Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Јувенташи отварајте тема за дербиво, домаќини сте и никако да ви текне :)
П.С пишав и во Фан Клуб: Јувентус ќе пишам и тука, ако сте за кладба во аватар на една недела кажете
Јас сум за, поразениот носи 1 недела аватар по желба на победникот. Дијл?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Милан-Рома
Палермо-Удинезе
Наполи-Катаниа
Јувентус-Интер

 
М

- Миланело -

Гостин
Слика за пропуштени натпревари на повредени играчи во Серија А и дефинитивно најдобри сме во ова, 218 натпревари пропуштиле, со пола тим цела сезона ја играме :tapp:

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.806
Не бе, нема врска неиграњето во Европа. :cool:
Затоа од наредна година Интер ќе си го лади за овој проблем. :icon_mrgr:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не бе, нема врска неиграњето во Европа. :cool:
Затоа од наредна година Интер ќе си го лади за овој проблем. :icon_mrgr:
Да не мислиш догодина интер да се бори за титула ? ќе го подмладуваат интер тимот така да не очекувај со неискусни младичи да се борите за титула ..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.806
Да не мислиш догодина интер да се бори за титула ? ќе го подмладуваат интер тимот така да не очекувај со неискусни младичи да се борите за титула ..
Да де, ко вие годинава што не очекува(в)те да се борат Јуве за титула па ете ќе бидеме задоволни со пласман у топ 3. (y)
--- надополнето: 24 март 2012 во 18:16 ---
И Наполи играше во Европа.;)
Пиши ми кога ќе најдеш екипа која игра со тројца стопери у одбрана што освоила титула, па ќе го тераме и тој муабет.
Инаку Наполи за мене го има најдобриот напад во Италија, солидни бекови и солидна средина, ама со Мацари тој тим никогаш нема да види голем трофеј, ниту пак приближно ќе се до тоа достигнување се додека се форсира 3421 форматот.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Пиши ми кога ќе најдеш екипа која игра со тројца стопери у одбрана што освоила титула, па ќе го тераме и тој муабет.
Милан во 1998-99 со Алберто Закерони како тренер.

Christian Abbiati; Luigi Sala, Alessandro Costacurta, Paolo Maldini; Thomas Helveg, Demetrio Albertini, Massimo Ambrosini, Andres Guglielminpietro; Zvonimir Boban, George Weah, Oliver Bierhoff

Иначе муабетот беше за повредите и играњето во Европа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.303
Поени од реакции
15.538
И Наполи играше во Европа.;)
Наполи има млади играчи, односно играчи во најдобрите години, секако и среќата ги посака со повредите.
Од друга страна, Интер и Милан и другата сезона ќе имаат проблеми со повредите поради стадионот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.806
Не се прај со сила наудрен, тоа е огромен плус за еден тим кој Јуве наредна сезона нема да го имаат, на крај краева до лани знаеш колкав број на повреди имаа, плачевте кукавте по тревници мевници, наредна нешто слично ќе е.

A за тројцава стопери, прво незнам дал цела таа сезона ја играч со тројца стопери, Малдини низ кариерата играл и ко лев бек и ко стопер, од овие што ги наброја може да се направи формација многу лесно со 4ца у задна линија, тоа е едно, второ, тотално небитно, една исцепидлачена сезона од милион во фудбалска Европа во период кога Камбијасо бил бушав, а да не потенцирам колку денес е сменет фудбалот. Deal with it, со тројца стопери голем тим јок, и било кој тим кој се бори за титула, затоа и фатална грешка направија Интер со Гасперини, и да му го оставеа Ето, и да му донесеа адекватни играчи за таа формација, џабе ќе беше све, титула тренер кој преферира таква формација не гледа у кариера.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Да де, ко вие годинава што не очекува(в)те да се борат Јуве за титула па ете ќе бидеме задоволни со пласман у топ 3. (y)
--- надополнето: 24 март 2012 во 18:16 ---

Пиши ми кога ќе најдеш екипа која игра со тројца стопери у одбрана што освоила титула, па ќе го тераме и тој муабет.
Инаку Наполи за мене го има најдобриот напад во Италија, солидни бекови и солидна средина, ама со Мацари тој тим никогаш нема да види голем трофеј, ниту пак приближно ќе се до тоа достигнување се додека се форсира 3421 форматот.
не е толку проблемот кај формацијата туку немањето клупа и претераната зависност од кавани хамшик и лавеци. ЛШ и серија А со 11 играчи кога имаш толку голема разлика од првиот тим и клупата не е изводливо. А за формацијата уште немам некое мислење изградено интер/гасперини не е репер за тоа колку е успешна формацијата зошто ова банда без команда собрана во интер не е погодна за ниедна формација освен за 4 3 1 2 можеби мада и тука немаме соодветни/квалитетни играчи за некоја позиција.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom