Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
Prasav pak, definitivno se makedonci i definitivno se pod ili okolu 20 godini....ne mozev tocna vozrast da dobijam
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Prasav pak, definitivno se makedonci i definitivno se pod ili okolu 20 godini....ne mozev tocna vozrast da dobijam
Ако е мафијашки, дилерски, подземје дешавка - полицијата нека поработи малце, ако е меѓуетнички проблем.....уффф неам коментар....360 степени ќе се заврти ситоацијата од утре....Како и да е трагедија.....племе небезбедно да ебам....
--- надополнето: 13 април 2012 во 01:31 ---
И ако имаш потоа и други инфоа пиши овде...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Шо вести сеа, утре сабајле ваљда....мн бе лоши работи се дешават....хммм не е безбедна државата....незнам дали до толку е зафатена полицијата со Детонатор што се друго е оставено и запоставено....
Во право си

Најопасните градови во Европа

http://www.zdravo.com.mk/najopasnite-gradovi-vo-evropa/

сабота, 18 март 2006
СПОРЕД АНАЛИЗИТЕ НА МВР
Главниот град со најмногу убиства


http://star.dnevnik.com.mk/default.aspx?pbroj=2315&stID=25871



03.10.2010, 18:28
КРИМИНАЛ
Во Скопје и во Куманово најмногу се гине

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=4C0B99F6A93B8B46A13BEDD8293AE83D
АНАЛИЗА
Секоја недела по едно убиство
Статистиката на МВР покажува дека бројот на убиствата се намалува во споредба со 2003 година, а најопасни места се Скопје и Тетово


http://star.dnevnik.com.mk/default.aspx?pbroj=2701&stID=50382
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.300
Поени од реакции
16.365
Prasav pak, definitivno se makedonci i definitivno se pod ili okolu 20 godini....ne mozev tocna vozrast da dobijam
А се шпекулира ли која е причината?
Тешка работа, да наредиш деца и да ги пукаш у глава.
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
ne znam koja e pricinata, lugeto se na teren i ne sakaat nitu mozat mnogu da mi razglabaat...utre ke se znae se
prasav samo za nacionalsnot i vozrast posto pogore eden clen go interesirase, a i mene isto
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
вака. дечките се од радишани - ги знаат како добри односно мирни дечки ( што немора да значи сепак ) - на возраст од околу 20 години се - дури едниот е матурант во моша ( арсени јовков ) а зашто се убиени или од кого не се знае. повеќе информации утре на веси ваљда ке имаме.
 
M

Moon Child

Гостин
вака. дечките се од радишани - ги знаат како добри односно мирни дечки ( што немора да значи сепак ) - на возраст од околу 20 години се - дури едниот е матурант во моша ( арсени јовков ) а зашто се убиени или од кого не се знае. повеќе информации утре на веси ваљда ке имаме.
Ги знаеш кој се? :confused:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Шо населба ви е таа скопјани Радишани? проблематична? меѓуетнички проблеми? мнозинство вакви, малцинство вакви.....ако не се реши ова...Горданче чао
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Шо населба ви е таа скопјани Радишани? проблематична? меѓуетнички проблеми? мнозинство вакви, малцинство вакви.....ако не се реши ова...Горданче чао
Мало сутра...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Шо населба ви е таа скопјани Радишани? проблематична? меѓуетнички проблеми? мнозинство вакви, малцинство вакви.....ако не се реши ова...Горданче чао
радишани 99% македонци мирна населба - местото каде што се убиени дечките е на некои си 5 6 километра можда одалечено од радишани. тоа е на патот на новата обиколница што ја наприајва кај железарското елеро. навечер таму ама баш ништо не се гледа ни па поминува така да според мое размислување највероватно се фатени и одведени до таму а за причина можам само да нагаѓам. а дека ке си отиде јанкуловска може да сањаш и ти и јас и сите други.. до сега требаше 10000 пати да си отиде ама ете денеска пак ја имаше на шиттел.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Мало сутра...
Зошто би останала после ова?....мислам од чиста совест вакво нешто ако не се реши прво шо паѓа од фотеља е првиот човек на полиција.....мислам во подржави од нашата....
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Шо населба ви е таа скопјани Радишани? проблематична? меѓуетнички проблеми? мнозинство вакви, малцинство вакви.....ако не се реши ова...Горданче чао
Воглавно мирна населба е Радишани,мислам дека повеќето се македонци.
Пред тоа немало никакви проблеми таму...

Како и да е,сега е на испит ставена полицијава наша неаздисана,ако го положат ова,ги најдат убијците,ги осудат доживотно и стрпаат у затвор,колку толку (околу 1%) ќе можеме да им веруваме.
Ама ако заташкуваат како и секогаш,го обрале бостанот...а богами и ние...
 

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
Што може да направат матуранти толку за да бидат убиени така, ебати државата ебати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom