Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ако треба да се иде на протест треба да се иде баш заради скапаниве телевизии...
Кои телевизии, девојко ?! Кои
А1 - Анархистичко Соросоидно криминално друштво(отидоа у ку*ац шуќур)
Шител - Ѕинговизија и Латасовизија
Анал5 - Стојменовизија и Миленковизија
НашаТВ - Бурекојадачи и прдежи
Какви телевизии, какви медиуми, какви бакрачи !
Дали некој во оваа држава знае што значи поимот ОБЈЕКТИВНОСТ, еден асален новинар немаме, едино нешто дечките од 24ч нешто што работат, другиве новинари све е тоа купено и платено !
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
добро утро !! дали има нешто ново во врска со убиството??? на тв очигледно нема ништо
Кои телевизии?:facepalm: Тоа не се телевизии, кога беше убиството во Гостивар ударна вест беше "убиени се две момчиња". Фрчеа вести како се незадоволни Албаниците и сл. Вчера на вести најавата беше "најдени се 5 безживотни тела". Ке ги бојкотирам ке си гледам сосема некоја друга телевизија! Тв сонце или друга..
Овие Шител,Анал 5 и Телма и Алфа нека одат по гаволите!
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Требаат резултати од истрагата, а не Брколинда да се слика, да дава изјави и да погодува. Да погодува секој може, тоа правиме и ние цело време овде.
eve brat http://www.bezpardon.mk/obduktsijata-zavrshena-telata-na-filip-aleksandar-tsvetancho-kiro-borche-predadeni-na-semejstvata/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=obd
--- надополнето: 14 април 2012 во 10:11 ---
Требаат резултати од истрагата, а не Брколинда да се слика, да дава изјави и да погодува. Да погодува секој може, тоа правиме и ние цело време овде.
eve brat http://www.bezpardon.mk/obduktsijata-zavrshena-telata-na-filip-aleksandar-tsvetancho-kiro-borche-predadeni-na-semejstvata/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=obd
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
не, нашата полиција пишува 300 Е казни ако не застанеш на пешак..
мисловен поим е да припарат за рација во Липково, Тетово, Слупчане итн ...

btw, колку те плаќаат да ги браниш на форум, онака информативно ме занима?

што убаво беше пред да се регистрираш.....нели те срам да користиш убиство на 5 млади животи за политички да напаѓаш власта.....очигледен си.......де бе тргнете вакви........аман ми е од нив.....



бтв....откога си отидоа малолетниците напалените после 3 часот имаше прекрасни псотови во врска со сите можно сценарија.......тоа ми дава за право да ќутам оти и мојот е надвор од темава........
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Радишани на барикади, Албаниците исплашени до коска!

13
АПР 2012​
21:50​

Нема улица во скопските населби Бутел и Радишани вечерва што не е под голема полициска опсада по бруталното убиство што се случи вчера на Железарско Езеро во близина на населбата, кога пет Македонци беа до смрт изрешетани на зајдисонце од непознати напаѓачи, додека ловеле риби, на само неколку стотина метри од семејните домови.

Неколку стотици жители од македонска националност сѐ уште се на улиците низ Бутел и Радишани. Револтирани, гневни и разбеснети, тие велат дека бараат правда и пронаоѓање на свирепите убијци што вчера ги лишија од живот нивните млади сограѓани.
Четирите другари од маалото, од кои најстариот имал само 20 години, беа убиени вчера вечер на брегот на езерото додека ловеле риби. Полицијата засега нема конкретни информации за злосторството.

На местото на крвавиот настан биле пронајдено само чаури од испуканите смртоносни куршуми и риболовната опрема на младите момчиња, кои заминале да риболоват на езерото.
Пред петнаесет минути заврши состанокот на првите луѓе на МВР, кои се сретнаа во станицата во населбата Гази Баба за да разговараат за алармантната состојба околу убиството, кое има големи шанси да ја врати земјава во 2001 година.

Неофицијално дознаваме дека на состанокот не бил донесен никаков заклучок освен дека итно треба да се најдат сторителите за да се спречи нов меѓуетнички конфликт помеѓу Македонците и Албанците во земјава.
Македонците од Радишани се едногласни и велат: Албанците ги убија дечките!
Албанците, пак, од Љуботен и од околните села велат дека вака не биле исплашени од 2001 година.
Тие ниту со автобус ниту со возило не можат да поминат до своите домови.
Најголемиот товар останува на МВР, што е можно побргу да ги најде злосторниците.




Има уште барикади и полиција во Радишани? Ај некој ако е од таму да каже
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
20.836
епа момци ... сега сте слободни неможе повеќе никој да ве повреди !!!!


почивајте во мир !!!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Спроведување на проектот Голема Албанија може само да ја уништи албанската нација,ако се толку глупи нека продолжат со обиди,никој нема да подржи стварање на голема муслиманска држава па ни Американците повеке им одговараат ситни борании ко Косово да ги контролираат.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
што убаво беше пред да се регистрираш.....нели те срам да користиш убиство на 5 млади животи за политички да напаѓаш власта.....очигледен си.......де бе тргнете вакви........аман ми е од нив.....



бтв....откога си отидоа малолетниците напалените после 3 часот имаше прекрасни псотови во врска со сите можно сценарија.......тоа ми дава за право да ќутам оти и мојот е надвор од темава........

Убаво кажува дечкото немаше ниедна рација после конфликтот по заостанато оружје..и не го дискредитирај на лична основа. Немаш аргументи да кажеш дека не е така па најлесно е малолетници и сл.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Убаво кажува дечкото немаше ниедна рација после конфликтот по заостанато оружје..и не го дискредитирај на лична основа. Немаш аргументи да кажеш дека не е така па најлесно е малолетници и сл.
Имаше рации... само оружјето го немаше ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
што убаво беше пред да се регистрираш.....нели те срам да користиш убиство на 5 млади животи за политички да напаѓаш власта.....очигледен си.......де бе тргнете вакви........аман ми е од нив.....



бтв....откога си отидоа малолетниците напалените после 3 часот имаше прекрасни псотови во врска со сите можно сценарија.......тоа ми дава за право да ќутам оти и мојот е надвор од темава........
Незнам каде прочита политичко напаѓање во постовите на членот Видоок, тој само ја искажа реалната состојба во државава баш како што е !
И што подразбираш под тоа политичко напаѓање, ако некој ја кажува вистината значи дека напаѓа некого !
Еве јас на пр. подеднакво ги напаѓам и окривувам и власта(сегашна) и опозицијата(сегашна) за состојбите во МКД(цели 2 децении) како на економски, така и на демократски и безбедносен план.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.024
Поени од реакции
64.271
што убаво беше пред да се регистрираш.....нели те срам да користиш убиство на 5 млади животи за политички да напаѓаш власта.....очигледен си.......де бе тргнете вакви........аман ми е од нив.....



бтв....откога си отидоа малолетниците напалените после 3 часот имаше прекрасни псотови во врска со сите можно сценарија.......тоа ми дава за право да ќутам оти и мојот е надвор од темава........
Jaс "најискрено" се извинувам што ти ја навредив суетата, а и твојата власт...
ВИСТИНАТА боли...

Кога толку се успешни, зошто нема НИ ЕДНА информација сеуште?
Зошто се прави циркус по телевизиите??? Зошто твојата влада не прогласи Ден на Жалост?

Плукам по ВМРО, ке плукам и по СДСМ ...

Сакаш да ме замолчиш?

Нема да останам нем на вакви инциденти!!! Никогаш!

Криво ми е што гласав за ТВОЈАТА влада!

Naumdb, мило ми е што пак налетав на тебе, поздрав од член од бда, 2007-ма ..
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Имаше рации... само оружјето го немаше ;)
Тоа беше акција за доброволно предавање. Рации немаше. Имаше Планинска Бура ама таа беше директно кон терористи насочена (секако успешна). Но требаше многу повеќе. И незнам зш некој би сметал дека е лошо да се бара ова. Па зар поседување голема количина илегално оружје е добро, или пак наоѓање на такво оружје е лошо?

Младите момчиња нема да ги вратат, но тоа што треба д аго направат е да ги најдат убијците и да продолжат да работат во насока да не ни се дешаваат вакви убиства понатаму. Рации ли ке бидат, поголема контрола ли ке биде треба да се спречи од корен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom