Помош, софтверски проблеми и совети

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.359
Поени од реакции
1.049
realtek high definition audio driver windows 7 ако може некој добар (пробан) торент за болдираното
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Ќе ми го одговори ли некој поопширно на моето прашање? Како можам да го заменам Виндовс 7 Гејмер Едишн со Обичен Виндовс 7 Ултимејт? Сакам еден добар одговор. :vozbud::tapp: Ако е поопширен одговорот, може и во приватна порака.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Член од
25 октомври 2008
Мислења
539
Поени од реакции
77
Ај некој ако знае нека ми кажи во што можи да е проблемов. Ко ќе го уклучам компјутерот ми излегува тоа што е Safe mode, Safe mode with Networking,Start windows Normally..... Имам побано да го уклучам преку сите нив но едноставно ко ќе стегнам на некое од нив ком. одма се рестартира иначе имам WIN XP.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Ај некој ако знае нека ми кажи во што можи да е проблемов. Ко ќе го уклучам компјутерот ми излегува тоа што е Safe mode, Safe mode with Networking,Start windows Normally..... Имам побано да го уклучам преку сите нив но едноставно ко ќе стегнам на некое од нив ком. одма се рестартира иначе имам WIN XP.
Батали Виндовс ХП, стави 7. :D Не знам дали си прочитал, ама пишуваше и тука на кајгана дека Мајкрософт ќе ја прекрати подршката за Виндовс ХП и Мајкрософт Офајс 2003, и затоа најбоље стај си Виндовс 7. Е сега ако ти е постар компјутерот и немаш меморија, тогаш те разбирам дека не можеш да инсталираш 7, али ако ти е понов компјутерот(2GB) одма инсталирај 7. ;)



P.S Не знам како да го решиш проблемот, не се разбирам многу. :D
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ај некој ако знае нека ми кажи во што можи да е проблемов. Ко ќе го уклучам компјутерот ми излегува тоа што е Safe mode, Safe mode with Networking,Start windows Normally..... Имам побано да го уклучам преку сите нив но едноставно ко ќе стегнам на некое од нив ком. одма се рестартира иначе имам WIN XP.
Најверојатно ти е паднат windows-от и треба да му направиш repair или да го реинсталираш. Инаку, ако имаш така подобра конфигурација, мој совет ти е да преминеш на win7, каде каде е подобар :) .
--- надополнето: 14 април 2012 во 13:05 ---
realtek high definition audio driver windows 7 ако може некој добар (пробан) торент за болдираното
Симни си Driver Genius, тој ќе ја заврши работата место тебе.
--- надополнето: 14 април 2012 во 13:07 ---
Ќе ми го одговори ли некој поопширно на моето прашање? Како можам да го заменам Виндовс 7 Гејмер Едишн со Обичен Виндовс 7 Ултимејт? Сакам еден добар одговор. :vozbud::tapp: Ако е поопширен одговорот, може и во приватна порака.
Мислам дека такво нешто неможе да се изведе од причина што гејмер едишн е модификувана верзија на седмицата, а тие опции што ги немаш (во споредба со 7) можат да се добијат единствено со инсталирање на нова верзија. Низ торент сајтовите имаш огромен избор на најразлични виндоус 7 верзии, од стартер па се до ентерпрајс.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Пред 1 час почна да ми трола цпу-во поради туне ап, чаре? he.jpg
 
T

Tetro

Гостин
види кој процес највеќе ти "јаде" од процесорот, скини го одма.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238

Kajgana Shop

На врв Bottom