Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
еве јас ке искочам и ке одам сега до радишани ( до кај што можам да стигнам ) па ако дознаам нешто повеќче за поголем протест ке ве информирам.
Жив си? Мислев дека те убиле :cenzura:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Знам и Македонците сите сакаат војна (освен продадените овци), сите сакаат војна за конечно решавање на состојбата едноставно војна без ограничувања, тотална војна
Ти си луд бре...Зашто војна?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
ќе чекам да видам шо ќе кажат официјално пред да изјаснам мислење .. Али овоа е дефинитивно ликвидација , наредени ко сардини , со куршум у глава плус убиен сведок .. Повеќе на војска отколку на мафија звуче .. и коа сме веќе кај мафија , колку често у последните 20 години сте слушнале мафија вака да ликвидира млади деца ?? Мафијата се пукаа по кафичи , у јавно и тоа воглавно беа 30-50 годишни луѓе , не деца од 18 години .. не верувам дека е мафија ..

Белоглави козоебачи да се е отворена опција , плус мислам дека не е случајно ова шо се дешава на Велигден , најголемиот Христијански празник .. ваков масакр не се прави случајно , по вакво сценарио .. али ќе почекам да видам шо ќе изјават .. баш ме интересира шо ќе биде изјавата ..
-
чудо на смилковско езеро и толку, ќе зе заташка
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Друже ако се убива само заради некоја причина секој ден ќе има по 1000 убиства.
Сигурно има причина и за ова дилери и наркомани има насекаде.
Еве дај ми ти ваков пример во Европа вакво убиство на 5 дваесет годишници.
Јас ова со дилери и мафијаши не можам да си го објаснам освен со некој психички болен да ги убил.
Овој уби повеќе од 70 луѓе, без ич да му згрешат.
http://on.net.mk/vesti/svet/brejvik-obvinet

А тоа со дилери, е една од најважните причини за убиства. Секаде, а посебно тука :)
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Ти си луд бре...Зашто војна?
Војна за слобода! или ти се осеќаш безбеден, мене ова ме потсеќа на активностите на качачките банди и башибозукот во турско, имало власт ама овие правеле што сакаат и пак македонците ги казнувале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom