Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Кога Македонија мисли да прогласи ден на жалост???

Јас како граѓанин на оваа држава барам да се прогласи ДЕН НА ЖАЛОСТ и ги замолувам надлежните институции кои го читаат форумов (а го читаат) да реагираат, ден на жалост МОРА да се прогласи.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Тие кога го акнаа со камен тоа 10-годишното дете дома му дојдоа со локуми да го почастат па камоли за погребите;)

И тоа немаше никаков доказ дека детето било мавнато од Македонец. Се нашло помеѓу две групи кои се каменувале.

Срамота еј, повеќе од 30 часа поминаа, премиерот не излезе ни сочуство да изрази.
Ниеден претставник да нема на погребот ццц
Ако ме држи сеќавањето добро лично Премиерот беше да го посети.Ејј а на погребот на 5-те убиени деца од Радишани никој.Опинок народ и опинк држава сме.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.960
Поени од реакции
57.698
Дечки не заебавајте, што сакате да каже !? Хорацио неможе за 48 часа да го среди ова, а не брков.

Имам роднини поранешни полицајци и тие самите ми кажаа дека не треба да се очекува многу детали, затоа што уште траат разговорите со сведоците и блиските. Премногу гледате CSI, ваков случај е невозможно да се реши толку брзо кај нас...

Ма да ми рекоја дека ќе каже дел од наодите на судската медицина, но тоа не кажа сомов... :cautious:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Тие кога го акнаа со камен тоа 10-годишното дете дома му дојдоа со локуми да го почастат па камоли за погребите;)

И тоа немаше никаков доказ дека детето било мавнато од Македонец. Се нашло помеѓу две групи кои се каменувале.

Срамота еј, повеќе од 30 часа поминаа, премиерот не излезе ни сочуство да изрази.
Ниеден претставник да нема на погребот ццц
А замисли српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ испратил телеграма со сочувство до семејствата на загинатите и целиот македонски народ.
http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/srpskiot-minister-za-vnatreshni-raboti-dachik-upati-telegrama-so-sochuvstvo-do-vl
Срамота.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
E toa e edna od 2te pologicni pricini bar po moe. ednata e ovaa, a drugata deka bile svedoci na nesto sto ne trebalo da vidat...
Второво нема шанси да е,зошто да било така веднаш ќе ги ликвидирале како што ликвидирале петиот од нив.Пошто нели има информација дека има траги на насилство на нив.
И да беа тепани сигурно ќе имаше некаква трага на алиштата од нивната ДНК.

Него не знам зошто али вчера на некои вести даваа снимки и како да видов едно од телата и се мислам дека не видов ич крв на нив и околу нив..бела кошула имаше,легнато на грб да имаше крв на кошулата ќе ми текнеше дека видов крв.
Многу ме копка како ќе заврши истрагата.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Знам, бидејќи ги видов, само за Филип ми кажаа дека бил најмногу...

Иначе не биле сите пукани од грб...
кај ги виде ти? или слушна или па беше на погребот ( ако ти се другари нели ) - ја знам дека на 2ца им е пукано од позади у глава на двајца од напред двајца клечеле на колена 2ца биле исправени. немора да значи дека е точно - ова го слушнав од близок роднина на еден од починатите
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.723
Поени од реакции
71.201
Ако ме држи сеќавањето добро лично Премиерот беше да го посети.Ејј а на погребот на 5-те убиени деца од Радишани никој.Опинок народ и опинк држава сме.
Токму така, Грујо со локумите му отиде дома ;)
На детето не му ни беше ништо...
Како и секогаш ги накривија Комити, бапнаа кривични и си отидоа.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Ми гарнатираш вечер безбедност? Ми гарнтира мвр дека нема некој милитант верски фнатик да пука вечер?
Ти гарантирам,ако сакаш ќе дојдам со тебе,и ќе ти го чувам грбот од милитанти и верски фанатици.
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
44
Поени од реакции
22
Да, ова е точно. Значи имаме и сведок за колата? Штом имаме кола и меѓугранична соработка значи имаме и камера на граница и листа кој ја поминал со име и презиме.
исто така имаме и диви премини ;)
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
183
Поени од реакции
290
Утринава постирав некои можни сценарија, исклучувајќи едно по друго дојдов до најверојатната варијанта -кукавичко убиство со цел да се испровоцира контра реакција. Но кон кон кого? Кој е планерот на масакрот?
Најновите информации велат за група-значи организирано, со возило.....
Уште малку факти:
1. Маскарот го направил организирана група.
2. Местото е одбрано каде има погодна почва за меѓуетнички конфликт.
3. Убиството е направено толку бритално, што не остава никого рамнодушен.
4. Американскиот амбасадор веднаш потрча кај Али Ахмети на средба?????
Многу смрди работава, многу....
Се чини дека некој избрзал со планот за дестабилизација, па сега се обидуваат да стават под тепих...
Дај боже да не сум во право....
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Второво нема шанси да е,зошто да било така веднаш ќе ги ликвидирале како што ликвидирале петиот од нив.Пошто нели има информација дека има траги на насилство на нив.
И да беа тепани сигурно ќе имаше некаква трага на алиштата од нивната ДНК.

Него не знам зошто али вчера на некои вести даваа снимки и како да видов едно од телата и се мислам дека не видов ич крв на нив и околу нив..бела кошула имаше,легнато на грб да имаше крв на кошулата ќе ми текнеше дека видов крв.
Многу ме копка како ќе заврши истрагата.
кај виде бе па ти ова на која телевизија?

и дајте линк од пресот на бркоњава наша да видам што изјавила
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А замисли српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ испратил телеграма со сочувство до семејствата на загинатите и целиот македонски народ.
http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/srpskiot-minister-za-vnatreshni-raboti-dachik-upati-telegrama-so-sochuvstvo-do-vl
Срамота.
А канал5 безгрижно си дава концерт на Жељко Јоксимовиќ... да им се намочам на концертот, дошло некому до музика сега, СРАМОТА.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Знам дека е празник и све ама мора да се прогласи ден на жалост у србија ко загинаа 5 лица у дискотека одма прогласија ден на жалост а ние што чекамо не ми јасно
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Па ако сака у Јадран да ги удавиме нека пукаат
Па ако некој сака војна кој гарантира дека нема вечер некој да пука? Сепак поентата ми е дека не верувам на никој зашто ете се виде, отидоа луѓето на риба без причина ги уби некој. Кој гарантира дека вечер у таа гужва нема некој нешто да направи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom