Бесплатен аранжман за 500 лица за квалификацискиот турнир во Гетеборг!

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Опа овие стиснале од 60 на 80км на саат чим се пред Гетеборг веќе :icon_mrgr:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Обиди за собирање на политички поенчиња.

Инаку вистина не треба веќе нашите да пеат,нека разберат клетите Ш. Простачки е и се спуштаме на нивно ниво.
Кој ги ебе ако сакаат нека навиваат за земјата во која живеат ако не не.
што ти е на тебе?

Му реплицирав дека напиша цифра од 1.500 евра дека се потрошени, а овде на мкд.мк пишува 200.000 евра. Ама тоа е кога се гледа преку политика, и кога народот нема пари како англичаните или некој друг богат европски народ сам да си плаќа карта и превоз и со тоа да си покаже дека ја сака македонија.
 
P

PewDiePie

Гостин
Дечко, го поставив линкот да види од каде ми е инфото. Дека не сум ја измислил јас таа цифра.
хаха абе јас што ти зборувам ти што ми зборуваш.

Нема врска да не тераме офтопик.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
На траект се сега...имаат уште за веслање :)Важно ќе стигнат навреме...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Уште ми е смешно, татко му на Столе Стоилов на пат на кај Шведска е во охридски автобус и се викаТ КЛИМЕ :pos:Џену, да не е Охриѓанец стариот?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Уште ми е смешно, татко му на Столе Стоилов на пат на кај Шведска е во охридски автобус и се викаТ КЛИМЕ :pos:Џену, да не е Охриѓанец стариот?

Хахаха чичко Климе ѕвер го сликале бе не ми се верува:D Кај има здравствени проблеми па и уште патува... Не, од Струмица е :)

Него кој им к** бизнис на траект што се качуваат?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.820
Хахаха чичко Климе ѕвер го сликале бе не ми се верува:D Кај има здравствени проблеми па и уште патува... Не, од Струмица е :)

Него кој им к** бизнис на траект што се качуваат?
па од Германија до Данска со брод одат
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Него кој им к** бизнис на траект што се качуваат?
па од Германија до Данска со брод одат
Неколку редовни линии одат така со траект од Гедсер (Гер) до Копенхаген.Само некој медиум спомна во некоја вест 2 траекти уште позбунувачки....
edit:Kanal 5>
Репортерот на Канал 5 патува автобусот со таткото на Стојанче Стоилов, нашиот пикер, кој вели дека мора да се верува за да се оствари големиот успех. Засега тоа е се од навивачката експедиција која доцна вечерва откако на двапати ќе користи траект треба да стигне во Гетеборг.
http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=89588
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.484
Поени од реакции
13.998
ФОТО: Фалангата пристигна во Гетеборг

Атмосферата до точка на вриење. Македонските навивачи пристигнаа во Гетеборг, Шведска.



Скоро 45 часа беа потребни за мисијата на овие поддржувачи на ракометот.

Осум автобуси полни до последно столче, патуваа речиси два дена и два ноќи да пристигнат до местото каде ќе ги бодрат ракометарите да обезбедат квалификации за претстојната Олимпијада.



Владата на Република Македонија, со поддршка на спонзори и пријатели на ракометот обезбеди 500 влезници за сите три натпревари кои ни претстојат. Освен тоа за 100-те членови на навивачките групи и за 400 навивачи избрани на лотарија обезбедија превоз и хотелско сместување.

Во групата која тргна на долг пат со убава цел се приклучи и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Лазар Поповски.



Во средата наутро навивачите тргнаа во победнични поход од скопската автобуска станица. Во секоја од земјите каде поминаа оставија свој белег, својствен за македонското навивање кое како бренд го промовиравме на последните првенства.



Со развиени македонски знамиња, слики од своите херои и подготвени за гласно навивање, македонските навивачи без сомнение по пат покажаа добра култура и примерно однесување. Сплотени во една цел- заедно да бидеме гласот на поддршка за машката ракометна репрезентација.

Среде Германија се пееше „Бисер балкански“, во Чешка „Македонија навива за вас“.



Во пресрет на денешниот натпревар, на навивачите желни за победа, не им треба одмор.



Тргнавме и пристигнавме за нив- за 16-те момци кои се составен дел од тимот во кој ни се вперени сите надежи за од близу да го видиме олимпискиот факел.

via Kurir
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ФОТО: Фалангата пристигна во Гетеборг



Осум автобуси полни до последно столче, патуваа речиси два дена и два ноќи да пристигнат до местото каде ќе ги бодрат ракометарите да обезбедат квалификации за претстојната Олимпијада.



Владата на Република Македонија, со поддршка на спонзори и пријатели на ракометот обезбеди 500 влезници за сите три натпревари кои ни претстојат.



via Kurir

8 автобуси? па тоа се 350 луѓе, нели треба 11 автобуси за 500 луѓе?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
8 автобуси? па тоа се 350 луѓе, нели треба 11 автобуси за 500 луѓе?
Ја би почекал Сомнително лице да дојде да каже, автобусите се негова специјалност :)
Да не тргнале навивачите со чартер? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom