Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ако некој од Ѓорче Петров има информации за протест или нешто друго нека пише... ;)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Ако некој од Ѓорче Петров има информации за протест или нешто друго нека пише... ;)
Каков протест бе , се знае колку толку кои се од кај овие ватерполистиве што тепаат ...ставање у гепек само.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Каков протест бе , се знае колку толку кои се од кај овие ватерполистиве што тепаат ...ставање у гепек само.
Со оглед дека во Ѓорче Петров не сме имале проблеми со никоја друга етничка заедница, ме чуди оваа реакција. Со Крушопек добро сме седеле од секогаш ниту бил нападнат некогаш Албанец овде...
Што јасно дава до знаење дека ова е ништо повеќе туку планирано сценарио за дестабилизација на земјава.

Демографија

Во Општина Ѓoрче Петров живеат 41.634 жители од кои:
  • Македонци — 35.455 (85.16%)
  • Срби — 1.730 ( 4.15%)
  • Албанци — 1.597 ( 3.84%)
  • Роми — 1.249 ( 2.99%)
  • Бошњаци — 489 ( 1.17%)
  • Турци — 368 ( 0.88%)
  • Власи — 109 ( 0.26%)
  • Останати — 637 ( 1.53%)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Со оглед дека во Ѓорче Петров не сме имале проблеми со никоја друга етничка заедница, ме чуди оваа реакција. Со Крушопек добро сме седеле од секогаш ниту бил нападнат некогаш Албанец овде...
Што јасно дава до знаење дека ова е ништо повеќе туку планирано сценарио за дестабилизација на земјава.
--- надополнето: 9 март 2012 во 15:19 ---
Демографија

Во Општина Ѓoрче Петров живеат 41.634 жители од кои:
  • Македонци — 35.455 (85.16%)
  • Срби — 1.730 ( 4.15%)
  • Албанци — 1.597 ( 3.84%)
  • Роми — 1.249 ( 2.99%)
  • Бошњаци — 489 ( 1.17%)
  • Турци — 368 ( 0.88%)
  • Власи — 109 ( 0.26%)
  • Останати — 637 ( 1.53%)
Па сигурно , и јас да сум човек со влијание од шалбанциве ... сигурно дека ќе правам дестабилизација пошто под мене имам стотици илјади планинари со 20 IQ кои што веруваат во што и да кажам во албански медиум или на телевизија .
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
:facepalm::facepalm::facepalm:

Како досега така и отсега па натаму.

Зарем не сфаќаш дека сето ова е организирано одозгора. Кој нормален влегува во автобус се тепа, крши се, боде луѓе со нож пред 50 сведоци, сред бел ден, ако некој не го штити од погоре.

Не знам кој ова го организира и зошто, ама добро е, треба вакви работи да се случуваат одвреме на време, за народот да ги извади розовите очила и да види кој идиоти, мафијаши и неспособни се на власт и колку им е гајле за безбедноста на обичните луѓе.

Алооо, вашиот живот не вреди ни мочани 10 денари во оваа држава.
сигурно изворите ти се 100% штом имаш вакво тврдење,амааааааааа не ти верувам баш........ќе почекаме да видиме кон каде оди сето ова
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Видете,земјава е дестабилизирана одамна,само што политичкиве гомнари мачкаат очи како стигнат и каде стигнат.
Политичарите им мачкаат очи на партиските пиони дека се е во ред и им перат мозоци,а тие мал број што се во ред со мозокот никој не ги ферма,како да се ненормални.
Така ќе си дојде нова војна,пак ќе има некој Рамковен договор,ама во него ќе има услови претседателот да е албанец и државава да се вика Албанеција.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Јас очекував нешто зимата да се случи, ама снегот ги зезна изгледа.. На граница нема движења од Косово што е чудно или се веќе навлезени.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Тие Албанци што прават такви работи и ги боли курот се во дуи имаат врски сите никој не им прави ништо.
Тоа не иде на арно работава премногу се курчат ке избие граганска војна поново.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.838
Значи сите по еден пиштол на црно и слободно шетајте се каде сакате. Ако некој ти се нафрли нареди го со олово!
.. да..мм.. а после..од Тетово си гледам,сигурно им ги знаеш обичаите..и т.н. крвна освета.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Значи сите по еден пиштол на црно и слободно шетајте се каде сакате. Ако некој ти се нафрли нареди го со олово!
Па валјда само и така може да се живее "безбедно" нема друг начин немам намера јас на секое излагање од дома да се грижам дали некој ќе ме тепа или вотевр...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Леле ако се тепаат Македонци во населби како Ѓорче,можам да замислам како им е во места како Тетово,Чаир...:facepalm:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.714
Поени од реакции
22.200
Luge daj nie na ovoj forum da bideme realni i da gi osuduvame ovie nastani, a ne da se raduvame na nekoja tepana ili ubiena licnost daj osvestete se, ne im ja preferluvajte vinata samo na albancite isto g**no sme :гомце:
Албанезо не верувам дека некој Македонец освен оние ултра Орце Стефковски-Војо Стојановски фан пејџ членови има проблем со Албанците а дури и таквите се безопасни. Ако се сеќаваш на прошлите претседателски избори овој од Демокрација е Неее! (заради моментален ментален блок го заборавив по име) поради таа навидум либерална политика на поле Македонец-Албанец претставувајќи се како човек којшто ќе работи во интересите на Македонија лапна значителен број Македонски гласови. Кога обратното ќе се случи ќе седнеме јас и ти на частовка од моја страна во кафана. После истиот тој нагло се ориентираше во муџахединско-вахабистичко-адемјашари-учк тактика. Знаеш зошто? Затоа што увиде дека неговиот етникум тоа го бара-кечиња, ќеманиња, џамии со архитектура на која би и позавидел и Хомеини, и калаши на пикник. Се надевам дека тука ја разрешивме дилемата дека има гомна и на левата и на десната страна од нивата, само на едната страна ги има повеќе и повеќе смрдат, реално и искрено. Мене лично не ми сметаат Албанците во Македонија, мене ми сметаат орките од Lord of the Rings во Македонија. Албанците се луѓе со висока култура, воспитување, интелигенција и се господа и еснафи луѓе. Орките не се ништо од горенаведеното, и тоа што е многу жално е што Албанците ги има многу, многу малку во Македонија, а орките масовно се мултиплицираат од Ајзенгард преку Мордор до Велешта. Е сега ако слика вреди 1000 зборови, видеото по експоненција вреди 10 000. Затоа ќе превземам 2 видеа од он нет за да се знае разликата. Доколку некој не може да ја види таа разлика имам лоши вести.

http://on.net.mk/video/razno-video/tachi-tachi-ta-na-na
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom