Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241
коментаторов чинам беше за Милан, а оваа незнам за кого е...

http://on.net.mk/sportal/video/fudbal/serija-gradi

:гик:

Марика Фрускио, од Милано е, е сеа дали е за Интер или Милан незнам, нема нигде таков податок а слабо сум со Италијанскиов, а сум га гледал да седи и со Тицијано Крудели и со тој на Интер !
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Марика Фрускио, од Милано е, е сеа дали е за Интер или Милан незнам, нема нигде таков податок а слабо сум со Италијанскиов, а сум га гледал да седи и со Тицијано Крудели и со тој на Интер !
Важно утврдивме ако работела Б-милк,никогаш немаше да пропадне... :D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.508
Поени од реакции
47.690
Марика Фрускио, од Милано е, е сеа дали е за Интер или Милан незнам, нема нигде таков податок а слабо сум со Италијанскиов, а сум га гледал да седи и со Тицијано Крудели и со тој на Интер !
Марика Фрушо , на Пипо бивша девојка (како и третина Италијанки) Најголема природна цицка на светов. Клипов од горе е стар али вреди да се глеа.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Big loss for Napoli: Christian Maggio out for a month for a muscular injury.

Во заебан период кога фураат кон третата позиција им се повредува, за мене најдобриот играч на Наполи во моментов.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Big loss for Napoli: Christian Maggio out for a month for a muscular injury.

Во заебан период кога фураат кон третата позиција им се повредува, за мене најдобриот играч на Наполи во моментов.
Има Наполи играчи не се зависни само од Маџо... немаат гајле :)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Има Наполи играчи не се зависни само од Маџо... немаат гајле :)

Абе они имаат, али Маџо е Маџо ..ко трактор е напред назад.

Сега од кога се повреди гледам Мацари го форсира Зунига десен, а Досена мртовецот лев .. така да Наполи доста изгуби со оваа повреда.. :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе они имаат, али Маџо е Маџо ..ко трактор е напред назад.

Сега од кога се повреди гледам Мацари го форсира Зунига десен, а Досена мртовецот лев .. така да Наполи доста изгуби со оваа повреда.. :)
Не е ко трактор, туку како формула е ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Тие и со него кој знае дали ќе стигнат до третото место..онај Мацари е многу голем дебил има златна екипа а ја уништува со неговиот глуп формат со тројца одбранбени каде играчите се преисцрпени во секој натпревар..добро е тоа што Удинезе и самите не сакаат да одат во ЛШ и местат утакмици како стоки и немаат некаква конкуренција за тоа место иначе да беше Интер малце поасолен и да го немаше Раниери на клупата никогаш немаше да стигнат до третото место!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241
Нека се врати за време на Еуро, да не го малтретира Прандели Абате цело лето, ионака не сум за Италијанците на Еурото :icon_lol:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Јувенташи отварајте тема за дербиво, домаќини сте и никако да ви текне :)
П.С пишав и во Фан Клуб: Јувентус ќе пишам и тука, ако сте за кладба во аватар на една недела кажете
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Јувенташи отварајте тема за дербиво, домаќини сте и никако да ви текне :)
П.С пишав и во Фан Клуб: Јувентус ќе пишам и тука, ако сте за кладба во аватар на една недела кажете
Ќе биде утре попладне темата. :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Јувенташи отварајте тема за дербиво, домаќини сте и никако да ви текне :)
П.С пишав и во Фан Клуб: Јувентус ќе пишам и тука, ако сте за кладба во аватар на една недела кажете
Зашто да отвараат?!? За интерашите да ставаат слики од триплете а јувенташите од 29 титули и слично? ,, па ке се префрли муабетот за калчопори , секој ке си стои на својот аргумент и вечно ке трае зајадувањето додека нема да има квалитетна дискусија.

Ретко кога последен пат сум видел тема за ривалски тимови а да нема препуцавање обично од пуберитетлии...
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Зашто да отвараат?!? За интерашите да ставаат слики од триплете а јувенташите од 29 титули и слично? ,, па ке се префрли муабетот за калчопори , секој ке си стои на својот аргумент и вечно ке трае зајадувањето додека нема да има квалитетна дискусија.

Ретко кога последен пат сум видел тема за ривалски тимови а да нема препуцавање обично од пуберитетлии...
Никој не е крив што секој фан клуб има барем по 1 деген кој навива за Интер од вчера и ми држи предавања за фудбал али тоа е
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Никој не е крив што секој фан клуб има барем по 1 деген кој навива за Интер од вчера и ми држи предавања за фудбал али тоа е
Порано мислев дека само фановите на Милан се недораснати и се дечишта кој врска немаат од фудбал ама со овие групите што се за Интер што ги лајкнувам гледам некои идиоти кои коментираат без врска ѓубрентус,ббилан,триплете а не го гледаат нашиот Интер колку е очаен само се бламираат со глупите коментари..јбг такви фанови секој клуб има и то е то!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom