Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Да да ... „гарнитурава“ ќе ни донесе војна,
гарнитурава им „шепна“ на убијците да убијат .. .

еве ти си еден од многуте кои сето ова го поврзуваат и намерно сакаат да влијаат на меѓуетничките односи ... постов зрачи од политика ..
затни се таму и трај поарно .. убијци, банди, мафии и сл секогаш постоеле и ќе постојат секаде ...

жално е ситуацијава политички да се искористува ..
без разлика кои се убијците, треба што поскоро да се најдат и осудат (штета шо смртна казна немам за вакви), а не политички и етнички манипуланти како тебе да трујат ...

Кој си ти мене да ме затнуваш?

Кој ќе биде виновен ако има војна? Кој е крив што меѓуетничките односи се влошени? Ќе се освестиш и ти за брзо време не се секирај, како е можно пред неколку години да немаше вакви пиздарии, како тоа сега одеднаш нема соживот? Кој е крив за ваквата ситуација ако не луѓето во власта?

Од такви слепи следбеници и ванаби патриоти пати државава. Штета е голема што малоумниците се мнозинство. Сети се како почна 2001ва, кој беше убиен во скопските села. Ама да и тогаш тоа беа шпекулации, ситни политички поени и дезинформации. Денес јавно излегува премиер на Косово и повикува на обединување на Албанците, македонски пратеници во власта излегуваат со слични изјави али дааа, МОЈОТ пост зрачи политика, мојот пост ги потпалува тензиите.

Dafuq се дежава со луѓево бре...
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Добро бе Терези,а кога ќе се испостави дека се албанци убијците тогаш што правиме ?
Треба да бидат уапсени и да добијат доживотен затвор (Затоа што смртна казна немаме).
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Се плашам дека има можност да се искуби вистинскиот убиец и вистинскиот мотив зад етнички тензии и шпекулации.
Без разлика на националната, верската и било која припадност убиецот/убијците е/се некој/и психички болни. Ова е грозно, бездушно, нечовечко......јас мислев дека само на филмови го има, а излегува дека филмовите добиваат сценарија од вакви психопатски испади. Сочувства до семејствата, што и да се случи после ова нема да ги врати тие млади животи. Сакам само виновникот да се фати и на гилотина кај Аце на плоштад прво да се каменува па да се ликвидира. За ваков злосторник не постои соодветна затворска казна, строго да се лиши од живот.

Прво институциите, па медиумите наши се бедни. Ај да го тргнеме на страна ненавременото известување, ама ова шпекулацииве срамота само ја вжештуваат топката што веќе е доволно жешка...
Почивајте во мир:(
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Добро бе мајка му стара, за заговори сме први еј... Во нормална држава при вакви неразјаснети околности се чека полицијата да ја разреши ситуацијата, и под „да ја разреши“ не се смета за 2 саата да ги фати сторителите... се дава време. Кај нас ем полицијата е саката, ем народов глуп и исполитизиран.

Па сеа на власт биле овие и оние... абе кој и да е на власт мора исто да постапи, кој к*р има тоа врска кој е на власт !? Зошто не сфаќате !? И ова ли ќе го искористите да добиете политички поени да му е*ам стопанката! Пу!

Сочуство до семејствата.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Кој си ти мене да ме затнуваш?

Кој ќе биде виновен ако има војна? Кој е крив што меѓуетничките односи се влошени? Ќе се освестиш и ти за брзо време не се секирај, како е можно пред неколку години да немаше вакви пиздарии, како тоа сега одеднаш нема соживот? Кој е крив за ваквата ситуација ако не луѓето во власта?

Од такви слепи следбеници и ванаби патриоти пати државава. Штета е голема што малоумниците се мнозинство. Сети се како почна 2001ва, кој беше убиен во скопските села. Ама да и тогаш тоа беа шпекулации, ситни политички поени и дезинформации. Денес јавно излегува премиер на Косово и повикува на обединување на Албанците, македонски пратеници во власта излегуваат со слични изјави али дааа, МОЈОТ пост зрачи политика, мојот пост ги потпалува тензиите. Dafuq се дежава со луѓево бре...
Тој го вработија во јавна администрација и кур го боли сега и нема шанса да е до гарнитурата јасно ли ти е сега ?
 
Член од
13 септември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
469
...
Treba da pocneme da gledame kakvi gestovi pravime kako narod. Sto pravime nie albancite da se osekjaat deka ne se pod nivo? Takvi poraki prenesuvame. Ova e covecka psihologija, ne go gledaj vo etnicka ramka. Ako ti ignorirash eden covek totalno i ne mu se obrakjas i mu davas do znaenje deka e nepozelen, deka e tugj pa brat be toj covek bash taka ke se odnesuva. Ke se grupchi so tie sto se kako nego i ke go mrazi ostatokot od opstestvoto.

Da ne se pravime na tosho.... kakvo mislenje imas za albancite? Kolku albanci poznavas? Si rekol "dobar den" na albanec? Si kupil nesto od albanec od tezga na pazarce?
Имаш погрешни ставови на толку многу нивоа, што ми е тешко да ги одговорам со еден пост. Ќе пробам, како и да е.
Јас не сум задолжен никаде да се грижам за емоциите на алб. Ни сум задолжен да пренесувам пораки. Ни за човечка психологија. Кога алб. напаѓаат Македонци постојано, постојано, постојано, тоа се нарекува, по дефиниција, етничко чистење. А ако ти не го гледаш така, имаш проблеми од повисок ред (кои не можам да ти ги решам).

Момче, не знам колкаво си, не ти дава за право тука ти да испрашуваш некого. Јас барам тие што се бунат против државата да се третираат како што треба. Барање г. алб.? Затвор, па пробај повторно, ако си херој. Вака начекаа држава без закони, па се силат.

Јас не сум тој што организира паравоени формации да убиваат цивили (2001) да силуваат цивили (2001), да се потпишуваат на грбови на работници, да детонираат хотели со цивили, да убиваат во заседа.
Тие се сите алб. Познато е дека *СИТЕ* алб. ги слават за херои. По пат на здрава логика, не можам да имам високо мислење за било кој, чиј херој е воен злосторник.
Без поента ти е постов, како и да е.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Добро бе Терези,а кога ќе се испостави дека се албанци убијците тогаш што правиме ?
мислам дека и да се испостави, нема да кажат. Ете веќе ги замолија медиумите да не подгреваат страсти...
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Да се знаеше кој пукал, па што?
Демолирање на коли и дуќани на луѓе кои никаква врска немаат со убиецот освен иста националност е во ред? По твојата логика и денешново демолирање е во ред.

По мојата, и двете не се во ред.
kako prvo najdi negde kade za gostivar sum opravdal nesto !!! pred da tresnes prvo najdi dokaz...
Ovde i nacionalnosta na ubiecot e enigma..spored mene treba da dobie maximalna kazna po moznost i na besilka da se odnese bez razlika na nacionalnosta..
ama besot da se isturi brz nedolzni lica,primitivizam !!!!
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Муабетов не ти држи место затоа што и самата (како и сите нас) не знаеш дали албанци го направиле тоа...и да го направиле, нема потреба да ги навредуваш сите албанци заради некои болни луѓе извршители на злосторство
Прво јасно е кој го сторил да беше банда или што и да е ќе се кажеше јасно и гласно немаше вака да молчи полицијата одма на сонце ќе излезеа нивните досиеа .
Населението тие што подобро ги познавале од мене и од тебе немаше да скокне за нив ! Не се секирај Македонците не толку солидарни да браниме и да оправаме и што е криво . И црно да правиме бело .

А за третово причина заради која МОРАВ да ти реплицирам е ...

Немаше ама баш НИКАКВА ПОТРЕБА и шпанците да кршат во Гостивар се што е македонско . Зошто виновникот веќе беше во ЗАТВОР . И ја плаќаше КАЗНАТА . Сега нема ВИНОВНИК и автоматски нема ни кој да плати ! Затоа ќе ви се прави токму како што вие правевте ;) Сеа појасно ? !
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Брату, цела Македонија е сега со мислите во Радишани.
Да само што си седат дома и гледаат сеир на телевизија како и сите ние на форумов што троламе и жалиме, а не преземаме ништо.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Ајде сега едно хипотетичко прашање,што правиме ако испадне и ова поради некоја баналност,како што испадна убиството кај Козјак?
Да речеме се испотепале за кило риба ? Или рибаров што велат дека бил сведок,а испадне дека децава всушност нагазиле каде што не треба и во погрешно место биле на погрешно место ?
Што правиме тогаш ?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Нема потреба да се правиме разумни и да затвараме очи дека не биле они. Доволно сум свесна со какви луѓе ја делиме државата, и на тоа мора да му дојде крај.
Дај доказ.......И јас сум свесен со какви луѓе (Македонци и албанци ја делиме државава) па не се повикувам јавно на војна против нив. Јас сакам да се дознаат сторителите и нивно судење без разлика дали се Македонци или албанци, а доколку судот нема 'јајца' да пресуди тогаш ние на плоштад ќе им судиме нив, и на тие што се дрзнуваат да убиваат недолжни граѓани
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Кој си ти мене да ме затнуваш?

Кој ќе биде виновен ако има војна? Кој е крив што меѓуетничките односи се влошени? Ќе се освестиш и ти за брзо време не се секирај, како е можно пред неколку години да немаше вакви пиздарии, како тоа сега одеднаш нема соживот? Кој е крив за ваквата ситуација ако не луѓето во власта?

Од такви слепи следбеници и ванаби патриоти пати државава. Штета е голема што малоумниците се мнозинство. Сети се како почна 2001ва, кој беше убиен во скопските села. Ама да и тогаш тоа беа шпекулации, ситни политички поени и дезинформации. Денес јавно излегува премиер на Косово и повикува на обединување на Албанците, македонски пратеници во власта излегуваат со слични изјави али дааа, МОЈОТ пост зрачи политика, мојот пост ги потпалува тензиите. Dafuq се дежава со луѓево бре...
Проблемот е што да се прави.Лесно е како 90% од малоумниве на форумов да повикуваш на кољање и убивање али ај да ги видам они да кољаат мали деца и жени.

Според мене главниот виновник за ситуацијава е нашата држава.Нашите политичари ( комплетно сите ) не ги интересира да ги спроведуваат законите туку да се збогатат.И во право се Грците кога ни викаат дека не сме држава затоа што навистина не сме,некаков квази протекторат сме кој има ограничена самоуправа.А какви ни се политичарите е директна вина на народот.

Зошто сите сакаме да си подкраднуваме и да бидеме директори и 20 години се гледа како да се измузи се што може.Епа кога сите сакаат држава во која ќе можат да крадат и законите ќе важат кога на нив им одговара ете и си добија.Али тоа функционира во двете насоки.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Битно специјалците се распоредени да се справат со Бандитите и хулиганите. Додека беше хаос во Гостивар, полицајците ги чуваа на складиште од Македонија Пат.

Тоа е тоа бе, ПАТРИОТИШТА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom