Евтини авионски карти

Член од
29 јули 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
дали некој може да ми помогне, каде може да најдам поевтини автобуски карти за Франција?
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
дали некој може да ми помогне, каде може да најдам поевтини автобуски карти за Франција?
Имаш од Софија до Paris Beauvais со Wizzair. До 25 март летаат во вторник и сабота, после тоа во понеделник и петок.
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
А дали има опција нешто да не ја купувам сега картата, туку само да ја резервирам?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
А дали има опција нешто да не ја купувам сега картата, туку само да ја резервирам?
Има секако, оди во било која агенција и направи резервација за картата со некој повратен датум и после откажи ја резервацијата ако најдеш поевтина карта. Иако нашиве агенции успеваат да извадат прилично добри цени. Би ти ја препорачала Делфино агенцијата, секогаш имаат доста поволни цени на картите. Не знам како оди за тој тип на визи, ама за туристичка виза знам дека е задолжително во документите да имаш и резервација за авионска карта.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
А дали има опција нешто да не ја купувам сега картата, туку само да ја резервирам?
Ај кажи ни нешто повеќе за интервјуто..и јас сакав Алјаска да одам :)
И со среќа! :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Кога ќе си ја земиш визата од агенција ќе ти средат за картата
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.348
Поени од реакции
4.996
Ako moze nekoj sto barata so ova da proveri...dali bi me fatilo poeftino

1. Da zemam povraten avtobuski bilet Makedonija-Freiburg-Makedonija koj cini nekade 210Eura

2. Da letam do Cirih i od Cirih da zemam train za Freiburg....120 eura mi se cini moze da se najde povratna plus nekoj si 50Eura train ticketot vo obata pravci
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
За каква работа конкурираш и каде? Нели е платата помала од таа во другите држави во САД?
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Ako odis kraj na april imas varijanta skopje belgrad (bus) 40 evra povratna + wizzair belgrad memmingen (80 evra povratna ako rezerviras sega) + nesto od memmingen do freiburg voz ili nesto toa poise ti si znaes 230km e.
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Ako moze nekoj sto barata so ova da proveri...dali bi me fatilo poeftino

1. Da zemam povraten avtobuski bilet Makedonija-Freiburg-Makedonija koj cini nekade 210Eura

2. Da letam do Cirih i od Cirih da zemam train za Freiburg....120 eura mi se cini moze da se najde povratna plus nekoj si 50Eura train ticketot vo obata pravci
Najdobra opcia ti e preku Prishtina do Euroairport(Basel-Mulhose-Freiburg)biletot ke te cini 100 CHF eden pravec.

za poveke informaci http://info.airprishtina.com/content/index.php?id=20&no_cache=1&L=3
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Српската авиокомпанија „Кон Тики Скај“ (која е дел од тур операторот „КОН ТИКИ Травел) на својот веб сајт најави летови до дури 14 дестинации во потег кој претставува веројатно најголема најава на нови летови од отворањето на новиот терминал на скопскиот аеродром „Александар Велики.“
Прва дестинација која ќе стартува е до Антверпен од 1 мај (2 пати неделно).
Следниве, пак, дестинации почнуваат од 18 јуни:
- Анкона (3 пати неделно);
- Милано-Бергамо (3 пати неделно) ;
- Болоња (3 пати неделно) ;
- Рим (4 пати неделно) ;
- Трст (4 пати неделно) ;
- Братислава (4 пати неделно) ;
- Базел (5 пати неделно) ;
- Дизелдорф-Визе (4 пати неделно) ;
- Штутгарт (2 пати неделно) ;
- Хамбург (2 пати неделно) ;
- Берлин (2 пати неделно) ;
- Малме (2 пати неделно) ;
- и Истанбул-Сабиха Гокчен (2 пати неделно).
Цените на билетите се од 45 до 50 евра до поблиските дестинации, па до 70, 80 и 90 евра на подалечните во еден правец.
Летовите се веќе отворени за резервации на веб сајтот на компанијата наwww.kontikisky.com.

Извор

Мој коментар на ова е ЈЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :)
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Малце да те корегирам во врска со цените.. почнуваат *од* 45 евра за поблиските дестинации - читај Италија, а за подалечните *од* 70, 80, 90. Значи, има ограничен број на карти по тие цени и потоа цената ќе рипа.

Не би се залетувал да се радувам уште од сега. Ова не е авио компанија со редовни летови, така што смеат во последен момент да ги откажат и менуваат летовите ако не им се исплати. Распоредот на горните летови, освен за Антверпен, е само за шпицот, од средина на Јуни до средина на Септември.

Мое мислење е дека ова е само обид да лапнат некоја пара од парите резервирани за нови летови од страна на владата. Би почекал до лето да видам дали навистина ќе летаат..
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Дали може некој да ми каже кои се најдобри и важат за најефтини тутистички агенции во Скопје ?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Малце да те корегирам во врска со цените.. почнуваат *од* 45 евра за поблиските дестинации - читај Италија, а за подалечните *од* 70, 80, 90. Значи, има ограничен број на карти по тие цени и потоа цената ќе рипа.

Не би се залетувал да се радувам уште од сега. Ова не е авио компанија со редовни летови, така што смеат во последен момент да ги откажат и менуваат летовите ако не им се исплати. Распоредот на горните летови, освен за Антверпен, е само за шпицот, од средина на Јуни до средина на Септември.

Мое мислење е дека ова е само обид да лапнат некоја пара од парите резервирани за нови летови од страна на владата. Би почекал до лето да видам дали навистина ќе летаат..
Во последната реченица пишува дека цената варира во однос на дестинацијата.Што се однесува до Контики неколку работи не ми се јасни.Нели нивната лиценца требаше да истече овие месеци?Како што знам беа готови да ја изгубат лиценцата за летање и сега одеднаш овие летови.Ова со сезонски летови мене не ми чудно затоа што истото го направи и JetAirFly.Ќе летаат само летен период кога има многу патници за другите месеци не им се исплати.Истото го прави Контики.Друга работа што ме збуни е дали е тоа Мат ервејз или Контики Скај?Гледам страницата на Мат си стои а пишува дека е во сопственост на Контики(што е така 1 годна).Добро е ова но незнам како така од пред банкрот што се вика одеднаш оживееја, зошто порано не го направија тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom