Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Profesionalno zastrelani i pritoa legitimirani !!!! Cudni raboti vo poslednite 2-3 meseci !!!
Шо тресеш бе ти па , легитимирани биле ?? И преска гледам бараш парафински ракавици да им се земат на Алфите ?! Шо сакаш да постигнеш ? Имаш официјални информации за ова шо го тврдеш ?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Фер изјава на дечково новинар од 24, не го осуди нападот врз неговото возило и кажа дека ако има некаква кривична за одредени лица ќе бара истите да се повлечат и дека не планира да ги влече децата по судови туку напротив, потполно го разбирал нивниот револт и сваќа дека едноставно сплет на околности било тоа што и нивното возило настрадало во вакви тензични моменти кога у црнило е завиена целата населба.

Истото го рекол и во полиција.

(y)
Се виде колку беше потресен човекот од целата ситуација, и многу добар потег од негова страна што го направил тоа. И самиот тој рече, цитирам: Во мојата новинарска кариера, никогаш немам видено ваква трагедија и едногласен плач.
Возилото и искршените стакла ќе се заменат, младите животи никој неможе да ги врати...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Постојат институции кој се задолжени да ги решаваат овие ситуации. Ако не се ефикасни, постојат механизми да се сменат тие институции! Земањето на правдата во свои раце на поединецот води до хаос и анархија!
.............. значи велиш да си ќутиме и да трпиме.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
moe misleje e deka mvr nema da go rasvetislucajot sam ke se rasvetli za mesec dena do dv koga pak ke pocneme da slsame za uniformirani lica koike patroliraat iz sara i kaj luboten
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Ke vidime jas se mislam deka ima i Makedonec tuka vmesan sigurno bile dileri na droga ili ziveele so nekoj biznis pa nesto usrale i morale da bidat likvidirani.

Da ne sudime dodeka ne se otkrijat pricinite Radisanci otsekogas bile levi.

Ke vidime dali se albanci ili nasi ne mosam da sudam i golem grev ke napravam a vistinata da e druga.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.701
Profesionalno zastrelani i pritoa legitimirani !!!! Cudni raboti vo poslednite 2-3 meseci !!!
Мене паравоени структури ме легитимираа пред 10 години, неколку недели по ред. Исто како и сите други што минуваа по истиот пат... За среќа не ме убија... но други имаа помалку среќа од мене, имаат сеуште трајни последици од тоа.

Незначи дека ако биле легитимирани, тоа била полицијата.

Не си прајте филмови сега... полицијата ќе убиела рибокрадци... :facepalm:
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
.............. значи велиш да си ќутиме и да трпиме.
не напротив...
Туку да не го бараме кривецот таму кај што не е. Што ќе постигнеме ако сега излеземе на улица и почнеме да кршиме, тепаме, убиваме невини луѓе. Дали со тоа ќе ги пронајдеме убиците? Дали ќе се разреши случајот? Јас мислам не!
 
М

Мартин`

Гостин
Мене паравоени структури ме легитимираа пред 10 години, неколку недели по ред. Исто како и сите други што минуваа по истиот пат... За среќа не ме убија... но други имаа помалку среќа од мене, имаат сеуште трајни последици од тоа.

Незначи дека ако биле легитимирани, тоа била полицијата.
Каде те легитимирала паравојска, во кој регион поточно ..
Инаку има концесионер езерово, некој што се грижи за него и е задолжен за риболовот ?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Profesionalno zastrelani i pritoa legitimirani !!!! Cudni raboti vo poslednite 2-3 meseci !!!
Чудо големо. Ако решиле џандариве да ги застрелаат децава, подеднакво би им било потребно легитимирањето како и на било кој друг цивил. Во превод, не би им било потребно. ;)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Не бе, да излеземе сега на улица, и се што не е македонец на бандера да бесиме! Може така?
сите големи промени во историјата се донесувале со револуции. не викам јас да обесиме или да утепаме но да покажеме заби да си го зајакнеме националниот дух и да кажеме дека не ни е сеедно што наши деца се убиени.
Тоа е почит спрема нас себеси како народ и почит спрема починатите.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Шо тресеш бе ти па , легитимирани биле ?? И преска гледам бараш парафински ракавици да им се земат на Алфите ?! Шо сакаш да постигнеш ? Имаш официјални информации за ова шо го тврдеш ?
Не е лошо и такво нешто да се направи, овде и без официјални информации се повикуваше на граѓанска војна.
Не сакав да јадам што не треба, но ите како има сличности со раштански лозја тоа е чудо невидено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom