Бразил-Македонија (8.4.2012 14:15 ч), Скандинавиум арена, Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Да бе гледам Раде и Манасков коа играле сите медаљи ги имавме....Абе Кире да не ни е немаше ни квалификации за европско да минеме а камоли 5-то место у Европа...
Што вреди тоа 5то место кога поради уценувањата на Кире цела репрецентација пати.

И сакам да го видам еднаш како Хансен или Андерсон или Перез сам да реши тим на исто ниво.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Deka Kire ima zasluga ima,ama ne e samo toj okolu kogo se vrti zemjata.Da ne bea pokusi drugite na evropskoto?Temelkov,Mirkulovski..........rakometot e timska igra,vo tim nema "jas".
Јас тврдам дека Кире е тој што ја влечеше репрезентацијата на грб...Заслужи човекот да го почитуваме уште многу...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Да бе гледам Раде и Манасков коа играле сите медаљи ги имавме....Абе Кире да не ни е немаше ни квалификации за европско да минеме а камоли 5-то место у Европа...
Еве ова е класичен емнталитет со кој ги уценува кире, а не дај боже утре да изгубат од бразил кој се како нација во фудбалот тогаш како ќе биде можно да го објасниш твојот пост дека ова е тимска игра поготово во репрезентација и не може еден човек да носи победи?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе тоа романско првенство не е мерило за квалитет, тамо екипите се мизерија само Констанца игра нешто каде што е Бранко среќа што е таму па држи каква таква форма инаку во репрезентација клупата не му бега далеку е он од добар бек.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ти знаеш ли што зборуваш.....Па кој ги решаваше бе нашите победи на европско???

???

Да не беше тој што против Данска иако имаше време зема да шутне од скоро пола терен од неизградена позиција?


Колку сака нека е добар не е тимски играч и има премногу големо его.Како некој од тие играчи на теренот го трпат навистина не разбирам.

Денеска после толку изгубени топки и шутеви околу гол накај 40-50 минута ќе го испратев до клупа.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Јас тврдам дека Кире е тој што ја влечеше репрезентацијата на грб...Заслужи човекот да го почитуваме уште многу...
Ајде ако може најди м истатистика колку гола дал од игра од колку шутеви, и да видиме и другите играчи како играче на решавачките натпревари за да се увериме дека ова што го кажуваш е виситна. не се рачунат головите од пенал.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Јас тврдам дека Кире е тој што ја влечеше репрезентацијата на грб...Заслужи човекот да го почитуваме уште многу...


E pa ako e taka togas na site natprevaruvanja da go imame samo Kire i nikoj drug da ne igra,neka igra Kire sam protiv 7.

Ne velam deka nema zasluga,ama Kire mora da sfati deka igra vo tim,da e vo individualen sport aj ke recam samo od nego zavisi i od nikoj drug,ama kako tim mora da se sorabotuva.Koj ke mu dodava na Kire?Koj ke mu pravi blok na Kire?Koj ke mu pravi sedmerci na Kire?

Kireception!!! ke ispadne rabotata.

Osven ako e razviena tehnologija na kloniranje pa imame 10-12 Kircovci sto ne e losa rabota.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Еве еден класичен пример колку значи Кире - Металург е јадро на репрезентацијата, на голот го има Станич што е реално многу појак од Борко, на местото на Кире игра Марковиќ кој има доста силен шут, тренер е Лино и и ????? И кај не иде работата па еден Загреб не истресе??? Муабетот ми е дека Кире е тој што ја направи разликата на европско инаку без него би биле како еден Металург да речеме јаки можеби и помалку...
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Јас тврдам дека Кире е тој што ја влечеше репрезентацијата на грб...Заслужи човекот да го почитуваме уште многу...

Не збориме за квалитетите на Киро како ракометар, збориме за прљавите игри од негова страна во однос на репрезентација. Репрезентацијата не е сопственост негова и како не му е срам да префрла вина на соиграчите од репрезентација за овој неуспех, да го покрие Шундо ? Ако покаже со прст на него, Шундо може да каже какви условувања има?Хмммм
--- надополнето: 8 април 2012 во 01:15 ---
Абе тоа романско првенство не е мерило за квалитет, тамо екипите се мизерија само Констанца игра нешто каде што е Бранко среќа што е таму па држи каква таква форма инаку во репрезентација клупата не му бега далеку е он од добар бек.

Па јас имам информација дека Бранче и во Романско првенство грее клупа, тука е разликата.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Еве еден класичен пример колку значи Кире - Металург е јадро на репрезентацијата, на голот го има Станич што е реално многу појак од Борко, на местото на Кире игра Марковиќ кој има доста силен шут, тренер е Лино и и ????? И кај не иде работата па еден Загреб не истресе??? Муабетот ми е дека Кире е тој што ја направи разликата на европско инаку без него би биле како еден Металург да речеме јаки....
Ова им беше прва година на Металург со тој состав и имаа огромен број на повреди.Да не збориме за набиениот распоред.И пак успеаа да стигнат подалеку од кој било Македонски тим.После европското формата на сите Македонци играчи во Металург падна доста поради замор.

Тим не се прави преку ноќ посебно кога ќе се види дека во Металург сепак товарот го носат македонски играчи.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве еден класичен пример колку значи Кире - Металург е јадро на репрезентацијата, на голот го има Станич што е реално многу појак од Борко, на местото на Кире игра Марковиќ кој има доста силен шут, тренер е Лино и и ????? И кај не иде работата па еден Загреб не истресе??? Муабетот ми е дека Кире е тој што ја направи разликата на европско инаку без него би биле како еден Металург да речеме јаки можеби и помалку...

кажи ми ти мене за утре со бразил што правиме ако изгубиме? кој се бразил, имаат ли играч како кире? или се тимски играчи?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
http://www.mkd.mk/24579/sport/kapitenot-predupreduva-nema-uspeh-so-nezdrav-zivot/

Капитенот Лазаров предупредува: Нема успех со нездрав живот

Кирил Лазаров пошироко се осврна на неуспехот во квалификациите, за причините и за последиците, но и за животните навики на мнозинството ракометари.

„Ние не сме физички добро подготвени ако немаме подготовки што траат повеќе од еден месец. Пред ЕП во Србија, имавме долги подготовки и затоа бевме во таа форма. Сега, времето беше кратко, сите дојдовме во формата во која играме во нашите клубови. Не сакам да именувам, ама… Сега не сме во таа форма од ЕП во Србија и не можеме да играме на таков начин како тогаш. Причината за лошата физичка подготвеност лежи во лошите навики на живеење на ракометарите кога ќе заврши некое големо натпреварување. Не си го цениме доволно лебот, па си дозволуваме да се опуштиме. Секое искуство се плаќа, се надевам дека ова што сега ни се одби од глава во наредниот период ќе го коригираме. Мали сме во таа спортска култура и традиција што ја имаат Скандинавците. Во НБА-лигата секој си одговара за формата, кај нас се тегнеме за уши да тренираме. Убаво е да си популарен, сите да те тапкаат по рамо, но не се живее од тоа. Треба да знаеме што сакаме во животот, кариерите ни се кратки, после ќе жалиме за пропуштеното. На грешките се учи и треба конечно да пробаме да се однесуваме „западњачки“, за да држиме континуитет и да го кренеме нивото на нашата репрезентација. Ние секогаш го даваме максимумот, но за да го дадеш, треба и да си максимално подготвен“, рече Лазаров.
Сепак, капитенот е убеден дека на ракометна Македонија ѝ претстојат убави времиња.
„На добар пат сме, ова што ни се случи во Гетеборг не е неуспех. И пред овие квалификации, и пред ЕП во Србија, имавме пропуштено многу. Но, сега одиме понатаму, следна цел е СП во Шпанија, таму мора да играме“, додаде Лазаров
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ова се натегања и муабети кои реално не треба да бидат дел од репрезентацијата прво треба РФМ да свика собрание и да се произнесе околу понатамошниот ангажман на Шундовски. Се надевам дека Михајло не е толку глуп да не му текне дека сега е време да се внесе свежина под ова се подразбира да се прошири списокот на играчи што ќе влезат и да се додели позицијата на нов стратег во екипата, пошто ако продолжиме со овој ростер од 5 играчи да се влечеме, Австрија е на ниво на Бразил и реално може и да не елиминира. Е тогаш тоа ќе биде капак на се.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom