Генерална дискусија за запалено Македонско знаме во Косово

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.496
Поени од реакции
22.134
A dali ste vie civilizirani koga ne vregate .. ili togas toa e normallno .. vklucete go malku mozokot... koga vo srbija ne vregavte togas gi podrzuvavte sega ovie se necivilizirani ..
Кој се тие и вие? Значи поединци или друпа од луѓе ги прават овие работи и наместо сите кој се сметаат за цивилизирани да ги осудат ваквите работи, најчесто се бара причина која може да датира и години наназад, за да се оправда ваков неандерталски акт. Да, има и кај Македонците вакви работи но за разлика од Албанците, кај Македонците има луѓе кој осудуваат вакви работи. Од Албанец до сега никогаш не су чул извинувајне или критики, само оправдувајне дека тоа била реакција за нешто. Тоа кажува премногу.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
A dali ste vie civilizirani koga ne vregate .. ili togas toa e normallno .. vklucete go malku mozokot... koga vo srbija ne vregavte togas gi podrzuvavte sega ovie se necivilizirani ..
Значи се согласуваш што го запалиле знамето?
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.496
Поени од реакции
22.134
едноставно е решението, повлекување од признавањето за независноста(which is not gonna happen).само така првпат че покажиме дека сме државичка со муда.
Ќе имаме поќе штета од таков потег и секако нашето признавајне не е клучно. Напротив при секоја средба со Косоварски политичари треба да се тематизира ова и пошироката јавност да ги тематизираат ваквите настани.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Палење на македонско знаме е најнормална појава стана мошне редовно па зарем заборавивте во сред Скопје пред џандари беше запалено дупло поголемо знаме од ова... Мора да ќутиме, додека не се сменат политиките на западот. Како и да е еден ден ќе ги снема, во тоа сум сигурен.
 
S

Sagan

Гостин
Само да си у корак со Бане и неговата политика и да ти го шибнат ура ќе викаш :facepalm: од такви дозволивме секакво племе да не куреца , и вината на нас да си ја препишуваме..РАУС!
Што мешаме партии сега?
Не ли палеа знаме на туѓа држава во Вевчани? Не ли скандирале навредливо против Шќиптарите?
Зошто очекуваме дека тие ќе постапуваат поразлично?

А ти, хероју, фајќај пушка в рака и иди да ја браниш државата. Не ја оставај на такви како мене.
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
Ne voopsto ne gi opravduvam .. eto jas kako poedinec licno gi osuduvam ovie raboti bilo koj da gi napravi, no cudno mi e kako vie toa sto go parvat makeodncite stanuvte vo odbrana a istoto da go napravat albancite togas tie se pesterski luge i taka natamu ..
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
15.026
A dali ste vie civilizirani koga ne vregate .. ili togas toa e normallno .. vklucete go malku mozokot... koga vo srbija ne vregavte togas gi podrzuvavte sega ovie se necivilizirani ..
сме ви запалиле двоглавиот орел копија на српскиот орел?
немаме запалено знаме на Албаноја или онаа вукоебина косово и Метохија. тоа ја докажува цивилизираноста на борците за човекови права кои киднапираа луѓе и потоа им вадеа органи за да препродаваат во Европа. Ова им е фала на албанците кои во 99та дојдоа во Македонија за да се спасат од чизмите на Милошевиќ.
ја знаеш онаа народната? Рани куче да те лае
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ne voopsto ne gi opravduvam .. eto jas kako poedinec licno gi osuduvam ovie raboti bilo koj da gi napravi, no cudno mi e kako vie toa sto go parvat makeodncite stanuvte vo odbrana a istoto da go napravat albancite togas tie se pesterski luge i taka natamu ..
Јас го оправдувам тоа што се случува на спортските терени ВО Македонија но не и надвор.. Погоди зошто?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.624
Поени од реакции
35.131
Во знак на добрососедски односи, во знак на меѓуетничките односи и толеранција во државава, би требало да им дадеме поголемо знаме да запалат:facepalm:
Само ме интересира дали некој од Албанците кои живеат во Македонија (барем) ќе го осудат настанов.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас бесплатно организирам превоз да им однесеме еден шлепер знамиња да има на што да се греат. Првиот пат боли, после се навикнуваш.
Многу ни се чувствителни, немојте да ги задевате пак ќе се расплачат. Некако ко потресена се осеќам шо би рекла една Ромка по смртта на Мајкл Џексон :icon_lol:
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.218
Поени од реакции
7.277
Ќе имаме поќе штета од таков потег и секако нашето признавајне не е клучно. Напротив при секоја средба со Косоварски политичари треба да се тематизира ова и пошироката јавност да ги тематизираат ваквите настани.
а кој има штета за палењето на нашето знаме ? сите ли се рамнодушни како тебе ?

ЕЈЈЈЈЈЈ АБЕ МОЖНО Е ОВА? првпат ко го запалија сите ајде востание че креваме. сега си се навикнавме.
 
S

Sagan

Гостин
А што треба да им ќутиме? Според вас квази космополитите кога ќутат Македонците се пички, кога го дигаат својот глас против неправда и претходна провокација се провокатори или ги поистоветувате со дивото планинско племе. Застанете еднаш цврсто зад својот народ како мажи. Штеточинкиве ни имаат згрешено не за на карневал да ги исмеваме туку подебела сметка бајаги да им наплатиме, но се додека постојат луѓе како тебе кои се уфилмани објективни либерали ќе го јадеме и понатаму... да, до вас е.
Мене ниеден поштен Албанец или Грк не ми згрешил никако.
Ако политичарите имаат нерасчистени работи, нека си земат по еден калаш и на една планина ќе ги пратиме, они нека војуваат. Кој преживее, победил. Каква врска има срањето кое тие го прават, со моето miremengjes со комшијата Сеад?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Пештерски луѓе? Како оние од Вевчани, кои ги браневте?
И, што тоа платениците од возот скандирале против Шќиптарите во Србија?
Треба да направиш разлика меѓу карневал и спортски натпревар.

Инаку, ништо чудно. Да се зачудиме на некое нивно научно, спортско достигнување... за вакви пиздарии чудно би било кога не би ги правеле. Неандерталс.
А најјаки се кога излагаат со коментари, Бугарити сте, грци, славомакедонци. Фатиле калем во шесто одделение и тие, па разбирале историја и такви срања :D
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Што мешаме партии сега?
Не ли палеа знаме на туѓа држава во Вевчани? Не ли скандирале навредливо против Шќиптарите?
Зошто очекуваме дека тие ќе постапуваат поразлично?

А ти, хероју, фајќак пушка в рака и иди да ја браниш државата. Не ја оставај на такви како мене.
Не мешај карневал..треба да си идиот за да споредуваш маска од карневал со реалност...прво.
Второ..ние секогаш одговараме на провокација,ама НИКОГАШ први не провоцираме..или и ова не е точно..
Наведната сабја глава не сече тоа ли сакаш..доста беше,посебно кога со племе имам работа..со човек цивилизиран ќе се разберам со неписмен неможам.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Што мешаме партии сега?
Не ли палеа знаме на туѓа држава во Вевчани? Не ли скандирале навредливо против Шќиптарите?
Зошто очекуваме дека тие ќе постапуваат поразлично?

А ти, хероју, фајќај пушка в рака и иди да ја браниш државата. Не ја оставај на такви како мене.
Она што сакаат да ти го кажат,е следно:

1.Никој не оправдува палење на знаме,ни од една ни од друга страна,или било какви провокации,НО

2.Она што ние им имаме направено ДОБРО на албанците,они го враќаат со 20 пати полошо...верувам,ја знаеш историјата,да не пишувам.

Сфаќаш,зашто се такви одговорите на овакви теми ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom