Xbox360 гејмери

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.614
Прво, види за кој регион е играта. Доколку е Region free или пак ако одговара со конзолата тогаш немаш гајле.
Второ, кој LT+ ти го има конзолата? Ако го имаш LT+ 3.0 тогаш пројди ја со најновиот abgx360 GUI и после режи со ImgBurn, со Truncate метод а ако имаш LT+ 2.0 тогаш пројди ја со постара верзија abgx360 GUI и исто режи со ImgBurn, Truncate метод.
Хмм, иначе не е за мене играва, за еден другар е, јас немам XBOX. На zamunda.mk пишува дека играва е LT2.0 и регион - бесплатен. На замунда.нет (бугарската) не пишува кој регион е, кој LT+....
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Хмм, иначе не е за мене играва, за еден другар е, јас немам XBOX. На zamunda.mk пишува дека играва е LT2.0 и регион - бесплатен. На замунда.нет (бугарската) не пишува кој регион е, кој LT+....
NBA_2K12_PROPER_READNFO_USA_RF-XBOX360-RRoD.torrent
Штом има RF тогаш е Region free, ослободена од регионски ограничувања.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.614
NBA_2K12_PROPER_READNFO_USA_RF-XBOX360-RRoD.torrent
Штом има RF тогаш е Region free, ослободена од регионски ограничувања.
Конзолата му е црна, дали има врска тоа дека е од поновите т.е. LT +3.0, тој ми вика дека имало некои бели и тие биле постари модели.... иначе според тебе играва од zamunda.net, мислам на NBA 2K12, кој LT+ е и како да ја режам? :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја пачував MGS HD на LT 2.0, ама чудно работи.

Кога ќе ја ставам директ неа, не ја чита и вади диск ерор. Кога ќе ја ставам UFC, пример, поиграм малце и после ја ставам MGS, си работи перфектно.
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Конзолата му е црна, дали има врска тоа дека е од поновите т.е. LT +3.0, тој ми вика дека имало некои бели и тие биле постари модели.... иначе според тебе играва од zamunda.net, мислам на NBA 2K12, кој LT+ е и како да ја режам? :)
А чекај, флешуван му е драјвот од конзолата воопшто или не? Не те разбрав...

Ја пачував MGS HD на LT 2.0, ама чудно работи.

Кога ќе ја ставам директ неа, не ја чита и вади диск ерор. Кога ќе ја ставам UFC, пример, поиграм малце и после ја ставам MGS, си работи перфектно.
Најверојатно претходната игра го „лаже“ драјвот да ја чита и следната. Сепак, фирмверот е рачно работен од еден човек а не од цел тим така да можно е да има такви чудни пропусти. :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894
Прво, види за кој регион е играта. Доколку е Region free или пак ако одговара со конзолата тогаш немаш гајле.
Второ, кој LT+ ти го има конзолата? Ако го имаш LT+ 3.0 тогаш пројди ја со најновиот abgx360 GUI и после режи со ImgBurn, со Truncate метод а ако имаш LT+ 2.0 тогаш пројди ја со постара верзија abgx360 GUI и исто режи со ImgBurn, Truncate метод.
нели поновите верзии на игрите тие што имаат LT+2.0 неможат да ги играат и треба прво да ги флешнат своите икс-боксови ?? или нешто се смена во меѓувреме ??
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.614
А чекај, флешуван му е драјвот од конзолата воопшто или не? Не те разбрав...
:)
Па тој ми рече чипуван му бил XBOX-от, мислам играме некои игри шо ги купвит тој, пиратски фала богу. Еднашка му режев со една програма, Need for Speed 2 ама пишеше нешто на конзолата wrong region, изгледа не беше free region играта....
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
нели поновите верзии на игрите тие што имаат LT+2.0 неможат да ги играат и треба прво да ги флешнат своите икс-боксови ?? или нешто се смена во меѓувреме ??
Некој може али повеќето неможе, не знам точно...
Па тој ми рече чипуван му бил XBOX-от, мислам играме некои игри шо ги купвит тој, пиратски фала богу. Еднашка му режев со една програма, Need for Speed 2 ама пишеше нешто на конзолата wrong region, изгледа не беше free region играта....
Епа штом е флешуван, ставај само RF игри и немате гајле или пак ако е купена конзолата тука, во Европа, спуштајте PAL игри. Разгледајте кој регион е конзолата и ќе знаете што да барате.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.614
Епа штом е флешуван, ставај само RF игри и немате гајле или пак ако е купена конзолата тука, во Европа, спуштајте PAL игри. Разгледајте кој регион е конзолата и ќе знаете што да барате.
Го купил од Шведска, ама го чипувал тука во Македонија. Значи NBA 2K12 си е FR и можам да ја режам?

Сакам да го искористам програмчево " Xbox Backup Creator " , дали има некој искуство со него?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Го купил од Шведска, ама го чипувал тука во Македонија. Значи NBA 2K12 си е FR и можам да ја режам?

Сакам да го искористам програмчево " Xbox Backup Creator " , дали има некој искуство со него?
Режи си ја слободно, а за програмчето го немам пробано зошто не сум имал прилика да го пробам али изгледа е добро само побарај низ Google како се прави убав .iso од играта.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.614
Режи си ја слободно, а за програмчето го немам пробано зошто не сум имал прилика да го пробам али изгледа е добро само побарај низ Google како се прави убав .iso од играта.
Хмм, па играта е веќе во .iso формат, како што ти кажав, со едно друго програмче, не се сеќавам кое беше, сум режел така ама не знаев за слободни региони и тие други отстапувања. Сега ќе ја пробам, па што биде биде :)
 
Член од
10 февруари 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
zdravo ke mi treba edna informacija:Zedov Xbox od Dubai medjutoa go nesev i kaj Dragan i u Bunjakovec i mi vikaat nemoze uste da se hakira zosto bila nekoja nova verzija.Aj da probam da vi dadam nekoi informacii za nego pa ako mozete da mi pomognete:
-model No 1439
-proizveden 11/08/2011
-lot no/date:1134x
SEKOJA POMOS E DOBREDOJDENA
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
zdravo ke mi treba edna informacija:Zedov Xbox od Dubai medjutoa go nesev i kaj Dragan i u Bunjakovec i mi vikaat nemoze uste da se hakira zosto bila nekoja nova verzija.Aj da probam da vi dadam nekoi informacii za nego pa ako mozete da mi pomognete:
-model No 1439
-proizveden 11/08/2011
-lot no/date:1134x
SEKOJA POMOS E DOBREDOJDENA
Чим ти кажале они дека не може, мислам дека џабе прашуваш на форумиве, барем они пратат се што треба во таа сцена. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.631
Поени од реакции
52.502
zdravo ke mi treba edna informacija:Zedov Xbox od Dubai medjutoa go nesev i kaj Dragan i u Bunjakovec i mi vikaat nemoze uste da se hakira zosto bila nekoja nova verzija.Aj da probam da vi dadam nekoi informacii za nego pa ako mozete da mi pomognete:
-model No 1439
-proizveden 11/08/2011
-lot no/date:1134x
SEKOJA POMOS E DOBREDOJDENA
Штом тие рекле дека неможе уште да се хакне, неможе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom