abilities да ги идентифицира убијците и да го реши случајот?
Ништо не треба да прави, нека се крши со јајца. Доволно направи. Се е супер нака ужива, нека си пушти музика и оро нека игра...
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Која црна варијанта е било какви мафијаши да пратат таква порака преку убивање пет невини души од кои четири млади деца? Заради детонатор?
Не. Можеби би удриле некаде, но на млади невини души не ми се верува. И не сакам да верувам.
И едните и другите во МВР едногласно потврдуваат дека ова е ептен професионално изведено. Исто како рекетарските напади во центарот на Скопје и онаа бркотница низ Кавадарци помеѓу полицијата и еден нивни соработник, кој подоцна исчезна од затворот во Гевгелија и за 8 часа беше пронајден мртов во контејнер во Бутел ( професионалност?! ). Другари, ова професионално злодело може да го изведе исклучиво само паравоени структури, или пак локални мафијашки структури (јас типувам на второто, иако не велам дека сум 100% во право). Но и во двата случаи, ним не им е битно дали ќе бидат деца, возрасни или старци ... небитно. Битно е да се испрати порака до надлежните.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.991
Нема многу варианти коj е mastermind на сето ова.
Мислев од големите играчи, а не од балканскиве пиунчиња. Ама во право си, и таму се се сведува на една држава која пробува да го смести центарот на својата служба во Белград и е традиционален поддржувач на јужниве соседи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom