Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Каква истрага Дарк Кинг и нарушување на истата? Овие излегоа денес на прес да замачкаат очи на јавност, за да не си го прекинуваат продолжениот викенд. Овие ако знаат кој ден е денес, па ете. Еве гледам сега снимки од погребот на децава, ни едно лице претставник од власта не видов, а кога го убија Јашари имаше 10 глаучи на погреб. Срамота
каде можам да ги видам снимките од погребот? ако имаш некој линк пренос во живо на нет
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.301
Поени од реакции
15.535
кај ги виде ти? или слушна или па беше на погребот ( ако ти се другари нели ) - ја знам дека на 2ца им е пукано од позади у глава на двајца од напред двајца клечеле на колена 2ца биле исправени. немора да значи дека е точно - ова го слушнав од близок роднина на еден од починатите
Бев, ги познавав децата од радишани. Точно како им било пукано на сите не знам, и језиво ми е да пишувам за тоа што го видов...
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
Го бранам?
Само констатирам, што ми кажува неговото неизлегување.
значи, во каков дефенсив мод си - не се издржуе...
се читаш ли ти што пишуваш?
неговото неизлегување ти кажува дека е многу накурчен - па да не го гледаме, а?
па не е тоа другарчето од пред кооперција, нема накурчен-ненакурчен. премиер на држава, еј... алооооо?!
на муци се познају јунаци - што вика нашиот северен сосед....
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Сигурно не сакаат да кажат повеќе и плус во каква ситуацијата на краток фитиљ сме периодов. Плус убаво ја слушнав кога кажа - да нема нереди и да биде мирно. Значи има повеќе информации али не сака да ги каже за да не почнеме да ја превземаме правдата во наши раце, без целосни информации.

Се бунев дека ништо не кажа али коа размислив - боље што не кажа повеќе. Боље исфрустрирани дека немаме информации отколку половина информирани со можност за некакви непромислени дејствија.
Каква правда барате од држава која 20 години не може да открие кој изврши атентат врз Киро. За каква истрага праиме муабет 162 страни коа цел свет збори и има докази дека екс претседателот Трајковски е убиен, а нашето МВР нема докази за такво нешто.
Кога остануваат нерешени овие случаи, очекувате некој да покаже грижа за овие 5 гревчиња и да ги најде сторителите?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.405
Ми гарнатираш вечер безбедност? Ми гарнтира мвр дека нема некој милитант верски фнатик да пука вечер?
- посебно е опасно во Св.Архангел - автокоманда
над црквата темната шума на Гази баба
со камен да врлиш ќе удриш некого и трк во Чаир
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Второво нема шанси да е,зошто да било така веднаш ќе ги ликвидирале како што ликвидирале петиот од нив.Пошто нели има информација дека има траги на насилство на нив.
И да беа тепани сигурно ќе имаше некаква трага на алиштата од нивната ДНК.

Него не знам зошто али вчера на некои вести даваа снимки и како да видов едно од телата и се мислам дека не видов ич крв на нив и околу нив..бела кошула имаше,легнато на грб да имаше крв на кошулата ќе ми текнеше дека видов крв.
Многу ме копка како ќе заврши истрагата.
Bela kosula za na ribolov?! ne veruvam da si videl nekoe od telata....
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
кај виде бе па ти ова на која телевизија?

и дајте линк од пресот на бркоњава наша да видам што изјавила
Искрено од што ги гледав сите вести вчера не ми ни текнува.Барам сеа на нет од тоа ноќните снимките што ги имаше вчера мора да го најдам тоа..
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
исто така имаме и диви премини ;)
Копилињата мора некаде да згрешиле, оти се пички во душа! Сега од кога го прочитав Димитар уште толку ми се собра гнев ваква болка имав за Вејце. Крвници ќе ве најдат крв ќе ви тече од секаде и тоа пред вашите најблиски!!! Ова нема така да помине копилиња бездушни.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ти гарантирам,ако сакаш ќе дојдам со тебе,и ќе ти го чувам грбот од милитанти и верски фанатици.
Седи си дома најубаво, не се силете, кога една полиција не знае дека поголема група планира вакво нешто па јас сега ќе се правам храбар со голи гради.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
На електрична столица под итно да се стават идиотиве, не ме интересира дозволено или недозволено!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Знам дека темава се чита со посебно внимание, и од сите медиуми.

Па сакам да ги запрашам
Имате ли малку емпатија бе квази профитери уредници на телевизии. Прекинете ја музиката бе луѓе пет лица се масакрирани. Владетели, прогласете ден на жалост на ниво на држава, имајте малку барем почит кон народот кој ве донесе на тие удобни фотељи.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
- посебно е опасно во Св.Архангел - автокоманда
над црквата темната шума на Гази баба
со камен да врлиш ќе удриш некого и трк во Чаир
Со снајпер може некој да направи као што пукаа во америка по бензиски ако се сеќавате. кој гарантира?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.405
Кога Македонија мисли да прогласи ден на жалост???

Јас како граѓанин на оваа држава барам да се прогласи ДЕН НА ЖАЛОСТ и ги замолувам надлежните институции кои го читаат форумов (а го читаат) да реагираат, ден на жалост МОРА да се прогласи.
- ќе прогласат ако падне од непознати причини некој коњаник
од магаре во некоја фонтана и ќе го прогласат за „чудо“
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.395
Поени од реакции
21.958
Револутиран сум од нашата држава и поточно кажано од нашата влада. Не се појави ни премиерот ни претседателот. Само министеркава 2пати даде изјава и тоа самата нагласи колкав крупен случај е ова па затоа не знам кај се премиерот и компанија, дека е празник? Кој знајт кај се на одмор, во други држави врвот секундарно ќе се врати дома ако се деси нешто слично.
После тоа никој не појде во Радишани кај семејствата. Во други случаево цел државен врв се појавувал за многу поситни работи, сега кај се? Или дека се Македонци жртвите? Сами си се дискриминираме никој не ни е крив. ЈА сум за ист пристап према секој човек ама во Македонија очигледно Македонците станаа новите Евреи.
А како трето едвај општина Бутел прогласи ден на жалост...треба и во Скопје и во цела Македонија да има ден на жалост.

Вкрајно сум изнервиран од насоката во која се движи државава...су бил оптимист често ама последниве месеци се насобраа доста лоши работи и гледам во форумов дека не само ја го мислам ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom