Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
За сите вкусови и генерации ќе биде музичката понуда за годинешниот Пивофест. Ексклузивно, Зенит дознава дека лепезатата на музички групи и исполнители ќе содржи металика, реге, народна, со настап на звучни македонски, балкански и европски групи. Според информациите до кои дојде ЗЕНИТ, за јубилејното десетто издание за паметење, раскажување, а пред сé за доживување, локалната самоуправа обезбеди топ музичка понуда. Со длабок сенс за сите вкусови и генерации, градоначалникот Марјан Ристески како млад човек кој ја следи музиката, во четвртокот, 12 јули, ќе се потруди на младите да им ги обезбеди групите Дубиоза колектив, Конкверенс лајанс и еден реге бенд. Во петокот прилепската група Кросроадблуз бенд ќе биде увертира на Влатко Стефановски со триото, потоа ќе пали Есма и за крај на вечерта ќе настапи Кирил Џајкоски. Во саботата планиран е настапот на Џеј и српската ѕвезда Жељко Јоксимовиќ по кој лудуваат многу женски срца. Четвртата и последна вечер, во неделата, за круна на пивската треска, ќе настапи “балканската Мадона” со амазонско тело на 51 година, Лепа Брена и хрваскиот пеач Петар Грашо.
извор
веб страна
дури сега го прочитав хахахахахах ЗЕНИТ РУЛС најјаки новинари имаме во цела држава...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Се' е веќе видено - превидено. Тоа е тој балкански менталитет, сите сакаат да се збогатат на проверени работи. Никој нејќе да експериментира.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Aj тоа што ќе се собери цела сељачана за лепа брена и тоа стари млади и се, ај тоа ок.Не дека јас сум по нејзе, не сум ич, ама колку и да гледаме на појаки групи како на пример шпекулациите за Металика, тие нема да соберат толку народ колку што Лепа Брена , Цеца, Аца Ликас и ред други у пичку материн сељачишта. Најмногу за нив ќе се закренат од по селава па и другиве градови па богами и држави. На нив најмногу ќе се пија и лумпува. На тоа ќе се турка рекорди а не на Металика. Јебига и јас сакам да дојдат али, не сум организатор, а не ни сакам да бидам :)
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Aj тоа што ќе се собери цела сељачана за лепа брена и тоа стари млади и се, ај тоа ок.Не дека јас сум по нејзе, не сум ич, ама колку и да гледаме на појаки групи како на пример шпекулациите за Металика, тие нема да соберат толку народ колку што Лепа Брена , Цеца, Аца Ликас и ред други у пичку материн сељачишта. Најмногу за нив ќе се закренат од по селава па и другиве градови па богами и држави. На нив најмногу ќе се пија и лумпува. На тоа ќе се турка рекорди а не на Металика. Јебига и јас сакам да дојдат али, не сум организатор, а не ни сакам да бидам :)
За металика не си во право . Цел балкан че се собери
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Можи да се појди првите два дена, преостанатите два се селам од градо.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Порано на кале беше топ..Сега више ич не ми се иде по паркинзи..Тенк ју шќиптарс,фор руининг пиво фест! -.-
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Порано на кале беше топ..Сега више ич не ми се иде по паркинзи..Тенк ју шќиптарс,фор руининг пиво фест! -.-
Згреши за 130 км, не за преку мост.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Кае Аца Лукас бе??? Море Марјане не дупи работа.....лелеле (n)
 
L

Löwe

Гостин
Аиии Лошооо... Сега приметив, Дубиоза и Сарс на 12ти, а на 12 ти мене ми е името :mad:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Аиии Лошооо... Сега приметив, Дубиоза и Сарс на 12ти, а на 12 ти мене ми е името :mad:
Па место дома чести на штанд од Пивара;)

Ништо посебно не е програмва, жими С.А.Р.С., Дубиоза и Конкверинг првио ден, другио ден за душа че си го слушам Влатко, а после то кизнај кај че зафатам. И аман доста се попалувате секоја година де Металика, де Продиџи, никој нема да ви донесат, тоа е јасно, а Аца Лукас го чуваат за в година изгледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom