Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.224
како прво не сум никакво детиште имам преку 30год. а како друго читај му ги постовите и ќе видиш дали има некаква врска со темата
Има, само треба да се потрудиш да го разбереш. Однесувај се како возрасен, а не како детиште.
Размисли зошто сум помислила дека имаш 16, а не над 30 години.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Девојко разбуди се.....ова што се случува не е нормално и вака ќе продолжи ако не и полошо. Никој не сака војна ама со тоа еднаш ќе се реши ситуацијата. Или џа или бу ама нема вечно да се мачиме овде. Не дека јас прв ќе трчам да се борам али реално нема друго решение.....Макијавели рекол - поодобро еднаш да се дадат жртвите и насилството да се спроведе одеднаш отколку постепено да се спроведува насилство и да се даваат жртви. И во право е
Ја повикуваш војната а не дека ти прв ќе одиш да се бориш. Ова ќе го речам јас, Петко, Јанко, Митко и што ќе ни е војната кога сите ќе бегаме и ќе се криеме. Дајте со вакви глупави тези немојте. На таа мамка со војната оние кои не мразат како нација едвај чекаат да ја голтнеме.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.405
- Ханк Моди - добар текст и мислење браво
------------------------------------------------------------------------------
утре сум прва смена
како и секоја година и оваа на еден колега Албанец ќе му дадам
неколку најубави вапцани јајца,за неговите деца дома кој многу
се радуваат на нив, ( можеби и незнаат што е вера а што политика)
а пак за Бајрам тој мој колега Албанец ни носи најубава баклава
верувам дека сега и тој го осудува овој случај и кога би ги знаел
убиците би ги предал, има и такви циливизирани Албанци но тие
се само оние што со години живеат и работат со нас Македонците.
Оние од планинено, оние со цигарине и прашковине и ороспиине и
со ЦЕВКИНЕ се изроди и тие треба да се очистат од државава.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.246
Поени од реакции
5.083
Mене ова ми мириса дека е дело или на АНА или УЧК зошто пукале од 3 различни оружја а притоа ги терале да клечат и ги наредеиле едни до други како што правеле голем број воени злосторници и терористички групи . Да биле локални селани или некои мафијаши не би пукале од толку оружја и не би ги терале да клечат едни до други.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Не.....прашање е и дали ќе живееме. Ама барем ќе си одиме со стил. Подобро така неголи вака да те ликвидираат
Што е тоа подобро? Не ми одговори како го замислуваш сето тоа? Што подразбираш под "дигање" на народот?
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
за оваа проста маса само паравоена формација и ќе се реши ова, во 2001 тргни-застани беше работата. фали војска без команда само тоа ќе не спаси од кучињава што ни ја газат земјата.
секој македонец што посегна по криминал беше фатен и строго казнет, додека они прават и трговии со бело робје и дрога и никој ништо не им вика, нема пари народов зашто они да возат јаки коли, па уште и Македонски девојчиња да се диват и да се возат во нивните коли а не ние ?! има крај и за ова, само они кога ќе удрат со стап ние треба да им вратиме со 100 стапови, иначе ќе си трпиме со векови...
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Mене ова ми мириса дека е дело или на АНА или УЧК зошто пукале од 3 различни оружја а притоа ги терале да клечат и ги наредеиле едни до други како што правеле голем број воени злосторници и терористички групи . Да биле локални селани или некои мафијаши не би пукале од толку оружја и не би ги терале да клечат едни до други.
Тоа сите го знаеме како ние така и МВР....и тие открија дек биле професионалци .
Прашање се нивните имиња и презимиња .
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.479
Поени од реакции
11.182
Ја повикуваш војната а не дека ти прв ќе одиш да се бориш. Ова ќе го речам јас, Петко, Јанко, Митко и што ќе ни е војната кога сите ќе бегаме и ќе се криеме. Дајте со вакви глупави тези немојте. На таа мамка со војната оние кои не мразат како нација едвај чекат да ја голтнеме.
Ако одиме сите да одиме. Ама некој да му ја прсни да бега да се крие а јас да гинам некако и не ми е баш интересна опција
--- надополнето: 14 април 2012 во 17:42 ---
Што е тоа подобро? Не ми одговори како го замислуваш сето тоа? Што подразбираш под "дигање" на народот?
Јас не го напишав тоа
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
prvo, lesna neka im e na 5-mina svirepo likvidirani Makedonci , i se razzbira socustvo do familite.
Prema izjavata na bratot na likvidiraniot od s.Cresevo na TelmaTV(dadena vo celost izjavata), covekot imal 3 prostrelni rani vo glavata, po sto resile da ne go otkrivaat kapakot od kovcegot.
premnogu misterii se vo optek, po se izgleda deka MVR nekako lefterno priojgja na slucajot,,14 casa da se vodi forenzicka istraga na 50m2,da se nema izjava 16 casa, da ne se zatvori granica, patroli ..itd,itd..
Duri i Volers sabajleto trcanica otide kaj Ahmeti na caj, kao se sekirale kako da slavat koga MKD ke ja primele vo NATO(uh kolku se iznasekirale,na krajot mora da si razmenile recepti za baklava,i pita od jabolka).So taa mistika se stvori dupla nervoza, koga nemas informacii a imas situacija, mnogu e lesno da ituacijata izleze od kontrola, pa duri i dobro e kako pomina nojkta na krajot,so obzir na toa sto i kako mozese da bide.
Mislam deka SAD ako imaat i malku dobra volja, preku nivniot skrining servis od satelitite, koi gi poseduvaat mozat vo sekoj moment da gi dadat snimkite od nastanot,(nastanot, pravcite na dvizenje, od kade ,prema kade se povlekle..itd..itd) so toa sto na naseto MVR bi mu preostanalo samo da gi identifikuva glavnite likovi na nastanot, razbirase, ako im dozvolat i toa da go napravat..
neznam, se drugoto ke pokaze vremeto koj i zosto ja spremal celata ovaa slucka, koja vprocem e celosno najprofesionalno sprovedena....Pak da kazam,najdlaboko socustvo do semejstvata, za nivnite nenadomestlivi zagubi..


Помислив и јас на ова и нели Србија има купено саталит од Израел за 30милиони која е функцијата на овие саталити????Америка може да се извади да каже не бил насочен кон Македонија но ете ја Србија...А можеби влагаме во SCI-FI филмови....
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.246
Поени од реакции
5.083
Тоа сите го знаеме како ние така и МВР....и тие открија дек биле професионалци .
Прашање се нивните имиња и презимиња .
Ако се од АНА и УЧК имиња тешко би се дознаеле и ако се дознат пак нема ништо да направат зошто нема да можат да ги фатат.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.405
Не.....прашање е и дали ќе живееме. Ама барем ќе си одиме со стил. Подобро така неголи вака да те ликвидираат
-НЕ сакам да умрам на постела
сакам во БОРБА ЗА МАКЕДОНИЈА
ама бар да знам дека после мојте и вашите деца и нивните деца ќе живеат достојнои среќно и без страв со сите што ќе останат потоа - амин
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Ја повикуваш војната а не дека ти прв ќе одиш да се бориш. Ова ќе го речам јас, Петко, Јанко, Митко и што ќе ни е војната кога сите ќе бегаме и ќе се криеме. Дајте со вакви глупави тези немојте. На таа мамка со војната оние кои не мразат како нација едвај чекат да ја голтнеме.
Сите овие "патриоти" што се многу силни на тастатура, војна единствено виделе на филм или на интернет! Ниеден од нив незнае како е со месеци да неможеш да излезеш од соба.....да те будат експлозии и рафали! Никој од нив незнае каков е звукот на испуканото зрно.....Затоа толку ноншалантно и лесно повикуваат на војна! :tapp:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Сега го видов ова не ми се веруваше, што све нема влезено во ова држава, па какви гранци имаме ние? Ова е е само доказ дека може било какви групации да влезат и да прават што сакаат.

Видео: Во куќа во Лојане откриени 19 лица од Авганистан и двајца Пакистанци


http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/67769-Video-Vo-kuka-vo-Lojane-otkrieni-19-lica-od-Avganistan-i-dvajca-Pakistanci
 

Kajgana Shop

На врв Bottom