Nokia Lumia 800 во Македонија

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Нешто офф топик пишав ? НЕ, само ја постував новата информација дека ќе има бела верзија. :cool:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Нешто офф топик пишав ? НЕ, само ја постував новата информација дека ќе има бела верзија. :cool:
Ама никој не го интересира тоа специфично, дај за телефонот или за софтверот да збориме, бојата ми е битна колку што ми е битен белиот ајфон, чисто за шмеќери. :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Ma kakva nokia , preceneto gjubre....opnale cena kao ne znam sto da e, tolku podobri telefoni ima i za poeftini pari, nokia ne mozat veke da ziveat na stara slava, zatoa sto veke i ne se nisto osobeno.N9? molim te staile nekoj operativen sistem MEEbO sto i samata nokia nit go apdejtuva niti nisto nit veke ke postoi pa vidoa sega nema kade pa pribraa windows mobile , za ovoj telefon ne bi dal ni 150 evra realno!
 
Член од
17 март 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
Ednas NOKIA vo reklmanata kampanja na N8 kaza: ne e tehnologiata vo prasanje, tuku sto ke napravis so nea!
i bea mnogu vo pravo.
Koga vidov deka frizerov moj koristi iphone 4, go prasav sto se pravi so nego, on kaza:
Pa so da praam? normalno, muabet i SMS od vreme na vreme.

Ni na kraj pamet ne mu tekna za aplikacija.A takvi se mnoooogu korisnici. Znaci, sekoj si ima svoji potrebi od mobilniot.
Za mene, osven muabet, vazno mi e dur sum na pat (a cesto sum po MK i okolnive drzavi) da vidam mail i navigacija. Fotografiranjeto mi e manija,pa kogake zemes sve na kupce dobivas deka Nokia N8 e najdobroto nesto.
Da, tocno e, ima 680MHz i 256MB ram ama do sega ne mi se slucilo da dobijam OUT OF MEMORY ili nesto da mi "secka" kako poveketo Androidi :) Telefonot e VRV! Ama toa e zatoa sto Nokia napravi cuda so Belle a drugite moze samo da i se fatat.
ke kazat, nema aplikacii. Koj bolen um ke instalira 20000 aplikacii ?! iskreno, 5 do 10 se potrebni za sekojdnevno koristenje.

Zatoa, pri izbor na telfon, nema odgovor za NAJDOBAR, tuku prvo zaprasajse sto ti baras od telefonot, a posle lesno ke go najdes toa sto navistina ti treba. A togas, nemoj da se cudis deka u dzep ke ti ostanat 200 - 300 eur poveke :)
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Моментално сум загреан за Нокиа Лумиа 900.Има 8мп камера 16гб меморија процесор 1.4гхз (но не е двојадрен) 4.3инчи амолед екрани виндовс 7 мобиле и т.н за само 100долари во америка ХD
http://www.nokia.com/us-en/products/phone/lumia900/specifications/ за повеке информации.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
A да пробаше да ја стави во леѓен со вода
Каснат и тоа мноооогу со winmob,џабе им е монтажнава реклама е нема кој да ги купува
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
A да пробаше да ја стави во леѓен со вода
Каснат и тоа мноооогу со winmob,џабе им е монтажнава реклама е нема кој да ги купува
Не е реклама, туку тоа е горила стакло така да толку е јако.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.954
Поени од реакции
4.012
Кога ќе се појави нокиа лимиа 900 на македонскиот пазар или веќе се појавил?
 
Член од
15 август 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
Lumia 900 нема да се абедејтира на win8
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Тоа им е најголема грешка на Нокиа и Мајкрософт
Епа дуал кор неможе да му се вметне на телефонот, или нфц ридер. Се што може останато ќе се добие со 7.8
 

Kajgana Shop

На врв Bottom