Фан клуб: РК Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.530
Пелистер против пулените на Петко Босеовски.....
Old firm derby:D
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Јас полуписмен, а ти писмен според реченициве. Ти глуп, другар ти мутав, таман сте си. Тешко на градот што држи вакви мутави ретардоси. Додека го тешиш другар ти можеш и да му го истинкаш...

Лицемерен е твојот ограничен мозок за сфаќање на работите.
Младичу, знам дека ти е тешко, тинејџер,плус немаш редовен секс, лошо е мава во главчето. Сине ние не ти сме криви воопшто тука да куросваш, флустрациите да ги вадиш со некој сексуални машти, не е забрането да пишиш на форумо во ред, пишете, провоцирајте ама нмој да ми куросваш тука ок?
Голема штета е ко ќе идите од Скопје тука на утакмица шо освен целата наша расположлива сила на полицијата, ангажираат и Прилепски полицајци за да ви го заштитат газо, па неможиме да ви организираме еден пречек убав така. Пелистер има публика, има играчи, сите во Пелистер имат големи срца, играле кој знај каде па се враќале тука да играт, не за пари туку зато шо го сакат Пелистер. Во Скопје не знајте вие за неповратна љубов, сиромашни сте за страст, а да знајте дека и ќе се врати Пелистер еден ден кај шо му е местото, а то ќе биди за брзо. Нема одкажвање.
Пријателе и за крај сакав да ти кажам да ја дојсиш таја сестрати да ни го истинка на сите по еднаш и многу поздравија, кај и да е еве го летото иди ќе ја начекам негде во Охрид ваму таму ЌЕ ЈА КАЧАМ НА ДИСПЛЕЈО, ТАКА КАЖИ МУ !!!! HAHAHAHAHAHAHAHA
--- надополнето: 23 февруари 2012 во 03:00 ---
Пелистер против пулените на Петко Босеовски.....
Old firm derby:D
шо би рекол Славчо од Орбис, хахахаха
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE
Член од
26 февруари 2011
Мислења
176
Поени од реакции
592
Младичу, знам дека ти е тешко, тинејџер,плус немаш редовен секс, лошо е мава во главчето. Сине ние не ти сме криви воопшто тука да куросваш, флустрациите да ги вадиш со некој сексуални машти, не е забрането да пишиш на форумо во ред, пишете, провоцирајте ама нмој да ми куросваш тука ок?
Голема штета е ко ќе идите од Скопје тука на утакмица шо освен целата наша расположлива сила на полицијата, ангажираат и Прилепски полицајци за да ви го заштитат газо, па неможиме да ви организираме еден пречек убав така. Пелистер има публика, има играчи, сите во Пелистер имат големи срца, играле кој знај каде па се враќале тука да играт, не за пари туку зато шо го сакат Пелистер. Во Скопје не знајте вие за неповратна љубов, сиромашни сте за страст, а да знајте дека и ќе се врати Пелистер еден ден кај шо му е местото, а то ќе биди за брзо. Нема одкажвање.
Пријателе и за крај сакав да ти кажам да ја дојсиш таја сестрати да ни го истинка на сите по еднаш и многу поздравија, кај и да е еве го летото иди ќе ја начекам негде во Охрид ваму таму ЌЕ ЈА КАЧАМ НА ДИСПЛЕЈО, ТАКА КАЖИ МУ !!!! HAHAHAHAHAHAHAHA
--- надополнето: 23 февруари 2012 во 03:00 ---

шо би рекол Славчо од Орбис, хахахаха
Класичен битолски квази шизик! Тие биле најсилни, најстраствени, најверни, со најголемо срце... се во суперлатив. Извадете си го веќе еднаш тој самобендисан став од глава што го верглате со години. Затоа ви е градот и спортот на ова ниво... зашто немате никаква доза на самокритичност! Најлесно за се обвини ги Скопјаните...
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Како прво не знајш шо значи шизик !!! Ако знајш, тогаш во Битола то се сваќа поинаку глуп еден. Ние никогаш не рековме дека Скопјаните ни се криви, рековме дека многу голема доза на пари е сконцентрирана таму и можат да работат на начин како шо се работеше во Битола пред 20 годни ко не знаевте дека има прва Југословенска лига и ко не знаевте дека постојат Евро купови.
А исто така јас напоменав дека не ни требат одстрана луѓе шо се "грижат" за спортот во Битола, а нарочито не од Скопје, оти такви лицемерци си имаме и дома. Зато предлагам да не пишите и да не кажвате решенија тука. ШИЗИЦИ !!!!! ХАХАХАХАХАХАХА
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.530

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Не е мн пари ама и нема којзнај колку карти туку се прај така за тие со сезонски да речат или да видат убајна од сезонските :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom