Xbox360 гејмери

Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Чим ти кажале они дека не може, мислам дека џабе прашуваш на форумиве, барем они пратат се што треба во таа сцена. :)
Штом тие рекле дека неможе уште да се хакне, неможе.
Ајде ајде, го закопавте дечкото жив... Можеби нема начин да се флешува но дефинитивно има начин како да работи со режени игри или пак да чита игри од екстерен хард диск. :)

zdravo ke mi treba edna informacija:Zedov Xbox od Dubai medjutoa go nesev i kaj Dragan i u Bunjakovec i mi vikaat nemoze uste da se hakira zosto bila nekoja nova verzija.Aj da probam da vi dadam nekoi informacii za nego pa ako mozete da mi pomognete:
-model No 1439
-proizveden 11/08/2011
-lot no/date:1134x
SEKOJA POMOS E DOBREDOJDENA
Се зависи од тоа драјвот која верзија е. Доколку можеш да ми дадеш некаква информација за него би било супер. Остави контакт од Skype, Facebook или MSN па ќе видиме што, како. :)
 
Член од
10 февруари 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
Tigrevski pusti mi signal na 070 550345 i ke ti se javam
--- надополнето: 10 февруари 2012 во 16:19 ---
Taka
Tigrevski pusti mi signal na 070 550345 i ke ti se javam
be brat brani me malku ti znaes sto e gejmer samo edna igra da se ima i toa ja prevrtev za dva dena i sega se dosaduvam po doma daj kako sto ako moze da zavrsime nesto pa ke se razdolzuvame ;) MSN sasekiki@hotmail.com pozzz
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Има некој инсталирало волан Gembird на Xbox? или било каков волан? Не ми дава ништо кога ќе го уклучам :(
--- надополнето: 14 февруари 2012 во 20:08 ---
Има некој инсталирало волан Gembird на Xbox? или било каков волан? Не ми дава ништо кога ќе го уклучам :(
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Има некој инсталирало волан Gembird на Xbox? или било каков волан? Не ми дава ништо кога ќе го уклучам :(
--- надополнето: 14 февруари 2012 во 20:08 ---
Има некој инсталирало волан Gembird на Xbox? или било каков волан? Не ми дава ништо кога ќе го уклучам :(
Од она што го имам читано, и Mac што го има кажувано, мора да имаш Microsoft сертифициран волан. Што значи ефтините волани од Гембирд Траст и што ти знам кој фирми нема да работата
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Има некој инсталирало волан Gembird на Xbox? или било каков волан? Не ми дава ништо кога ќе го уклучам :(
--- надополнето: 14 февруари 2012 во 20:08 ---
Има некој инсталирало волан Gembird на Xbox? или било каков волан? Не ми дава ништо кога ќе го уклучам :(
Воланот мора да е лиценциран.

Единствени такви можеш да најдеш на Sendit, ама не ги бива за ништо. Едниот е од Madcatz и е ПРЕМАЛ, а другите два (збориме за волани кои сеуште се во продажба) се добри, но немаат вибрации.
Јас имав среќа и си купив на старо Microsoft воланче сосе ForceFeedback. :)

Ако сакаш ептен волан, цените им се од 60-100 евра во Грчка на некои од овие, па кога ќе идам за 2-3 недели можам да ти земам.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Воланот мора да е лиценциран.

Единствени такви можеш да најдеш на Sendit, ама не ги бива за ништо. Едниот е од Madcatz и е ПРЕМАЛ, а другите два (збориме за волани кои сеуште се во продажба) се добри, но немаат вибрации.
Јас имав среќа и си купив на старо Microsoft воланче сосе ForceFeedback. :)

Ако сакаш ептен волан, цените им се од 60-100 евра во Грчка на некои од овие, па кога ќе идам за 2-3 недели можам да ти земам.
Мац да те прашам.Колку најефтино можеш да најдеш у грција иксбокс 360?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Воланот мора да е лиценциран.

Единствени такви можеш да најдеш на Sendit, ама не ги бива за ништо. Едниот е од Madcatz и е ПРЕМАЛ, а другите два (збориме за волани кои сеуште се во продажба) се добри, но немаат вибрации.
Јас имав среќа и си купив на старо Microsoft воланче сосе ForceFeedback. :)

Ако сакаш ептен волан, цените им се од 60-100 евра во Грчка на некои од овие, па кога ќе идам за 2-3 недели можам да ти земам.
А бе овие у Анхоч се ненормални. Значи 4 луѓе на 2 различни локации ги прашав дали се 100% сигурни дека работи, дали пробале, баш истото им го викав јас, ама демек само овој работел (од тие што ги имале) и сега кога им пишав мејл ми вратија дека најверојатно работи само за XBOX а не и за 360ката, и да им го вратам ако сакам :))) Мислам WTF стварно.

Иначе фала на одговорот, не ми е толку до волан бе, овој ми беше поклон уствари, и го најдов за 1700 ефтин беше, колку да видам како е, пошто имав пред 7-8 години за РС ама не беше добар, па мерак ми беше. Ама ништо. Ќе земам може некад, сега за сега не зимам, фала што се понуди! Поздрав! :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мац да те прашам.Колку најефтино можеш да најдеш у грција иксбокс 360?
Порано ги имаше по продавнициве старите модели (белите) за по 140-150 евра - јас мојот го земав за 135 евра. Ама ги нема веќе, сега имаш Slim 4 Gb стандардно, за 200 евра. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Е кај го најде жити се ни во Америка го нема за толку ефтино,освен ако не го имаат земено по набавна цена(краден).
Немој да ја потценуваш глупоста на одредени продавачи, ако не им иде бизнисот спуштаат цена или пак може распродажба правеле и ја затварале продавницата.
Јас мислам дека тоа било онака once in a lifetime, зашто стварно цената е поефтина него и америчките. :)
 
Член од
14 февруари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Da ve prasam dali da go fleshuvam mojot xbox 360, kade da go fleshuvam i kolku pari? I najbitnoto dali ke moze da igram online? Fala odnapred!! :)
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
Немој да ја потценуваш глупоста на одредени продавачи, ако не им иде бизнисот спуштаат цена или пак може распродажба правеле и ја затварале продавницата.
Јас мислам дека тоа било онака once in a lifetime, зашто стварно цената е поефтина него и америчките. :)
Јас сепак мислам дека е по набавна.. а и не е нешто за чудење Бугарите си се познати по таа работа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom