UEFA Champions League 2011/2012

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
СРАМОТА за Уефалона! Па волку очигледна помош никој нема добиено во историја на било кој спорт. Убаво си рече Дрогба, IT'S A FUCKING DISGRACE и стварно е. Нека се ебе Платини више не глеам Лига на Шапињони. Не ми е што изгуби Милан, нека изгубеа и 5-0 али нека биде поштено, не со судии и со глума.


А навивачиве на Јувенутс што се ситат на пораз на Милан у Лига на Шампиони се стварно патетични, ја незнам ни што бараат у темава, кога последен пат го имаат глеано Јувентус у вторник?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ма нема тука што Џони да си реален, реално денес беше дека Барса профитираше од судијата.
Едноставно е, пеналот беше непрописен, такво туркање во Англија имаш на секој ебан меч, пеналот беше многу умешно досуден и директно влијаеше на играта на Милан. Ова е поблага верзија на туркање Барса понатаму од судењето на Овребо, тоа е.

Се надевам дека Челзи утре ќе се пласира, и сигурен сум во пролаз против Барселона. Сеуште им врие крвта на Дрогба, Тери и остала багра од 2009, веруј ми дека Челзи ќе го видиш како против Наполи, има да им ги извади џигерите, мамичето нивно пимплачко.
Англија е друго, Италија е друго (каде што да паднеш одма свират фаул) а Лига на Шампиони е сосема трето...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
де бе, па виде ли што пишав !? Значи еве ќе се копирам...

сосема глупи се муабетите што многумина ги форсираат, у стил: „Е што, Милан/Арсенал да не заслужија да идат понатаму, немаа шут на гол, немаа посед, бла бла...“
НЕМААТ ВРСКА ваквите муабети. Милан имаше АКТИВЕН резултат пред да го сврирнат вториот пенал.

А и поарно да се оди така незаслужено понатаму, со помалку шанси а повеќе голови него противникот, отколку вака, педерски со ветер у грб од судиите во клучните моменти. Бар според мене... :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ќе има шанса за одмазда и сакам да се одмазди.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Види сеа, и Милан имаше резултат кој ги носеше у полуфинале, 1-1, пред вториот пенал.

Муабетиве дека Милан бил слаб противник, или тоа лани со Арсенал како немале шанси за гол, ама воопшто немаат врска со помошта која Барселона ја добива. Едноставно е, и тогаш, и сега Барселона во клучните моменти добива ветер во грб. Значи доволно е тоа, сосема доволно да биде од клучна помош...

Неможеш да знаеш што ќе се случеше ако немаше пенал таму...

Значи сосема глупи се муабетите што многумина ги форсираат, у стил: „Е што, Милан/Арсенал да не заслужија да идат понатаму, немаа шут на гол, немаа посед, бла бла...“

Подобро е со тоа незаслужено да поминеш, преку среќа и гол у 92ра него вака со ветер у грб од судиите. :)
Ама добро дај жити се да не немаше влечење?
Не викам дека беше пенал шо секој би го свирел, ама имаше влечење, плус на првата утакмица имаше исто овакво влечење од Месбах врз Пујол, па не свирна пенал. На крај краева и Гулит - легенда на Милан, рече дека втората ситуација е чист пенал.
И зошто Милан не запна во второ полувреме? 2-1, не е којзнае кава предност, ама играа без страст во второ полувреме, Ибра ни самиот незнаеше кај тераше, средниов ред на Милан неможеше повеќе да биде исклучен, топка не фатија.
Кога ќе собереш се на се, заслужено помина Барса, освен ако не си некој шо со глава у ѕид ќе оди само да не признае нешто.
И уште нешто за крај: Rio Ferdinand na Twitteru: "Sudac se držao pravila... Povlačenje za dres = prekršaj. Messi = hladnokrvan."
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297


27 фанови на Милан се тагнати на оваа слика кај мене на фејсбук. Че почни светов да ве мрази пазете шо прајте иако според мене вечерва немаше којзнае какво глумење... :) :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
наклонетост кон Барса не е реалност. :D
се е релативно..не сум наклонет вооопшто туку ги кажувам ситуациите како што се..Барселона и со Арсенал минатата сезона беше оштетен на Емирати а сите се запнаа за црвнеиот на РВП(што и згреши судијата)..со вас Мадрид ве надиграа тотално и чисто поштено ве победија(иако бев за вас) вие по судијата се запнавте зошто на Пепе му дал црвен а тоа почист црвен не постои...сега за пеналот се фативте(што и не требаше да го свирни) но и го заборавате дуелот во Милано каде не му беше свирнат чист пенал на Барселона(влечењето на Пујол)..гледајте малце реално не да хејтате ..ете јас сум реален се изјаснав доволно што мислам за денешниот натпревар и то е то!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Голем ташак, сеа ние се бориме на 2 фронта вие на 1 :свиркам:
Добро чедо,најди си ги темите од тие 2 фронта и пишувај ги твоите ултра-интелегентни постови таму.
Мислам стварно преќини да се праиш глуп и да лижеш корнети со колбаси по други фан клубови.

Патетични сте жими се,готово е,Барса е во 1/2 финалето и што сега?

Милан годинава играше 4 пати со Барса и во ниеден дуел не беше посрамотен,Милан го одигра тоа што секој ебан тим на планетава би го играл против Барса било да е дома било гости.

Те пратам по темиве и стално дудлаш за Милан а кога некој ќе ти спомне дека имаш некој комплекс ти вртиш некои безвеза муабети како некое дете од специјална паралелка. Олабави човек,комплексите лечи ги на друго место а не низ разни теме со лижење на корнетчиња со пушени колбаси внатре.

Толку имав да кажам за тебе,пошто повеќе не ни заслужуваш внимание,ја би сите да те игнорираат па да почнеш да си ја маваш буковата глава од некој ѕид и можеби ќе ти дојде троа памет,којзнае.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Ама добро дај жити се да не немаше влечење?
Не викам дека беше пенал шо секој би го свирел, ама имаше влечење, плус на првата утакмица имаше исто овакво влечење од Месбах врз Пујол, па не свирна пенал. На крај краева и Гулит - легенда на Милан, рече дека втората ситуација е чист пенал.
И зошто Милан не запна во второ полувреме? 2-1, не е којзнае кава предност, ама играа без страст во второ полувреме, Ибра ни самиот незнаеше кај тераше, средниов ред на Милан неможеше повеќе да биде исклучен, топка не фатија.
Кога ќе собереш се на се, заслужено помина Барса, освен ако не си некој шо со глава у ѕид ќе оди само да не признае нешто.
абе никаде не реков дека Барса не заслужи да оди, туку дека ме нервираат таквите муабети кои ги пишав погоре, без разлика дали се однесува за Реал/Барса/Фљамуртари...

а ова кој што рекол, мене ич не ми влијае.... експерт - тоа е сосема недефиниран поим. :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас само едно нешто ќе речам... Светот сака и ќе има Барса - Реал финале ... Уште кога се влечеше ждребот чудно беше како баш се наместија коцките у финале дури да се паднат Барса- Реал .. Не велам дека е местен ждребот, но шансите да се падне такво нешто се многу минимални ...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923


27 фанови на Милан се тагнати на оваа слика кај мене на фејсбук. Че почни светов да ве мрази пазете шо прајте иако според мене вечерва немаше којзнае какво глумење... :) :D
Еј, не знам како ќе заспијам вечерва.
First world problem.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Real никогаш нема да го помине во оваа форма на Баерн. Оваа година Рибери и Робен се невозможни. Баерн влегува А И зема титула.

Него за вечерва, ова е срамно, жива катастрофа. Барса не полажа НИКАКВА игра, иако не навивав за никого, колку ги осакатија на Миллан жал да ти е. СРАМОТА.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom