Фан клуб: РК Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.530
Победа во последниот меч од регуларниот дел...
Пелистер-Овче Поле 30-25...
Не бев на утакмицата,го зирнав второто полувреме на снимката шо одеше на Орбис....
Рутинска победа на Пелистер,се држеа месарите:Dдо кај 40 минута негде,после паднаа...
Тосето имаше според Сер Славчо 13,14 одбрани +4 седмерци,и Менде фати 5,6 топки....
И голманите на Овче Поле фатија доста топки....
Очекувана победа на Пелистер...
Во среда е ждрепката за плеј-офот,да видиме шо ќе добиеме....
Во моментот реално гледано успех за Пелистер ќе биди третото место...
Дома да си ги шлакниме Пролет,Овче Поле и Куманово,па со некое бодче на гости да го завериме третото место...
Како се одвиваа работите оваа сезона успех ќе биди и третото место....:D
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Абе то е то, шо ќе прајш другомуабет ко се знај дека мора да се атакува сега за нас поразително 3то место, ама шо и да е то е. Јас мислам дека сме сигурни за то трето место, мислам дека ќе го освојме !!! За денес Чентурија беше како од друга планета, како шо е и на другите утакмици, така и денес одличен, и Филип Чурлевски исто добар, плус Тосето ми остај впечаток, а за Ќани некам да зборам оти чоеко една не греши и игра колку да изигра и да си замини дома.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ууу сме промашиле 7-8 зицери и 4 пенали, ќе биде интересен плеј-офот (ако не се рачунаат Металург и Вардар) :)

Иначе, Честито победа :)
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
сега официјално кога завршва ова дел од сезоната?!?!и после кој играат 4 екипи од сегашната лига и плус варда и металург ќе се приклучат?има нешто термини се знајс или..?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.530
ЗАВРШИ(официјално):) првиот дел од сезоната...
Сега среда е ждрепката за плеј-офот.....првите 4 екипи од регуларниот дел + Вардар и Металург...
Кога ќе почни плеј-офот ќе кажат во среда....
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Ууу сме промашиле 7-8 зицери и 4 пенали, ќе биде интересен плеј-офот (ако не се рачунаат Металург и Вардар) :)

Иначе, Честито победа :)
Ако се надеваш на промаршеното тешко дека ќе биди нешто, то уште 1000 пати да го вратиш така ќе остани. Тешко нас со нашио ракомет, интересно ќе биди жими мадето, ќе ја прекиниме со Вардар и то ќе биди најинтересното !!!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.261
Поени од реакции
8.376
Ако се надеваш на промаршеното тешко дека ќе биди нешто, то уште 1000 пати да го вратиш така ќе остани. Тешко нас со нашио ракомет, интересно ќе биди жими мадето, ќе ја прекиниме со Вардар и то ќе биди најинтересното !!!
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Прво коло 24/25 Март Рк ПЕЛИСТЕР - вардар !!!!!!
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Ајде цела сала !!!!!!!
--- надополнето: 14 март 2012 во 14:10 ---
Ајде цела сала !!!!!!!
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.684
Поени од реакции
5.992
Ако се надеваш на промаршеното тешко дека ќе биди нешто, то уште 1000 пати да го вратиш така ќе остани. Тешко нас со нашио ракомет, интересно ќе биди жими мадето, ќе ја прекиниме со Вардар и то ќе биди најинтересното !!!
Па после ќе ви бидат пак другите криви што има да ја прекинувате утакмицата јасно ви е дека Вардар е каде каде подобар тим и успех за вас ќе биде ако по некое чудо извадите нерешено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom