Кајгана собиранче, 11.02.2012 (сабота), кафе „Мистик“, 20:00 ч.

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
ее баш ми е жал што нема да дојдам ајк нареден пат :)убав помин на сите :D
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ehe rano e ushte, do 8 ima da se sluchat nad 30 sobrakajki, skrsheni noze, povredi, gripovi, surprise exams, svadbi, veridbi ... Ne sme od vchera, jas ednash umrev i me baniraa 2 meseci :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
3 лајка (на Разиел не го рачунам) на постот каде што опишав како се спружив и си го искршив лап топот.

:(

Што ви згрешив бе луѓе????

:(
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
3 лајка (на Разиел не го рачунам) на постот каде што опишав како се спружив и си го искршив лап топот.

:(

Што ви згрешив бе луѓе????

:(
Ќе се задавев со кафето утринава кога те прочитав, си ја замислувам фацата на оној кој го влечеле како те гледа во лет со лап топот :) Иначе жив и здрав си нема што да те оплакуваме :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ќе се задавев со кафето утринава кога те прочитав, си ја замислувам фацата на оној кој го влечеле како те гледа во лет со лап топот :) Иначе жив и здрав си нема што да те оплакуваме :)
Заебанцијата настрана, имав среќа што брзо одев, па кога се сопнав, се истркалав метро два нанапред. Тој влечениот со колата, бидејќи не можеше да застане, ми помина на неколку сантиметри од ногата, како што бев спружен. Се движеа многу полека, ќе ме оставеше без зглобот на ногата.

Сега се обидувам да пресметам колкава е веројатноста да се обидеш да ја поминеш улицата помеѓу два автомобили кои се тргаат меѓу себе???

Сречо моја преџи на другога...

Туку ај да не трујам, убаво да си поминете...

:)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
3 лајка (на Разиел не го рачунам) на постот каде што опишав како се спружив и си го искршив лап топот.

:(

Што ви згрешив бе луѓе????

:(
Тоа е феноменот кога на R.I.P се ставаат лајкови како поддршка.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Потсетете ме, кој дојде со лаптоп на собиранката во Дајмонд? :pos:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
И сеа шо прајме, ќе има собиранка или ќе чекаме да преврне !? :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.368
Поени од реакции
7.553
Вирус беше со лап-топ на собиранката во Дајмонд.

Јас ќе дојдам ама без кола. Не можам да ја извадам од двор со волку снег. А и ако ја извадам, дали ќе најдам место за паркирање у Центар...
Добра ствар, ќе можам да пијам колку сакам (колку пари ќе извадам од банкомат).
Лоша ствар, ќе треба да ја гушкам Леандра додека чекаме такси за накај Капан Ан.
Најлоша ствар е чекањето бус/воз утре сабајле накај дома, има снешко да се сторам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom