Економски факултет (reloaded)

Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Монетарна на се’ треба да обрнеш внимание. :)
Имаш дел прашања што се чисто теоретски и за кои мора да имаш убаво научено за да ги одговориш, а има дел што треба малку да ги подразмислиш.
Како и да е, ако имаш се“ прочитано и разберено не е тешко, многу добри поени се вадат. :)

Англиски кога резултати?
Англиски професорката рекла во текот на неделава дека ќе извади резултати... :)

Има ли точно/неточно или само се со повеќекратен? И ако се сеќаваш дали повеќе се со два или еден точни многу ќе ми помогнеш... Зa пазари ми рекоа најчесто еден дека е и сегде по еден си заокружував и 10ка извадив, така да таа информација е многу од помош :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Англиски професорката рекла во текот на неделава дека ќе извади резултати... :)

Има ли точно/неточно или само се со повеќекратен? И ако се сеќаваш дали повеќе се со два или еден точни многу ќе ми помогнеш... Зa пазари ми рекоа најчесто еден дека е и сегде по еден си заокружував и 10ка извадив, така да таа информација е многу од помош :)
Имаше или 10 или 12 т/н.
Мислам дека поише беа со два. Ќе видиш дека не глави многу, убаво читај и ќе препознаеш. Ако си ишла на предавање кај Гоцков нема да имаш проблеми.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
МЧР да ги учам сите набројувања или само најбитните?
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Дали некој колега има искуство со преполагање Jавни финансии бидејќи не е задоволоен од оценката или па некој регуларно што си одел на испит па да ми каже ако сака каков е испитот :D благодарам однапред :D
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Дали некој колега има искуство со преполагање Jавни финансии бидејќи не е задоволоен од оценката или па некој регуларно што си одел на испит па да ми каже ако сака каков е испитот :D благодарам однапред :D
Зар има резултати колега? Или ти однапред си се спремаш??? Дали за оценка- две повисоко ти се исплати да го утепаш летото во учење 600 страни? :)
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
2
Marketing politika na ceni do kade treba da se uci i nesto dali e skrateno ??falaa
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Зар има резултати колега? Или ти однапред си се спремаш??? Дали за оценка- две повисоко ти се исплати да го утепаш летото во учење 600 страни? :)
нема резултати, утре мислам дека ќе има , па го знам материјалот и многу ми е лесен и на глупости направив грешки сега се освестив и знам дека знам повеќе :///
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Ај ве молам кажете МЧР по колку одговори дава на прашањата и обично колку се можните одговори еден или два или може да бидат повеќе? Колку прашања има на колоквиум? Ај некој што поминал???!?!?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Дечки ај ако може некој нека ми каже искуство со Љубица Костовска. Какви критериуми има при прегледување? Дали со 3 ненапишани прашања од 15 може да се помине. И од прилика за колку време дава резултати.....
 
Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
Ако има некој што е на департаман економија 3та година нека ми пише ЛП сакам нешто да прашам!:)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.032
Ај ве молам кажете МЧР по колку одговори дава на прашањата и обично колку се можните одговори еден или два или може да бидат повеќе? Колку прашања има на колоквиум? Ај некој што поминал???!?!?
По 5 дава, а мислам дека до 3 беа точни.
Не се сеќавам колку прашања има... ама многу е лесно, 2 дена ако си учела не се секирај.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Колеги, што е со теоријата осигурување?! Дали кажал нешто професорот (дали ќе биде на раскажување/заокружување)?!
 
Член од
1 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Професорот кажа ќе има 1 теорија во кое ќе има две прашања на заокружување 2 идентитет 3 задача.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom