Храна за кучиња

L

Lu

Гостин
Утре ќе одам во Фауна Центар да проверам за Пурина про план. Ако случајно нема таму, на кое друго место можно е да има ?
Па во скоро секој Пет шоп има Пурина ПроПлан.
Сигурно ќе најдеш ПроПлан во Фауна бидејќи они секогаш имаат големи количини на ПроПлан.
Али ако случајно нема ПроПлан во Фауна, тогаш премини ја Партизанска и имаш 3 Пет шопови во размак од 200 метри.
Првите 2 се наоѓаат одма позади Грчка амбасада, прв е Амазон, а втор е Анималс, а третиот се вика Арина и е малце подулу во уличката, веднаш да кафичот Вирус.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Дечки, неможам да ги најдам големите вакумирани коски за грицкање ... :( Ги имаше во Веро, но немаат добиено повторно од нив. И во тие пет шопови кај што купувам ги нема. Знае некој кај може да се најдат?

Вака нешто изгледаат.
 
Член од
26 август 2011
Мислења
16
Поени од реакции
9
Дечки, неможам да ги најдам големите вакумирани коски за грицкање ... :( Ги имаше во Веро, но немаат добиено повторно од нив. И во тие пет шопови кај што купувам ги нема. Знае некој кај може да се најдат?

Вака нешто изгледаат.
Da ne mislis na ovie? I jas gi imam kupuvano vo Vero, a posleden pat zemav i od "Zivotinsko Carstvo". Nov pet shop, se naogja pozadi Univerzalna sala, kaj Konak kaficot. Proveri tamu moze da ima.
 

Attachments

Член од
24 декември 2011
Мислења
150
Поени од реакции
24
Ја има ли некој користено Natural Trainer ? Ми рекоа дека била доста добра, а и ефтина ?
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
150
Поени од реакции
24
Од каде ја имаш земено и колкаво ти е кучето ? Дали некој ја има споредено оваа храна со Ројал Канин и со Пурина во врска со хранливите вредности ? Ако се слични оваа храна многу повеќе се исплати затоа што е многу поефтина.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
јас ја користам моментално, си ја јаде нема проблем :D
Кажи ми од кај ја набавуваш, по пет шоповиве ги има најчесто ројалот, еукануба, пурина и тие само се вртат, а хитно ми треба да ја купам таа Trainer
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Кажи ми од кај ја набавуваш, по пет шоповиве ги има најчесто ројалот, еукануба, пурина и тие само се вртат, а хитно ми треба да ја купам таа Trainer
од еден пет шоп што се наоѓа на улицата десно од поранешна Треска ( кога идеш од центар спрема тафтачиџе) , тука во близина на сет нет дирекцијата.... се надевам дека сфати отприлика..

за друг пет шоп што ја продва не знам затоа што за овој ми кажа другар кој исто така подолго време ја користи оваа храна!
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
од еден пет шоп што се наоѓа на улицата десно од поранешна Треска ( кога идеш од центар спрема тафтачиџе) , тука во близина на сет нет дирекцијата.... се надевам дека сфати отприлика..

за друг пет шоп што ја продва не знам затоа што за овој ми кажа другар кој исто така подолго време ја користи оваа храна!
А цената колку е отприлика за кило? Или па ако знаеш и друга храна некоја што не се на база на пилешко и жито... Досега ги користев еуканубата и ројалот, ама проблем имам со нивниот состав, предизвикува алергиски реакции...
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
А цената колку е отприлика за кило? Или па ако знаеш и друга храна некоја што не се на база на пилешко и жито... Досега ги користев еуканубата и ројалот, ама проблем имам со нивниот состав, предизвикува алергиски реакции...
190 ден кг на мало, вреќа 170 ден кг. не знам друга храна, прво куче ми е и го имам месец дена... за друга храна почеќај одговор од други членови.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Natural Trainer може да се најде и позади мечос, во Фауна.
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
150
Поени од реакции
24
Ај некој што има искуство нека пише колку е добра Natural Trainer во споредба со Royal Canin и Purina Proplan ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom