Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Dejan Mikic 1 comment
CISTO albanski! UBIJALI SU ONI I PO KOSOVU DECU NIJE IM PRVI PUT!
OVAKAV ZLOCIN MOZE SAMO Albanec DA NAPRAVI!

Коментар на Србин на српски портал.
Oh dear....треба некој да му ја освежи меморијата за масакрите што ги правеа Србите низ Босна и Хрватска.
 
B

Black Guard

Гостин
Со каков тип на огнено оружје е пукано??

Понатаму дали сите лица се пукани на исто место,сведокот каде е упукан...чаурите??

МВР треба да знае дека групава сигурно била вооружена со автоматско оружје па може и зољи-бидејќи е логично да одиш на друго место и само пуст пиштол да убиваш,понатаму овие знаеле дека децава рибарат...убиството било планирано е сега дали поради должничко-доверителски односи или пак етничка основа ќе покаже МВР кога ќе ги фати.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
И на Муслиманите врз Србите, исто така.
Напишав некаде дека не е обострано?

Само не прочитав коментари од Албанци што велат ''Само Србин може да направи ваков чин'' па затоа и го прокоментирав тоа што беше постувано.

Секаде и секогаш имало луѓе без совест,социопати,тоа не е поврзано со националност.

Националноста е човечки измислена поделба,природата не не дели по националност,ти си човек,јас сум..затоа и вакви лицемерни изјави како горе-наведениот Србин се во најмала рака идиотски.

Индивидуално злосторство/монструозност не треба да се генерализира со еден цел народ.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Напишав некаде дека не е обострано?

Само не прочитав коментари од Албанци што велат ''Само Србин може да направи ваков чин'' па затоа и го прокоментирав тоа што беше постувано.

Секаде и секогаш имало луѓе без совест,социопати,тоа не е поврзано со националност.

Националноста е човечки измислена поделба,природата не не дели по националност,ти си човек,јас сум..затоа и вакви лицемерни изјави како горе-наведениот Србин се во најмала рака идиотски.

Индивидуално злосторство/монструозност не треба да се генерализира со еден цел народ.
Секако, АНА е група од 5 души, и ич не е помагана од нашиве домашни фини Албанци.
Јас сум за мир. За соживот.
Ама не може јас да пружам некому рака, а тој да ми ја исече до рамо.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
5 Јуни 2011 год. 22 ч. Прес центар на ВМРО-ДПМНЕ -Почитувани граѓани, може мирно да спиете, Република Македонија останува во сигурни и безбедни раце“ ...рече Влатко Ѓорчев и остана жив....
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Pa luge vaka mozam da kazam deka procitav 95% od site 133 strani taka da mozam da dojdam do zaklucok deka makedonceto ke si gi izavadi ocite megu sebe deka se dokazuva koj e pojak na tastatura
edno e jasno go imam kazuvano i ke go kazam pak MAKEDONCETO e napaten narod plasliv finansiski slab bez vistinski lider koj sto bi go vodel
ova se bi se smenilo dokolku dojde nekoj vistinski lider koj sto bi go vodel narodot
decava sto se utepani toa se znae go napravile albanci i nema tuka sto da se diskutira.... za toa dali ke gi najdat neveruvam zs i da gi najdat nema da gi otkrijat vistinskite storiteli zatoa sto bi doslo do mn pogolemi incidenti
istoto se sluci i so martin neskovski koga ne sakaa da otkrijat eden obicen policaec a ne pa kamoli da se dovede drzavata vo opasnost od vojna
90% od pisanite mislenja na temava se da se iskoci i da pocne vojna no pak ke kazam nemame vistinski lideri vistinski vojskovodci sto bi mozele da ja resat situacijava ednas zasekogas
2001 bese biznis zdelka od koj sto mnogumina profitiraa mn matni zdelki se napravija toj period
taka da ne ocekuvajte vojna se dodeka na nekoj od vrvot toa ne mu se isplati kako sto bese slucaj dui vmro 2001
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Напишав некаде дека не е обострано?

Само не прочитав коментари од Албанци што велат ''Само Србин може да направи ваков чин'' па затоа и го прокоментирав тоа што беше постувано.

Секаде и секогаш имало луѓе без совест,социопати,тоа не е поврзано со националност.

Националноста е човечки измислена поделба,природата не не дели по националност,ти си човек,јас сум..затоа и вакви лицемерни изјави како горе-наведениот Србин се во најмала рака идиотски.

Индивидуално злосторство/монструозност не треба да се генерализира со еден цел народ.
Убиствата ги прават злосторници, а генерализацијата сами си ја прават, со бранењето на злосторниците што ги измачуваа мавровските работници, со осудата на планинската бура и безброј други моменти. Амнестијата која важеше само во еден правец...

Етничкиот момент не го прави човекот сам по себе, туку културата која ти е наметната. Е сеа кај нив социопатијата е поврзана со етникумот, пошто ете пробавме на најмирен можен начин да се социјализираме со нив, претрпевме све и свашта и дојде ред еве и егзекуции. Уште треба да трпиме?

Пошто си по природата, ич не се замарај по форуми, оди таму кај езерцето и лови си риба. И кога ќе поминат учки и коа ќе те прашаат што си ти, објасни им дека си природен.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Секако, АНА е група од 5 души, и ич не е помагана од нашиве домашни фини Албанци.
Јас сум за мир. За соживот.
Ама не може јас да пружам некому рака, а тој да ми ја исече до рамо.
Типичен straw man аргумент,си вадиш од контекст тоа што те интересира без да сфатиш што всушност пишувам.

Целата поента на постот беше дека и Србите правеле масакри и Албанците и Грците и Русите и Турците и Американците...и многу ме нервира кога ќе се најде некој паметен па ќе генерализира и ќе осудува кога и неговите го правеле истото.

Ние ја испуштивме топката во 2001...и сеуште бараме фаул 11 години подоцна.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
БОСНА-Сараево 1 Март 1991, убиени двајца Срби од страна на службено лице (муслиман) = повод за почеток на војната во Босна.
-МАКЕДОНИЈА-Гостивар -ДЕН пред 1 Март 2012, убиени двајца Албанци од службено лице = почеток на тензии
-ХРВАТСКА Април 1991-Убиствата кај езерото Плетвице = меѓу првите (ако не и прв) вооружен судир меѓу Срби и Хрвати (почеток на војната во Хрватска)
-МАКЕДОНИЈА Април 2012 - Убиства кај Смилковското езеро...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Со каков тип на огнено оружје е пукано??

Понатаму дали сите лица се пукани на исто место,сведокот каде е упукан...чаурите??
Според тие што ги слушнале истрелите нешто пред 19 часот, тие биле од пиштол и биле поединечни (со одредена пауза). И имало први 7-9 истрели и после еден истрел, што говори дека според логиката на истрелите постариот човек е убиен отпосле. Според мене, дотогаш бил скриен, а можеби и спиел во кола, а после истрелите се испаничил и ја издал својата местоположба.

Е сега според извештаите, викаат дека на местото на настанот пронашле голем број чаури. Според мене, тоа не сооддејствува на бројот на истрелите. И не е соопштено детално каков вид на чаури се најдени, дали пиштолска муниција(треба да се има во предвид и дека автоматите користат пиштолска муниција) или од пушка.

МВР треба да знае дека групава сигурно била вооружена со автоматско оружје па може и зољи-бидејќи е логично да одиш на друго место и само пуст пиштол да убиваш,понатаму овие знаеле дека децава рибарат...убиството било планирано е сега дали поради должничко-доверителски односи или пак етничка основа ќе покаже МВР кога ќе ги фати.
Што се однесува до планирањето. Доколку е на етничка основа (јас искрено не се сомневам во тоа). Тогаш планот иде поинаку и доста полесно. Таргетната група е поголема, треба само да имаш сознанија дека на некое место кое е изолирано идат Македонци. Езерцево е како измислено за тоа. Ова покажува дека групата можеби е од внатре, или во најмала рака има силна подршка(и силна логистика) кај локалното население. Според мене тоа е група која има искуство во вакви егзекуции при етнички чистења. Што значи дека е група од Косово. Но доброто познавање на теренот говори дека најмалку еден локалец има во групата.
 
B

Black Guard

Гостин
Ние ја испуштивме топката во 2001...и сеуште бараме фаул 11 години подоцна.

Не Не не...ние барем не сме окрвавена нација,

Ако го направиме тоа ќе бидеме како грците,србите...јок..

А инаку лесно е да се направи со цијановодород или друг продукт од Алкалоид или охис.
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Не Не не...ние барем не сме окрвавена нација,

Ако го направиме тоа ќе бидеме како грците,србите...јок..

А инаку лесно е да се направи со цијановодород или друг продукт од Алкалоид или охис.

ne sme okrvavena nacija ???? turcite 500 godini bugarite grcite Albancite!!!!!!! ne sme okrvavena nacija ???
Kamo da bevme kako grcite ova ke go sredea oni za 24 casa
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Не Не не...ние барем не сме окрвавена нација,

Ако го направиме тоа ќе бидеме како грците,србите...јок..

А инаку лесно е да се направи со цијановодород или друг продукт од Алкалоид или охис.
Види не сме баш невини, знаеме да бидеме многу погадни од сите околу нас.
Не сме окрвавена генерација. Така можеш да речеш.

Едит: да заборавиме што имаше тука напишано, може утре против мене у Хаг да се искористи :)
--- надополнето: 14 април 2012 во 05:38 ---
ne sme okrvavena nacija ???? turcite 500 godini bugarite grcite Albancite!!!!!!! ne sme okrvavena nacija ???
Kamo da bevme kako grcite ova ke go sredea oni za 24 casa
Не се пали бе ти одма, не го свати постот.
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
Сензитивна е ситуацијата, што и да бидне од разврската ќе следуваат нови верижни состојби.... така да колку и навидум изгледаат некои предлози разумни всушност не се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom