UEFA Champions League 2011/2012

Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Добро чедо,најди си ги темите од тие 2 фронта и пишувај ги твоите ултра-интелегентни постови таму.
Мислам стварно преќини да се праиш глуп и да лижеш корнети со колбаси по други фан клубови.

Патетични сте жими се,готово е,Барса е во 1/2 финалето и што сега?

Милан годинава играше 4 пати со Барса и во ниеден дуел не беше посрамотен,Милан го одигра тоа што секој ебан тим на планетава би го играл против Барса било да е дома било гости.

Те пратам по темиве и стално дудлаш за Милан а кога некој ќе ти спомне дека имаш некој комплекс ти вртиш некои безвеза муабети како некое дете од специјална паралелка. Олабави човек,комплексите лечи ги на друго место а не низ разни теме со лижење на корнетчиња со пушени колбаси внатре.

Толку имав да кажам за тебе,пошто повеќе не ни заслужуваш внимание,ја би сите да те игнорираат па да почнеш да си ја маваш буковата глава од некој ѕид и можеби ќе ти дојде троа памет,којзнае.
Играа и Јуве-Милан 4 пати па го лапнавте 2 пати и 2 нерешени ;)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
се е релативно..не сум наклонет вооопшто туку ги кажувам ситуациите како што се..Барселона и со Арсенал минатата сезона беше оштетен на Емирати а сите се запнаа за црвнеиот на РВП(што и згреши судијата)..со вас Мадрид ве надиграа тотално и чисто поштено ве победија(иако бев за вас) вие по судијата се запнавте зошто на Пепе му дал црвен а тоа почист црвен не постои...сега за пеналот се фативте(што и не требаше да го свирни) но и го заборавате дуелот во Милано каде не му беше свирнат чист пенал на Барселона(влечењето на Пујол)..гледајте малце реално не да хејтате ..ете јас сум реален се изјаснав доволно што мислам за денешниот натпревар и то е то!
Џони океј е,факт е дека Милан уште го нема склопено составот за да се носи со подобро оформените екипи од него.

Допрва ќе се оформува тој состав и од наредната сезона па натака може да се очекуваат подобри резултати.
Добро е и Милан што со овој состав и се држеше на Барса,добро е што е и на врвот во Серија А каде што цела сезона нема излезено со прв тим ради повреди(не е оправдување туку факт)

Опуштете се бе луѓе,утре има нови дуели,не се напињајте со нешто што поминало ебате.
А исто така ти си наклонет према Барса,мислам реален си ама и наклонет спрема нив,без навреда неам нишо против тебе ама се гледа тоа.

А и ја би да не го тапшаме многу,ти кажи ми само која ти е путката на аватар:pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.622
Поени од реакции
70.301
Real никогаш нема да го помине во оваа форма на Баерн. Оваа година Рибери и Робен се невозможни. Баерн влегува А И зема титула.

Него за вечерва, ова е срамно, жива катастрофа. Барса не полажа НИКАКВА игра, иако не навивав за никого, колку ги осакатија на Миллан жал да ти е. СРАМОТА.


И за двете работи :icon_lol:

Реал неможел да помине со оваа форма?:D
Реал има дадено 100 гола во Шпанија за 20 и неколку кола, газат и во Европа, стварно слаба форма :D

Барса немала никаква игра :pos: Сигурно Милан биле тие што ја држеле играта :ROFLMAO:
 
B

Beck's

Гостин
Real никогаш нема да го помине во оваа форма на Баерн. Оваа година Рибери и Робен се невозможни. Баерн влегува А И зема титула.

Него за вечерва, ова е срамно, жива катастрофа. Барса не полажа НИКАКВА игра, иако не навивав за никого, колку ги осакатија на Миллан жал да ти е. СРАМОТА.
znaes zosto ne pokazaa nisto Barca vecerva, posto nauceni ste vise na vakva dominacija :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Ау ау ау, катастрофа е ова веќе. Катастрофа. Оребро им поможи на Стемфорд, Бусака на Ноу Камп и денес, повторно. И не само денес, пак и пак. Веќе за жал не ми се гледа Барселона.

Да, скептиците веројатно ќе речат, шо ни е гајле, но убавината на играта не е само во тоа да играш атрактивно и да даваш голови. Фудбалот и фудбалската игра е цела целина, и ЦЕЛО Е КОГА ИМА СЕ.

Денес, повтоно судијата им додели полуфинале на Барселона. Лани, на 1-1 само им го олесна патот, со исклучувањето на Ван Перси. Дури и да не е така, и да не е се намерно, ова станува премногу очигледно. Во мои очи, Барселона ја губи убавината на фудбалот. За жал.

И да, Come on Chelsea, Come on Chelsea !!!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Real никогаш нема да го помине во оваа форма на Баерн. Оваа година Рибери и Робен се невозможни. Баерн влегува А И зема титула.

Него за вечерва, ова е срамно, жива катастрофа. Барса не полажа НИКАКВА игра, иако не навивав за никого, колку ги осакатија на Миллан жал да ти е. СРАМОТА.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Иако имате добра игра и донекаде доминација во играта, судиите се наклонети кон Вас,сфатете и признајте барем еднаш!
Доволно беа 2 пенали ебаго,алал да ви е ..... Што да ви речам фазла?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Играа и Јуве-Милан 4 пати па го лапнавте 2 пати и 2 нерешени ;)
Имаше и тука спорни моменти кои не ги ни спомнувам,ниту дуелите не ги спомнувам јас ќе почекам да го видам финалниот резултат во лигата.

Исто така се водам според тоа дека титулата се освојува против малите екипи и на добар пат е Милан да го одбрани скудетото.
Ако мене би ме прашувал,би трампал 2 дерби утакмици со Јувентус за Скудето па ти до сабајле врти си хајлајтс од твоите семоќни зебри.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Еве ви видео, има влечење од Неста пред да се изведе корнерот.
Во моментот кога Чави изведува, Пујол му влева на Неста у грчко - римски стил!
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Најаки се навивачиве на барса.Барса била подобра и имала 104390 шутеви на гол. па не победува тој што има повеќе шутеви ебаве посраните.Јасно е дека барса со кој и да игра ќе има повеќе од играта и сеа ај пред време да му е дајме титулава .
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
се е релативно..не сум наклонет вооопшто туку ги кажувам ситуациите како што се..Барселона и со Арсенал минатата сезона беше оштетен на Емирати а сите се запнаа за црвнеиот на РВП(што и згреши судијата)..со вас Мадрид ве надиграа тотално и чисто поштено ве победија(иако бев за вас) вие по судијата се запнавте зошто на Пепе му дал црвен а тоа почист црвен не постои...сега за пеналот се фативте(што и не требаше да го свирни) но и го заборавате дуелот во Милано каде не му беше свирнат чист пенал на Барселона(влечењето на Пујол)..гледајте малце реално не да хејтате ..ете јас сум реален се изјаснав доволно што мислам за денешниот натпревар и то е то!

Ova spored tebe, realniot, nepristrasniot, taka?
Eve spored eden kup raboti sto gi imam procitano od togas navamu, a i spored moe licno ubeduvanje, ispadna deka Real e osteten prviot natprevar vo LS , lani.
Crven , Pepe? Zolt ! Za namerata. I nemoj odma da mi pocnuvas kako Pepe bil za u ludnica i eden kup incidenti do sega sto napravil. Pepe realno e za lecenje, ama toj start NE bese za crven.
Aj sega objasni mi kako toa, ova ne vlijaese na rezultatot na taa tekma , a i na narednata vo Barcelona?
Golot ponisten na Real vo barcelona pri 0-0?
Ovie bea najgolemite kiksovi na sudiite.

Jas razbiram i licno prifakjam deka Barcelona go igra najsigurniot fudbal, ama toa ne znaci deka sekogas MORA da pobedat.

Ona so Chelsea pa da ne praam muabet... bruki.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
де бе, па виде ли што пишав !? Значи еве ќе се копирам...



НЕМААТ ВРСКА ваквите муабети. Милан имаше АКТИВЕН резултат пред да го сврирнат вториот пенал.

А и поарно да се оди така незаслужено понатаму, со помалку шанси а повеќе голови него противникот, отколку вака, педерски со ветер у грб од судиите во клучните моменти. Бар според мене... :)


Прв си значи да се јавиш кога се работи за Барса. :)
Морам овде сега да го замешам Реал. Знаеш и сам дека годинава у Ла лига за многу помали контакти од влечењето вечерва ви давале пенали, дури имаше ситуација каде е направен фаул надвор од шеснаесетник а е досуден пенал за Реал.
Не знам што не бидеш тогаш вака "објективен", иако си фан на Реал, и да направиш муабет у овој стил што сега го правиш ? Активен резултат, ветар у грб и остали срања.

Милан у второ на 2-1 мораше да нападне јако а не да чека трет гол од Барса, Капацитет таков за овие 180 минити од Милан не видовме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom