Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Абе бегај погнасни луѓе од вас нема бе ... ц ц ц незнаев дека сте такви гнаси жими све и доста со таа К.Вода ЕДЕН ЕБАН СЛУЧАЈ Е а што со 5-6 случаи на ОБРАТНОТО ?? ц ц ц значи Љубчо убво викаше Тетово Гостивар Дебар сите таму и ајт упм 1 да не остане од вас ...
Cekaj be alloo , sto se palis odma ? ne znaes da vodis diskusija , nemas fakti ? TE LAZAAAT portalite i televiziite .. na site strani i toa ;)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Деца, ај мирни.

Ако не ви се свиѓа некој не мора одма да го напаѓате на лична основа. Гледајте што пишал па вратете му на ист начин а не начин кој мислите дека треба да го има врз основа на стереотипи.

Примерот со Дарданиа и последниот пост. Ако ве испровоцира со тоа што е Албанец со тоа што го пиша а не според самото мислењето што го пиша, тогаш не толерирам јас тоа.

Затоа прекинете да се напаѓате на национална основа на темава без да си читате мислења.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Cekaj be alloo , sto se palis odma ? ne znaes da vodis diskusija , nemas fakti ? TE LAZAAAT portalite i televiziite .. na site strani i toa ;)
Нема кој да ме лаже цел живот живеам со вас никој неможе да ме излаже како дишете ве знам ... и тоа е тоа како поминува време се повеке ип овеке се сложувам со Љубчо со вас живот нема вие сте грозоти тоа е тоа брат ... јас би сакал да е поинаку ама никогаш нема да биде поинаку
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Што сум пишал , стојам на тоа , не ме терај да се повторам по 3 пат.

Нема спас и објаснување за напад над девојка , без разлика дали се обидуваш да се вадиш на фактот што во Кисела Вода девојка била скршена од ќотек.
Дали со ова се докажува дека 98% од Албанците се со ниско ниво на интелегенција, или се со вишок негативна енергија па ја трошат онаму каде што веќе уживаат голем број на права, каде што во друга држава можат само да сонуваат?
Јас не знам до каде ќе тера ова,но навистина ќе биде лошо,не за нас туку за Вас.
Албанците во Албанија се далеку поцивилизиран народ,отколку овие овде. Како што кажа некој член пред 10тина страници , сето орки и тролови се овде. Без мозок само маваат дали е девојче,дали е постар човек, дали е 15 годишно дете.. не е важно битно е да се тепа.
Ама пак реков ќе биде лошо,а најлошо е што сега медиумиве ги вжештуваат овие работи.
Она министеркана за внатрешни работи, бркчината не си ги има средено и колку кваката од вратава дома шо ми е е висока, ми кажува овде тајни организации го предизвикувале ова. Па јас ли треба да го решам ова???
Па сеуште не превземаат нешто против опаснава раса на оркиве... сеуште тепаат маваат кршат од чотек касапат...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.541
Поени од реакции
69.375
Деца, ај мирни.

Ако не ви се свиѓа некој не мора одма да го напаѓате на лична основа. Гледајте што пишал па вратете му на ист начин а не начин кој мислите дека треба да го има врз основа на стереотипи.

Примерот со Дарданиа и последниот пост. Ако ве испровоцира со тоа што е Албанец со тоа што го пиша а не според самото мислењето што го пиша, тогаш не толерирам јас тоа.

Затоа прекинете да се напаѓате на национална основа на темава без да си читате мислења.
Нели е време да добие бан?
Не затоа што е Албанец, туку затоа што го ЗАСЛУЖУВА!
Не е достоен за дискусија, доаѓа само да провоцира.
Не одговара на ниту едно прашање, туку само провоцира и се заканува, а со самото тоа подгрева тензии...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Нели е време да добие бан?
Не затоа што е Албанец, туку затоа што го ЗАСЛУЖУВА!
Не е достоен за дискусија, доаѓа само да провоцира.
Не одговара на ниту едно прашање, туку само провоцира и се заканува, а со самото тоа подгрева тензии...
Јас лично не гледам директно да провоцира некого на форумов туку си пишува свои мислења. Ако мислите дека се провокација неговите мислења тогаш не е до него, туку до вас зашто си земате на срце се.

А дали заслужува, сепак не е само до мене тоа. Админите ќе разгледаат.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Нема кој да ме лаже цел живот живеам со вас никој неможе да ме излаже како дишете ве знам ... и тоа е тоа како поминува време се повеке ип овеке се сложувам со Љубчо со вас живот нема вие сте грозоти тоа е тоа брат ... јас би сакал да е поинаку ама никогаш нема да биде поинаку
Tvoj problem , ne se isti site .. Jas si odam super so makedoncive , a ti se gledaa deka gi poznavas rabotite taka generalno :P
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Уште од моментот кога Јанкуловска рече, "шо ако има полицаец во автобусите, нема ништо да реши" го изгуби целиот авторитет , министер за внатрешни не верува во силата на полицијата. шо сакате повеќе
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.337
Поени од реакции
42.148
Алсат јавуваат дека у Чаир 3 лица биле уапсени вечерва по полноќ од алфиве ...
Претпоставувам албанци.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Tvoj problem , ne se isti site .. Jas si odam super so makedoncive , a ti se gledaa deka gi poznavas rabotite taka generalno :P
Абе другар сеа треба да се глеа реално ја знам дека ти си Албанец и јас знам многу Албанци ама тоа е реалноста 95% од вас сте тешко ѓубре е сеа другите 5% се гушат ;)
кога дури и вашите интелектуалци (ким мехмети на пример) можат да си дозволат да да ги подржуваат насилниците ... или да искочи пратеникот на ДПА и да каже дека Албанците се дискриминирани и тепани и дека тоа не се трпело више е стварно збунувачки па да му е*ам мајката еден да не осуди ааааа не па у зимбабве да отидеш ќе најдеш поОКЕЈ луѓе од вас
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom