Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Случајно налетав на Почетна на сликава ... по се изгледа дека овие деца биле .



:(
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
И ќе излезе јанкуловска и ќе рече:
"Се моли опозицијата да не го користи овој настан за купување на ситни поени".............. и тука ќе заврши цела работа.....
 
S

Sagan

Гостин
На 24 вести врти информација дека е нападната нивна екипа во Бутел...

Едит: Кој ли се обидува да ја спречи единствената телевизијата која колку-толку известува за масакрот?
 
I

Iblis

Гостин
Од одговорните ни трага ни глас, ама битно кога се случи "чудото" со фреските не можевме од етер да ги тргнеме, се потепаа кој прв да даде изјава и да го протолкува чудото, ќе почнеа и од фрижидер да искачаат.
А сега никаде ги нема! Али битно фреските светат, мука немаат!
Абе најтрагично е дека медиумите молчат. Се посраа за "чудото", сеа како мишеви се кријат.
 
T

Tetro

Гостин
МВР трага по сторителите, апелира да се смират страстите


Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се трага по сторителите на петкратното убиство кое се случи во атарот на селото Смиљковци и апелира да се смират страстите, медиумите да се воздржат од шпекулации и да не се подгреваат меѓуетнички тензии.

http://www.netpress.com.mk/mk/vest.asp?id=101815&kategorija=4
 
М

Мартин`

Гостин
Извини автопатот кон Велес моја грешка.
Е така може, зошто бев испаднат не видов ништо.. инаку на фб од групата “ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДА“.

Sase Boskovski
Мостот на љуботенски пат е лом.. НАШИ ХРАБРИ ЛУЃЕ ИЗЛЕГОА ОД БРОЈКА ДО 150 200 ... И ПРАВАТ СЕ ЛОМ ПРЕД СЕБЕ!!

Линк до групата
http://www.facebook.com/events/316178288450039/
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Наместо сега,навивачкиве групи да се организираат како што беше случајот во Гостивар со Балисти,каде што за причина им беа убиени луѓе,каде што испокршија све живо,и доаѓаа од пичку матер Албанци,нашиве големи патриоти и хулигани,во тешки наводници,седат дома,и ништо не превземаат...важно Почетна ми е преполна со слики со шиптраски гробишта,сите ги пцујат,а сите дома седат...фб хулигани и патриоти...они се тие што треба да потегнат иницијатива,неможам јас од дома да собирам луѓе,никој и ништо...катастрофа !
 
Член од
30 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
38
Протести има дури до Велес така пишуваше на Телма, сите на протест!!!!
Абе брате ти кога си толку по протестиве зошто тогаш не си надвор на протест,туку седиш тука и цел ден дробиш за тоа дека треба да се излезе на протест
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Колку дискретно и политички ги ебе братов од конференцијава новинариве у здрац мозок.......нцнцнцнц
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Е така може, зошто бев испаднат не видов ништо.. инаку на фб од групата “ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДА“.

Sase Boskovski
Мостот на љуботенски пат е лом.. НАШИ ХРАБРИ ЛУЃЕ ИЗЛЕГОА ОД БРОЈКА ДО 150 200 ... И ПРАВАТ СЕ ЛОМ ПРЕД СЕБЕ!!

Линк до групата
http://www.facebook.com/events/316178288450039/
Тоа е почна веќе, се крена Македонецот, епа браќа и сестри и јас сега заминувам пда им дадам поддршка на загинатите браќа. Ве повикувам и вас.
СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Абе брате ти кога си толку по протестиве зошто тогаш не си надвор на протест,туку седиш тука и цел ден дробиш за тоа дека треба да се излезе на протест
сам да протеситра????
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
На 24 вести врти информација дека е нападната нивна екипа во Бутел...

Едит: Кој ли се обидува да ја спречи телевизијата која единствена извествуа за масакрот?
МВР им има наредено на ТВ да не известуват за ова , гарант. Ќе чекат до вечер , па после.
 
М

Мартин`

Гостин
Групата за брзо време крена 400+ члена дека ќе присуствуваат на протестот и погодете што ? Ја избришаа истата, срамота! Од кога е забрането и да се организираат протести .. каде живееме само не ми е јасно дали сме во Иран или ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom