Евтини авионски карти

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Од први март ќе се воведе нова автобуска линија од Скопје до аеродромот „Александар Велики“ и обратно. Редоследот на автобусите ќе биде усогласен со редоследот на летовите. Ова денеска го најави главниот оперативен директор на концесионерот на македонските аеродроми, Мурат Орнекол.
Концесионерот ТАВ најави дека за десетина дена автобуси ќе сообраќаат од центарот на Скопје, па сѐ до аеродромот. Приватна домашна компанија ќе ја одржува линијата, која ќе има неколку попатни станици, а превозот ќе се наплатува.
- Од 1 март ќе има автобуска линија која ќе го поврзува центарот на градот до аеродромот и назад. Вчера се договоривме со една домашна приватна компанија, која ќе го врши превозот, така што патниците сега може да бидат покомотни по ова прашање. Превозот ќе биде прилагоден според распоредот на летовите – рече Орнекол.
Првите луѓе на ТАВ информираа дека по прекинот на летовите на авиокомпаниите „Малев“ и „Чех ерлајнс“ преземаат напори повторно да ги покријат линиите кон Будимпешта и Прага.
Компанијата нагласи дека постигнала раст на авиосообраќајот од 15 отсто. Од декември 2010 до декември 2011 на скопскиот аеродром бројот на патници се зголемил за 11,5 отсто, а на охридскиот за 67,5 отсто.

Извор
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Алелуја..............:cuc::cuc::cuc:
После 20тина години самостојност им текна дека фали елементарен превоз до аеродром...Сеа барем човек може да оди со авион некаде а не да излезе поскапо такси до аеродромот него карата
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Запознаен е некој да ми даде информации околу овие нискобуџетните компании, за лет до Канада, било кој град и од било кое место, Скопје, Солун, Софија и сл.
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
Летово планирам да одам Америка, поточно Аласка :) со ова што е.. Work and travel. Е сега муабетот е за картата... : /
Значи, како што гледав по нетот картата од Софија до Fairbanks - Alaska е околу 1000 евра повратна и тоа од СЕГА за во мај... :S А сега јас сеуште незнам со визата како ќе поминам. : /
Колку би била картата одприлика што велите, доколку ја земам крајот на Март, за тргање во Мај?

Поздрав
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Мене картата до Сан Франциско ми беше 800 евра,и јас ја земав на 23 мај,а тргнав на 28 мај.Интервјуто за визата ми беше на 22 мај.Јас имав среќа и најдов колку толку ефтина карта,со оглед на тоа што толку касно ми беше интервјуто,а и Калифорнија е на другиот крај на Америка,да не кажам светот.Не сакав да ризикувам и чекав да добијам виза па ја купив картата,пошто нема рефунд на авионските карти.

Пс.Како што поминува времето картите може да станат поскапи,но и поефтини,се зависи од бројот на патниците.Така да,ласт минуте карти секогаш се наоѓаат дури поефтино одколку што си мислел.

Мој совет би ти бил да чекаш да добиеш виза,па после да купиш карта.;)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Луѓе да не има некој патувано до Данска да ми каже како најлесно да стигнам до Копенхаген. Фала.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Луѓе да не има некој патувано до Данска да ми каже како најлесно да стигнам до Копенхаген. Фала.
кој датум? и од каде преферираш да леташ? скопје софија солун?
--- надополнето: 2 март 2012 во 21:23 ---
vo eden pravec ili povraten?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
кој датум? и од каде преферираш да леташ? скопје софија солун?
--- надополнето: 2 март 2012 во 21:23 ---
vo eden pravec ili povraten?
Околу први август, не знам точно кој датум ке биде, повратна карта. Инаку баш тоа и ме интересира, од каде да летам и со која компанија е најевтино.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Околу први август, не знам точно кој датум ке биде, повратна карта. Инаку баш тоа и ме интересира, од каде да летам и со која компанија е најевтино.
Сега шо најдов од скопје и повратна за 7дена напишав е 301 евро со туркиш ерлајнс

301 EUR
Цена за билета вклјучително и летиштните такси

Тр'гване
Час и мјасто на излитане (местно време)Час и мјасто на пристигане (местно време)
09:05
ср 01 авг.​
Skopje, Macedonia
SKP - Skopje Apt.
11:30
ср 01 авг.​
Istanbul, Turkey
IST - Ataturk Int. Apt.
Време за трансфер 10h 25m​
21:55
ср 01 авг.​
Istanbul, Turkey
IST - Ataturk Int. Apt.
00:10
чт 02 авг.​
Copenhagen, Denmark
CPH - Copenhagen Apt.
Вр'штане

01:05
вт 07 авг.​
Copenhagen, Denmark
CPH - Copenhagen Apt.
05:15
вт 07 авг.​
Istanbul, Turkey
IST - Ataturk Int. Apt.
Време за трансфер 14h 10m​
19:25
вт 07 авг.​
Istanbul, Turkey
IST - Ataturk Int. Apt.
19:45
вт 07 авг.​
Skopje, Macedonia
SKP - Skopje Apt.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Ако не ти пречи да се возиш до Белград, постои Белград - Малме 5 пати неделно (123-56-). Од аеродромот во Малме има директна конекција за Копенхаген, преку мостот. Како што стојат сега цените, во зависност од тоа кога планираш да леташ може да најдеш повратна од 120 евра нагоре. http://wizzair.com
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162

Ако не ти пречи да се возиш до Белград, постои Белград - Малме 5 пати неделно (123-56-). Од аеродромот во Малме има директна конекција за Копенхаген, преку мостот. Како што стојат сега цените, во зависност од тоа кога планираш да леташ може да најдеш повратна од 120 евра нагоре. http://wizzair.com
Е супер, не ми е проблем да отидам до Белград. Фала на двајцата.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Е супер, не ми е проблем да отидам до Белград. Фала на двајцата.
Oд Софија имаш 211 евра до Копенхаген, има и за 185 ама се чека за трасфер 10тина часа, ова ти е без чекање

211 EUR
Цена за билета вклјучително и летиштните такси

Тр'гване
Час и мјасто на излитане (местно време)Час и мјасто на пристигане (местно време)
20:10
ср 01 авг.​
Sofia, Bulgaria
SOF - Sofia Apt.
20:45
ср 01 авг.​
Vienna, Austria
VIE - Vienna Int. Apt.
Време за трансфер 1h​
21:45
ср 01 авг.​
Vienna, Austria
VIE - Vienna Int. Apt.
23:20
ср 01 авг.​
Copenhagen, Denmark
CPH - Copenhagen Apt.
Вр'штане

06:15
вт 07 авг.​
Copenhagen, Denmark
CPH - Copenhagen Apt.
07:50
вт 07 авг.​
Vienna, Austria
VIE - Vienna Int. Apt.
Време за трансфер 0h 55m​
08:45
вт 07 авг.​
Vienna, Austria
VIE - Vienna Int. Apt.
11:15
вт 07 авг.​
Sofia, Bulgaria
SOF - Sofia Apt.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Евтини авионски билети за до Турција? (Бурса или Истанбул)

Благодарам однапред :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Kajgana Shop

На врв Bottom