Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ж
Паравојска Масакрира,одзема злато,пари,вредни предмети.

Овие се СЕ освен профи а тоа дека ќе ги фатат сум 99% сигурен ако не ја киднале досега.
Да речеме дека се преобратени еве.
Според мене најлогично би било да пребегаат во Косово ако се знае колку “јако“ е чувана границата од Македонија за косово и обратно а и дека таму сигурно имаат некои пријатели што ќе ги сокријат или пренесат во друга држава.
Додуша и не треба таму да се кријат,секој втор е или криминалец или бивши терориста.
 
B

Black Guard

Гостин
Нешто ми кажува дека МВР веќе знае дека стојат паравоени единици позади ова само не кажуваат поради моменталната состојба во државава
Нешто ми кажува дека МВр е обврзана да ги штити граѓаните па ако знаеле ќе реагирале т.е не би дозволиле момчињата да бидат убиени.

,затоа што знаеме дека не сме далеку од 2001,никогаш не сме ни биле.

Четири деца не се убиваат туку така во ладна крв,без око да ти трепне и без никаква причина..
Зошто??

Па болката..она совеста повеќе ќе те јаде ако убиеш еден човек отколку десетици па и стотици.


Друго беше 2001 тогаш не имавме окупација на територија,масакри...ова можеби се екстремисти но членови на паравоена формација не верувам.

Има нешто големо и сигурно е тоа,само ме интересира дали и кога ќе кажат што навистина се случило,или ќе се одолговлекува случајов неколку години```````````````````````````````````````````````````````
Има самит на НАТО а и треба името да се промени демек да се покаже дека НАТО=безбедност и с.л па ајде да го смениме името во северна(без задирање на идентитет и јазик т.е пак да останат македонски). и секако наскоро имаме локални избори.
--- надополнето: 14 април 2012 во 04:17 ---
Нешто ми кажува дека МВР веќе знае дека стојат паравоени единици позади ова само не кажуваат поради моменталната состојба во државава
Нешто ми кажува дека МВр е обврзана да ги штити граѓаните па ако знаеле ќе реагирале т.е не би дозволиле момчињата да бидат убиени.

,затоа што знаеме дека не сме далеку од 2001,никогаш не сме ни биле.

Четири деца не се убиваат туку така во ладна крв,без око да ти трепне и без никаква причина..
Зошто??

Па болката..она совеста повеќе ќе те јаде ако убиеш еден човек отколку десетици па и стотици.


Друго беше 2001 тогаш не имавме окупација на територија,масакри...ова можеби се екстремисти но членови на паравоена формација не верувам.

Има нешто големо и сигурно е тоа,само ме интересира дали и кога ќе кажат што навистина се случило,или ќе се одолговлекува случајов неколку години```````````````````````````````````````````````````````
Има самит на НАТО а и треба името да се промени демек да се покаже дека НАТО=безбедност и с.л па ајде да го смениме името во северна(без задирање на идентитет и јазик т.е пак да останат македонски). и секако наскоро имаме локални избори.
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Ова ми личи ко она ,битпазарсконо,.
Си одиш по улица, те сретнува група, почнува да те рчка, стануваш, продолжуваш, пак те рчка се дур не почнеш да враќаш (на кој начин би се случила тепачкава) преведено во реалноста војна.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
не делува ко да се професионалци само ради свирепоста на чинот, туку поради неоставањето траги и немањето сведоци.
Абе од кај ти е теоријата дека не оставиле траги? Телата што се? Па да ги однеле по планините некаде на Скопска Црна Гора, додека ги нашле ќе поминало време, чаурите што се?
Од каде ги вадите теориите дека нема траги, рече некој дека нема траги?

Баш поредувањето на телата и егзекуцијата и оставањето на телата да се најдат бргу упатува на тоа дека се упатува порака, како што некој кажа.
 
B

Black Guard

Гостин
Да речеме дека се преобратени еве.
Според мене најлогично би било да пребегаат во Косово ако се знае колку “јако“ е чувана границата од Македонија за косово и обратно а и дека таму сигурно имаат некои пријатели што ќе ги сокријат или пренесат во друга држава.
Додуша и не треба таму да се кријат,секој втор е или криминалец или бивши терориста.

Епа ние сме абдали...ги уништивме сите мини...ма постави на граница па да го видам нека носи оружје.
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Абе од кај ти е теоријата дека не оставиле траги? Телата што се? Па да ги однеле по планините некаде на Скопска Црна Гора, додека ги нашле ќе поминало време, чаурите што се?
Од каде ги вадите теориите дека нема траги, рече некој дека нема траги?

Баш поредувањето на телата и егзекуцијата и оставањето на телата да се најдат бргу упатува на тоа дека се упатува порака, како што некој кажа.
Е тек сега почнува шоуто.
Според моја до сега одлична интуиција, осеќам дека наредна мета е матурска забава. Не знам зашто
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Епа ние сме абдали...ги уништивме сите мини...ма постави на граница па да го видам нека носи оружје.
Ќе летаа тогаш и магариња полни со штеки шверцани цигари,со полни торби бомби,куршуми и калаши.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
"Затоа, со тој авторитет и кредит што го имам, барам мир." - „Др.“ Драган Павлович - ЛАТАС :facepalm:

Па добро бе да му ебам мајката... дали е овај нормален... што се замислува овај?

http://vecer.com.mk/?ItemID=6A54086168AA2B47826B37C6036BD387
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
ама нивна матурска забава , така ?
живи били па видели
Абе не тресете глупости....ој легнете си.


Нели сфаќате дека ситуацијава е така направена да можеме и граѓанска војна да си направиме,без да знаеме ни кој ни е крив.


Примеров земете го во стил....на пример....Комитите и Чкембарите,да се погодат на утакмица кај што навиваат и урлаат крвнички еден против друг.....и замислете на завршување на мечот,да улета некој навивач на Брегалница...и да му удри нож на некој од комитите.....што мислиш што ќе се случи???


Значи несмеете така да рипате ко зајци,додека навистина не се добијат информации за сторителите....бидејќи можеме само да си направиме граѓанска.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Ама мислам оти Грујо и Гоца бркот погрешно изиграа со пристапот кон овој грозоморен чин, покажаа дека се оделија од обичниот човек, па не е ова прашање за увалување стандардна пропагандна патка. Одлучија да играат горе, не меѓу народ, и тоа може да им се удри јако од глава.
Општопознатиот карактер на Грујо говори дека е ептен накурчен на оваа ситуација. Не сум сигурен, но мислам дека не излезе во јавност да даде соопштение, како што може да се очекува од него во една ваква ситуација.

Тешко е дека некој воопшто би се осмелил да фрла пропагандна патка со ова, не ли гледаш дека речиси ги цензурираа сите телевизии, ништо неконтролирано не смееше да протече во јавност. Не ли самото по себе тоа говори дека ситуацијата е пред експлозија. Владата е ставена во ситуација кога буквално мора да ризикува столица. Тепањето на Радишанци мислиш дека е лесна одлука за човек кој води евиденција за поддршка секој ден. Па ВМРО никогаш не изгубило таму, дури ни во најбедните денови од 2002.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
"Затоа, со тој авторитет и кредит што го имам, барам мир." - „Др.“ Драган Павлович - ЛАТАС :facepalm:

Па добро бе да му ебам мајката... дали е овај нормален... што се замислува овај?

http://vecer.com.mk/?ItemID=6A54086168AA2B47826B37C6036BD387
Сакам да бидам Норвежанец, Финец или Англичанец...

....ова кажува доволно за авторот....но нити една колумна...ниту една политичка изјава...ниту едно сочуство нема да ги врати во живот....единствено што останува е надлежните служби да почнат сериозно да работат....да ги изведат сторителите пред лицето на правдата и да се потрудат во иднина Македонија да биде помирно и поубаво место за живеење (наместо за умирање) за да дотичниот господин барем еднаш посака да биде МАКЕДОНЕЦ
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Изворот е новинарот Зоран Божиновски мислам дека беше,го постирав истото пред многу страници на темава,ама поради претерано спамирање на темава,ми е мрза да го барам.
Горе долу држи вода тоа што го пишал,уште некако докази да најде.


А добро и зошто не се пратиле нуркачки екипи да го претресат езерото пизда им матер ?
Ќе се праам малце Хорацио,ама ми дојде на памет убијците да биле претходно таму,фрлале рецимо леш во езерото и убиените сосема “несакајќи“ и “случајно“ го виделе тоа,ги виделе и лицата на убијците и се случило тоа што се случило.
1. Тој е дефиниција за attention whore, мада, неговото е повеќе патолошки случај.
2. Се согласувам, морале да пратат нуркачки екипи. Може и пратиле, не кажуваат се во јавност, што е доста паметно, додека не биде нешто сигурно.

*Ова под 2, се подразбира, ако не е вмешан некој ,,голем,, ...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Dejan Mikic 1 comment
CISTO albanski! UBIJALI SU ONI I PO KOSOVU DECU NIJE IM PRVI PUT!
OVAKAV ZLOCIN MOZE SAMO Albanec DA NAPRAVI!

Коментар на Србин на српски портал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom