Четиринасеттиот Ангел односно Луцифер

Член од
4 февруари 2012
Мислења
142
Поени од реакции
51
Не сум грешка хиндуизмот одамна е прогласен за најстара религија во светот,тој податок го имаш насекаде првен се мислеше дека е јудизмот но подоцна според записи е утврдено дека тоа е хиндуизмот.
Инаку и мене многу ме збуни со медитацијата и со сатанизмот затоа намерно те прашав дали се работи за истите чакри како и во спиритуалните религии.Сатанизмот (јас колку што сум запозната) се базира на индивидуалност,слободна волја и не практикува никакви ритуали ни медитации туку следбеникот настојува да изгради однос само кон себе и да ја ограничи територијата помеѓу него и останатите луѓе.Не признаваат бог над себе,туку човекот сам по себе е слободен а за тоа не му е потребно никакво воздигнување ниту проширување на свеста бидејќи Сатаната го сметаат за еднаков на себе или во форма која тие ќе ја одберат во него гледајќи моќ и правда.Медитацијата од друга страна претставува проширување на духовните хоризонти со цел да се достигне душевен мир и хармонија без ограничување.
Tokmu taka ne postoi nikakov bog nad tebe, site sme isti i povrzani edni so drugi se doaga od beskonecniot kreator koj sto sme i nie toa. Vistinite ke se otkrijat otkako ke se trgnat barierite granicite koj sto se postaveni vo ovoj nerealen svet ili igra kako sakas kazi ja. Dlaboko vo sebe ja znaes vistinata nema nikakvi bogovi na povisoko nivo, nitu pak ti treba vozdignuvanje na toa nivo. Momentalno kade sto sme sega ni treba vozdignuvanje i toa kako, zaradi urivanje bas na tie barieri-granici sto gi ima covekot vo mozokot. Za da se spoznaes sebesi i drgite okolu tebe deka ste edno isto i povrzani so beskonecniot kreator. Za tie sto gi vikame tuka bogovi koga ke umreme odnoso koga ke go izgubime fizickoto telo ziveeme zaedno. Lucifer ne e edinka toa mora da se sfati, ustavri nie sme Lucifer Entitet.
Se treba da se odviva bez nikakvi zakoni tuku po slobodnata volja.
Koj zivee denes po slobodna volja?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.825
Поени од реакции
11.848
Tokmu taka ne postoi nikakov bog nad tebe, site sme isti i povrzani edni so drugi se doaga od beskonecniot kreator koj sto sme i nie toa. Vistinite ke se otkrijat otkako ke se trgnat barierite granicite koj sto se postaveni vo ovoj nerealen svet ili igra kako sakas kazi ja. Dlaboko vo sebe ja znaes vistinata nema nikakvi bogovi na povisoko nivo, nitu pak ti treba vozdignuvanje na toa nivo. Momentalno kade sto sme sega ni treba vozdignuvanje i toa kako, zaradi urivanje bas na tie barieri-granici sto gi ima covekot vo mozokot. Za da se spoznaes sebesi i drgite okolu tebe deka ste edno isto i povrzani so beskonecniot kreator. Za tie sto gi vikame tuka bogovi koga ke umreme odnoso koga ke go izgubime fizickoto telo ziveeme zaedno. Lucifer ne e edinka toa mora da se sfati, ustavri nie sme Lucifer Entitet.
Se treba da se odviva bez nikakvi zakoni tuku po slobodnata volja.
Koj zivee denes po slobodna volja?
Јас живеам како ми е волја, правам што ми е волја... Телемит, тоа е :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
142
Поени од реакции
51
Многумина знаат :)
Отворен ум значи да ти се населат кучињата на Хоронзон и да зборуваш бесмислици кои ќе имаат вредност како да се мудрост.

Не постои нешто како спиритуален сатанизам. Ако сакаш да го плукаш христијанството заради 1000 години мрак, слободно... никој нема да ми ти направи ништо. Не ти треба некаков си „духовен сатанизам“ за да ни кажеш дека старите богови и нивните атрибуции се испреплетувале низ цивилизациите и епохите.
До толку сум прочитал илјадници книги за тие стари богови и знам колку толку околу египетските ритуали.
Кундалини и Луцифер (како змија) е денешна измислица... Да не ја споменуваме змијата пак во учењата на рабините, или пак кај инките... колку е точна ќе видиме. Ако сите цртаат змија не значи дека има ист симбол и исто значење. Ќе испадне сите аптекари се кабалисти и иницијанти кои призиваат демони! :)

Денес модерниот човек мисли дека се е врзано со се друго. Но не е баш така.
Се почнува и завршува со БАБАЛОН. Не знам тебе што ти преставува Бабалон, за мене знам што преставува!

Гледам дека ти мешаш станици, си прочитал но, некако како да не си разбрал... полуточни-полупразни муабети.
Mislam deka pod BABALON znaes deka sum zgresil i sum mislel na Babilon drugite me razbraa.
I gledam deka i ti pisuvas gluposti i se vodis po nekoj tvoi izmislici odnosno kako proizvod na tvojata konfuzija u mozkot, ednostavno nisto ne te razbiram, nekako se izmesa napravi turli tava dobro valjda si se razbiras samiot sebesi. Inaku drevnoto znaenje za bogovite, knigite i site napisani dela se zapaleni od crkvata i inkvizicijata i samiot znaes ako si cital. Denes e nevozmozno da se najde pisan dokument za niv ili e nekoja teska prevara-laga pak napisana od novite kreatori i biblijata. Vikas deka si procital 1000 knigi daj si malku slobodno vreme na sebe si ne citaj tolku ke si gi rasipes ocite i kako rezultat ke gi mesas rabotite i ke tropas gluposti sto znaci deka vistinskoto znaenje ne doaga od tvojte procitani knigi, nemoj da se razovcaruvas sto si cital gluposti tuku sprotivno raduvaj se deka si otkril sega, a ne pokasno.
Pak ke se navratam na pocetok, ako znaes nesto i ako sakas da go spodelis toa znaenje so drug kako informacija, ne treba da se K.rcis i da kazuvas deka neznaes sto e BABALON, iako znaes deka znaci Babilon so cel da ismees nekogo. Ako nekoj plasira nekoja informacija, a za tebe e nevistina, pisuvaj samo dokolku ja znaes vistinata, a ne da mesas raboti odnosno da pravis turli tava ova ne e kujnata na majkati
--- надополнето: 24 февруари 2012 во 12:41 ---
Јас живеам како ми е волја, правам што ми е волја... Телемит, тоа е :)
Da znam deka zivees po slobodna volja, ocigledno e deka si u zabluda drugar nikoj ne zivee u slobodna volja alooo sto lupas.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.825
Поени од реакции
11.848
Mislam deka pod BABALON znaes deka sum zgresil i sum mislel na Babilon drugite me razbraa.
I gledam deka i ti pisuvas gluposti i se vodis po nekoj tvoi izmislici odnosno kako proizvod na tvojata konfuzija u mozkot, ednostavno nisto ne te razbiram, nekako se izmesa napravi turli tava dobro valjda si se razbiras samiot sebesi. Inaku drevnoto znaenje za bogovite, knigite i site napisani dela se zapaleni od crkvata i inkvizicijata i samiot znaes ako si cital. Denes e nevozmozno da se najde pisan dokument za niv ili e nekoja teska prevara-laga pak napisana od novite kreatori i biblijata. Vikas deka si procital 1000 knigi daj si malku slobodno vreme na sebe si ne citaj tolku ke si gi rasipes ocite i kako rezultat ke gi mesas rabotite i ke tropas gluposti sto znaci deka vistinskoto znaenje ne doaga od tvojte procitani knigi, nemoj da se razovcaruvas sto si cital gluposti tuku sprotivno raduvaj se deka si otkril sega, a ne pokasno.
Pak ke se navratam na pocetok, ako znaes nesto i ako sakas da go spodelis toa znaenje so drug kako informacija, ne treba da se K.rcis i da kazuvas deka neznaes sto e BABALON, iako znaes deka znaci Babilon so cel da ismees nekogo. Ako nekoj plasira nekoja informacija, a za tebe e nevistina, pisuvaj samo dokolku ja znaes vistinata, a ne da mesas raboti odnosno da pravis turli tava ova ne e kujnata na majkati
--- надополнето: 24 февруари 2012 во 12:41 ---

Da znam deka zivees po slobodna volja, ocigledno e deka si u zabluda drugar nikoj ne zivee u slobodna volja alooo sto lupas.
Па ја знам и до сега ја пишував и споделувам, тебе те мрзи да видиш што сум зборувал до сега за да утврдиш дали зборувам глупости и дали сум ги измешал симболите... Зарем да се повторувам? :) Види ги темите на кои пишувам види што пишувам... прочитај, разбери, пресуди. Толку е едноставно. Ти од оваа тема се најде паметен да зборуваш за мене што сум и што се може човекот? Абе ајде...

Немој те молам со вакви изјави како болдираното... :)
БАБАЛОН момче БАБАЛОН... тоа е почетокот и крајот на сите патишта тука на земјата. Ако не знаеш што е БАБАЛОН, оди на Google, ќе ти каже. Кој нема во главата има на google нели!
Јас зборувам само што никој не сака да се помачи да разбере. Не можам а и не сакам да соџвакам за некој а тој само да голтне. Извини, не е тоа мојот метод.
Тука ќе застанам со разговор со тебе, те оставам со твојот Асмодеус (многу латинско име) да зборуваш за 14 Ангел за кој што не ми одговори дали постои и зошто е 14-ти :)

П.С. Повели на мојата страна Хептаграм XI мислам дека ќе добиеш подобра престава кој сум и што сум.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Друже...еден добронамерен совет, ако сакаш послушај, ако не терај што да ти кажам.
Не се обидувај да фарбаш некого дека тоа што си го изгледал на youtube и си го прочитал по нет, е твое лично искуство во астралниот свет. Не е ова детска градинка, има луѓе кој се далеку поискусни од тебе во тоа поле.;)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
142
Поени од реакции
51
Друже...еден добронамерен совет, ако сакаш послушај, ако не терај што да ти кажам.
Не се обидувај да фарбаш некого дека тоа што си го изгледал на youtube и си го прочитал по нет, е твое лично искуство во астралниот свет. Не е ова детска градинка, има луѓе кој се далеку поискусни од тебе во тоа поле.;)
zatoa i nesakav da go napisam zaradi ovakvite reakcii, spodeli go iskustvoto i znanjeto i jas moeto moze taka
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
zatoa i nesakav da go napisam zaradi ovakvite reakcii, spodeli go iskustvoto i znanjeto i jas moeto moze taka
Ок, ај објасними што дозна од Асмодеус за структурата на материјалниот свет? Кој облик го добива кога ќе се материјализира? И каква врска има со бројот 666?
 
L

Ligeia

Гостин
Tokmu taka ne postoi nikakov bog nad tebe, site sme isti i povrzani edni so drugi se doaga od beskonecniot kreator koj sto sme i nie toa. Vistinite ke se otkrijat otkako ke se trgnat barierite granicite koj sto se postaveni vo ovoj nerealen svet ili igra kako sakas kazi ja. Dlaboko vo sebe ja znaes vistinata nema nikakvi bogovi na povisoko nivo, nitu pak ti treba vozdignuvanje na toa nivo. Momentalno kade sto sme sega ni treba vozdignuvanje i toa kako, zaradi urivanje bas na tie barieri-granici sto gi ima covekot vo mozokot. Za da se spoznaes sebesi i drgite okolu tebe deka ste edno isto i povrzani so beskonecniot kreator. Za tie sto gi vikame tuka bogovi koga ke umreme odnoso koga ke go izgubime fizickoto telo ziveeme zaedno. Lucifer ne e edinka toa mora da se sfati, ustavri nie sme Lucifer Entitet.
Se treba da se odviva bez nikakvi zakoni tuku po slobodnata volja.
Koj zivee denes po slobodna volja?
Вака сега...ако те разбрав добро:
1.Луцифер или сатаната го земаш за пример (симбол) како контрирање на религиите затоа што е еден вид борба против духовното и перењето мозок.
2.Од спиритуалните религии ја земаш медитацијата како отворањето на чакрите и сметаш дека тоа е следно оружје за духовно воздигнување откога со сатанизмот примарно ќе отфрлиме секаква духовна власт на нас и ќе ја употребиме како воздигнување над луѓето рептили кои не се од оваа планета и кои всушност сакаат да бидеме во заблуда за да им бидеме робови а они да не експлоатираат.
3.Сите горе наведени работи треба да доведат до една работа а тоа е оформување на слободна волја за која ти тврдиш дека ние моментално ја немаме.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
142
Поени од реакции
51
Ок, ај објасними што дозна од Асмодеус за структурата на материјалниот свет? Кој облик го добива кога ќе се материјализира? И каква врска има со бројот 666?
Prviot kontakt koga go imav so Asmodeus, odnosno koga izlegov od astralna proekcija ne se sekavav na negoviot izled samo ne negoviot glas, zboruvase dosta nezno i posle kontaktot se custvuva dosta srekno i ispolento. Vtoriot pat bese mnogu pojasno, duplo povisok od mene so dolga kosa vo pletenka se slucuvase kako vo son, iako znaev deka ne e obicen son, za razlika od Azazel koj ima dosta zastrasuvacki glas ako napravis analiza no tamu neznav sto e strav odnosno ne mi tekna ednostavno.
Ova go kazuvam kako licno iskustvo i kako informacija za drugite, inaku prasanjava gi postavuvas kako da se naogas nad mene ili deka si nekakov izvor na znaenje, a pak jas da sum ili na nekakov kviz ili vo skolska klupa.
Ajde da ti odgovaram i za 666 ili DCLXVI
Brojot 666 ima mnogu tumacenja. Brojot na covekot, brojot na zverot, brojot na antihristot, brojot na zloto itn.
Pricinata zasto u biblijata toj broj e na zverot (zloto) e poradi poradi koga se budi kundalini(energijata na zivotot ili zmija/zmaj) on gi pretvara site cakri(metali) u zlato(sonce) i se postignuva toj vrv vo nasiot mozok poznat kako bozanstvo. Glavnata cel na duhovnata alhemija. Toj zver/zmija/kundalini energijata koja ne transformira na povisoko nivo. Od taa pricina toj zver/zmija/kundalini stanala zlo, seksualniot cin koj ja budi taa energija grev. (ako znaes kako se rasporedeni glavnite cakri prvata cakra od koja pocnuva energijata da kruzi e sexualnata cakra, znaes ako si imal sex si ja pocustvuval taa energija)
Alhemiskata faza 666 e poslednata faza na ultemativniot razvoj na crniot plamen.
Crniot plamen e ona sto sekoj covek go nosi vo sebe. Nekoj se za toa svesni, nekoj ne se. Crniot plamen e nasata esencija, nasiot najdlabog pontencijal koj samiot na pocetok se prepoznava i pali.
Osoba Idol koja gi pominala site alhemiski fazi e Baphomet.
Taka da ne samo Asmodeus tuka i jas i ti imame vrska so 666
--- надополнето: 24 февруари 2012 во 15:17 ---
Вака сега...ако те разбрав добро:
1.Луцифер или сатаната го земаш за пример (симбол) како контрирање на религиите затоа што е еден вид борба против духовното и перењето мозок.
2.Од спиритуалните религии ја земаш медитацијата како отворањето на чакрите и сметаш дека тоа е следно оружје за духовно воздигнување откога со сатанизмот примарно ќе отфрлиме секаква духовна власт на нас и ќе ја употребиме како воздигнување над луѓето рептили кои не се од оваа планета и кои всушност сакаат да бидеме во заблуда за да им бидеме робови а они да не експлоатираат.
3.Сите горе наведени работи треба да доведат до една работа а тоа е оформување на слободна волја за која ти тврдиш дека ние моментално ја немаме.
1,2,3 Tocno taka, imam nekoj nadoplnuvanja tuka no ke gi kazam vo narednite postovi koga ke odgovaram i na drugite sto imaat slicni prasanja za da ne pisuvam poveke pati
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Ova go kazuvam kako licno iskustvo i kako informacija za drugite, inaku prasanjava gi postavuvas kako da se naogas nad mene ili deka si nekakov izvor na znaenje, a pak jas da sum ili na nekakov kviz ili vo skolska klupa.
Не ми е целта да се правам дека сум "над тебе", но има многу што ќе погледнат неколку клипчиња и доаѓаат на форум да изигруваат експерти.
Нема да спорам со тебе, но сето ова што го кажуваш не е никаков ексклузивитет, со малку повеќе време и напор се наоѓа како информација на интернет. Што незначи дека навистина не си го доживеал како лично искуство.

П.С. Пробај во некоја наредна пракса, да се фукусираш на тоа што те прашав. Да видиш која е шемата или структурата, според која се организираат материјалните системи. Шема која е присутна и во природата.;)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
142
Поени од реакции
51
Не ми е целта да се правам дека сум "над тебе", но има многу што ќе погледнат неколку клипчиња и доаѓаат на форум да изигруваат експерти.
Нема да спорам со тебе, но сето ова што го кажуваш не е никаков ексклузивитет, со малку повеќе време и напор се наоѓа како информација на интернет. Што незначи дека навистина не си го доживеал како лично искуство.

П.С. Пробај во некоја наредна пракса, да се фукусираш на тоа што те прашав. Да видиш која е шемата или структурата, според која се организираат материјалните системи. Шема која е присутна и во природата.;)
Aloooo se citas li sto si napisal smesen si!!! Sto vi e na tebe i na nekolku tuka na ovoj forum so toa si gledal nekolku klipcinja i si stanal ekspert. Sto ti znaci toa ekspert? Ako znaese nekoja informacija ili ako mozes lesno da ja najdes na internet, zasto me prasuvas? Pak ke ti kazam ne sum ti na kviz procitaj sto si napisa l!! A za moeto licno iskustvo i mojata informacija od kaj sum ja dobil od kade pak TI znaes? Ako imas takvi sposobnosti da procenuvas, citanje misli telepatija znaci ti si EKSPERTOT. Moj sovet apliciraj za rabota u CSI-Miami.
Ili pak zivees kaj mene doma cekaj da vidam da ne si mi u soba se isplasiv:)
Eve ne ja znam semata ili strukturata spored koja se organiziraat materijalnite sistemi, kazi mi ja ti.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Детски муабети бе.

Демон, се што кажа овде на темава не е ништо ново. Се ова + уште ред други работи на оние запознаени со окултот им се познати. Не се тајна. Тоа сакаат некои луѓе да ти кажат. Прашај ги тие ентитети нешто за кое што не знаеш ништо и после иди и ако ти дадат одговор контеплирај и истражи.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Dobro ova veke ni e poznato od Biblijata od Crkvata, otkrivme deka se FAKE lazni, uvidovme deka toa ne e taka i deka ne postoi zloto tuku deka toa e covecka percepcija i niska frekfencija ili custvo sto prestavuva steganje vo stomakot kako strav...
Ajde kazi mi ti si ja procital Biblijata, zast crkvata i inkvizicijata pravela tolku zlobni dela vo minatoto neli se oni ljubov? Palele knigi so drevno znaenje, palele intelegentni luge sto imale znaenje gi vikale deka se vesteri. So cel da se prikrie pravata vistina, a da se plasira najmoknoto uruzje za vladeenje iskrivenata religija i vera koja ja vsadila vo mozocite na lugeto so dlaboki koreni i koj e mnogu tesko da se iskorenat. No na krajot ke sfatis i ti i ti kako i site drugi ke ja doznaat vistinata
--- надополнето: 23 февруари 2012 во 12:35 ---
А ти не си помислил дека и тие биле слуги на злото па со тоа ја исполнувале целта на ѓаволот? Што мислиш дене сите што работат во црква се свети и божји луѓе?
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Гледав баш еден документарец каде што една девојка беше опседната со демони и постојано извикуваше луцифеер луциферр типот што го раскажуваше ова беше во темно и кажаа дека се базира врз вистинита случка а повеќе околу него незнам сепак ова ангели и демони не ме занима мн :)
 
L

Ligeia

Гостин
1,2,3 Tocno taka, imam nekoj nadoplnuvanja tuka no ke gi kazam vo narednite postovi koga ke odgovaram i na drugite sto imaat slicni prasanja za da ne pisuvam poveke pati
Demon11 ќе избегам малку од темава но морам...Знаеш дека луѓето не се подготвени за ваква презентација нели? Наједноставно ќе кажам сите имаме иста анатомска и физиолошка градба,имаме ограничени два пола дадени за размножување на нашиот вид но имаме најразлична ментална структура.Секој не е способен да се носи со својот карактер,со своите мани и слабости,на некого му треба верба во силата,на некој во духовното.Затоа нашите претци ги измислиле религиите.Потребно е нешто кое ќе стимулира надеж и верба за подобро утре.На луѓето не им е потребно ослободување од самите себе,ниту воздигнување,потребна е основа за преживување и опстанок во овој свет кој е ограничен со ресурси.Велиш треба да бидеме ослободени...Знаеш дека секој не сака да биде ослободен нели?Постојат нешта кои се нарекуваат паразити.Ги има и во облик на човек.Дури и да бидеме ослободени,дури и да ги пронајдеме тие пошироки граници,дури и да веруваме во сопствена волја и индетитет знаеш што следува понатаму нели?Повторна војна за превласт,повторна борба за моќ и опстанок меѓу мудрите.Титаните.Дури во најпростата митологија ја имаш истата приказна.На крајот на краиштата на луѓето им е потребна хиерархија,потребна е таа пирамида за да не владее хаос и да има ред колку што се може повеќе.Силните доминираат,слабите со причина се слаби и се потчинуваат.Стравот го овозможува тој ред и трае подолго.Ако на некого му дадеш поголема слобода ќе те симне и тебе од тронот.Тоа било така и така ќе остане.Религијата во било кој облик не е лоша туку напротив корисна,обединува и дава чувства на припадност,секој не е интелегентен,секој не поседува способност да се воздигне и секој не може да биде лидер потпирајќи се само на своите таленти туку потребна му е и духовна мотивација додатно.Овци за стрижење има колку сакаш а додека има,ќе има и стрижачи разбираш?Јас имам слободна волја,не сум приврзаник на ниту една религија затоа што сум се анализирала доволно и знам дека како човек сум критичар и аналитичар и едноставно не ме бива да се крстам во црква или да медитирам за да достигнам нирвана.Сите имаме цел а јас мојата многу добро ја знам но не ја разбирам добро целта на ова што ти го кажуваш?Што ќе се случи ако на глуп човек му дадеш таква непроценлива моќ за која зборуваш?Ако го ослободиш од стравот?Или пак што ќе се случи со оние кои ќе заостанат во преобразбата?Пак ќе има некој да владее над нив нели?Каде е тука еднаквоста...рептили или луѓе секогаш се сведувало на истото и во историјата и во сегашноста а така ќе биде и во иднината.Господар или роб.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom