Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Јас не знам зошто Македонците ги сметаат Македонците за заебанција?Мислите дека еден Македонец/ка,не е способен/на да си ја одбрани фамилијата и татковината?Абе,што ве глеам смешни..Сите делете се сеа,ама коа ќе спука(недај боже) сите ќе се помагате меѓусебе како да сте браќа и сестри по крв(На некој начин сте,ама знаете што сакам да кажам)..Од искуство кажувам,зашто 2001 така беше..Баш паметам,јас тогаш живеев на километар од кај што се пукаше..Со дурбин гледавме сите,тогаш имаше неверојатна слога помеѓу комшии што не се поднесуваа заради нај мизерни партиски срања..И сите беа спремни да земат пушка...Ја таква слога у живот не сум видел..Слободно може да идете у пичку матер,ако ги ставате вашите крвопијци и партии пред вашата татковина..
 
B

Black Guard

Гостин
Jeботе Милојко.... добро смислено :D
Па ова е само заплашување на рајата демек без НАТО не сме безбедни па мораме да го смениме името-изговор на вмбло.

Јас сум 100% сигурен дека и без нато сме безбедни бидејќи имаме Армија,Имаме полиција има кој да ја брани државава и на крај краеви шансите за агресија од странство се минимални што и не е случај со внатрешните закани како што гледате.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Јас не знам зошто Македонците ги сметаат Македонците за заебанција?Мислите дека еден Македонец/ка,не е способен/на да си ја одбрани фамилијата и татковината?Абе,што ве глеам смешни..Сите делете се сеа,ама коа ќе спука(недај боже) сите ќе се помагате меѓусебе како да сте браќа и сестри по крв(На некој начин сте,ама знаете што сакам да кажам)..Од искуство кажувам,зашто 2001 така беше..Баш паметам,јас тогаш живеев на километар од кај што се пукаше..Со дурбин гледавме сите,тогаш имаше неверојатна слога помеѓу комшии што не се поднесуваа заради нај мизерни партиски срања..И сите беа спремни да земат пушка...Ја таква слога у живот не сум видел..Слободно може да идете у пичку матер,ако ги ставате вашите крвопијци и партии пред вашата татковина..
Све е кажано, учете од ова.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
не гледаш дека за нив берат пари да ги спасат ?? што да донира,освен пожолтен долен веш........
Знаеш колку ќе ги спасат?
Да јадат леб и сол, чат-пат лукче, наредните 50 години.
Ебате спасот.
Муабетов е, кај и да е, ќе цркнеш, ама жив си, те држиме на апарати.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
17 годишно девојче беше тепано со шипки и боксирачи , удрена по стомакот , шок соба... ЕХ НИШТО СТРАШНО.

16 годишно девојче удрена во задникот ... ААА СЕ ПРЕМИНА ГРАНИЦАТА ВЕЌЕ.
Пак ќе кажам не требаше да се исполитизира настанот од Гостивар, Типот немал намера баш да убие албанци цел му била да го заштити девојчето медиумите и вака и онака се криви за цело ова СРАЊЕ што најбитно е дека невини страдаат а можеби и тие што се тепаат немаат П од патриотизам само битно некој да се тепа ... Иначе први со ова почнаа вашите требаше случајот да се остави мвр да си го реши што сметате дека со крвна одмазда ќе се реши се ? Па ако оди овака со крвна одмазда нема да има крај ќе има масакри , а и како што можам да увидам оваква политика не му се допаѓа на некој и сега сака дестабилизација ама како што можам епилогот да го видам црно им се пишува на обедете страни. Не требаат тие лоши луѓе што имаат зли мисли да се ставаат со оние добрите а мислам дека оние од Гостивар и не биле некој добри со тоа што нападнале татко со своја ќерка а тие биле 2-3ца навистина не е добро.. Запомнете кој почна со оваа мода "претепување" и сограѓани вратете се пред 1997 каде припаѓавте ...
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Нека , од таму излегол премиер на Македонија.

Него многу си ми насекиран , да не сакаш да ме тепаш мене , пробај ги боречките вештини јеби га , тебе ќе ти помине депресијата , а и мене болките за недела два ќе ми поминат ... само остај ме жив.
Смири се младичу.
Ти дечко кој пишуваше наназад дека се страмиш ако е вистина дека Албанци нападнале девојче пред два дена, денес истото такво го оправдуваш во Тетово. Со образложение дека девојчето била курва. Така? Пресипитај се...
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Нека , од таму излегол премиер на Македонија.

Него многу си ми насекиран , да не сакаш да ме тепаш мене , пробај ги боречките вештини јеби га , тебе ќе ти помине депресијата , а и мене болките за недела два ќе ми поминат ... само остај ме жив.
Смири се младичу , чекај утре задутре ќе има одмазда од ѓорче , ама нема да се реши проблемот.
Момче проблемот не е решен 100 години веќе, затоа што едната страна (погоди која) не сака да стане цивилизирана.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Дечки смирено. Реалниот знаете каков е - не му реплицирајте и така ќе си лета од форум. Без пцуење и нека не ве палат провокациите.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Јас ќе ви кажам вчера што се случило во автобус 65ка број , така ми рече другаров... Сакал да си иде во интернат изглеа, и влегол во автобусот и тоа Албанците му рекле: Шо влегуваш бе во овој автобус бе море ѓуптин ( ром е ) и го плукале цело време,жива вода го направиле.... Арно не ги нашибале имал среќа...
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Јас ќе ви кажам вчера што се случило во автобус 65ка број , така ми рече другаров... Сакал да си иде во интернат изглеа, и влегол во автобусот и тоа албанеците му рекле: Шо влегуваш бе во овој автобус бе море ѓуптин ( ром е ) и го плукале цело време,жива вода го направиле.... Арно не ги нашибале имал среќа...
Се им пречи на нив што е НеАлбанско.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Добро дали ви е јасно дека секоја навреда ќе биде бришена? Ако ви е јасно, зашто пишувате за џабе? Трошите време за работа која ќе биде избришана. Значи - не пишувајте. Незнам како не се потрудите поинаку да срочите мислење...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Читам, некој очекува да се ,,договориме,, со Грција на самитов...
И се прашувам, дали грам мозок имаат.

НГ не е толку глуп, а не се ни ЕУ, ни САД. Доколку дојде до такво нешто, треба да го потпишат сите партии во Парламент.
Ако го потпишат сите партии во Парламент, 99% од нивните членови и гласачи ќе ,,откажат љубов,, и тек тогаш ќе се случи тоа што сакаат да го избегнат.
Ќе дојде до масовни протести, до бојкотирање на цела држава, и во крајна линија, до граѓанска војна.
Оти на Албанците им се брза во ЕУ, нас ни се чува идентитетот.

Никој не би играл со таа карта...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom