Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Имам Xpreria X8 пред некое време ми падна у вода, па го носев на неколку места и не го прават, односно бил премногу оштетен, а на едно место ми кажаа дека треба нова плоча но ја немало. Да не знае некој каде можам да најдам такво нешто и колку би ме чинело? Благодарам
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам Xpreria X8 пред некое време ми падна у вода, па го носев на неколку места и не го прават, односно бил премногу оштетен, а на едно место ми кажаа дека треба нова плоча но ја немало. Да не знае некој каде можам да најдам такво нешто и колку би ме чинело? Благодарам
нова плоча ~ половен телефон, така да купи си таков половен, твојот ќе ти послужи за маска и слично
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Дали има шанси да се поправи Самсунг Е250, проблемот со него е што од плочата му е откачен приклучокот од тастатурата и е останат внатре во тастатурата, се друго си функционира нормално...
Поточно се работи за ова: 0d3fe2dc70d619c3580d6b2c8d2c87d7.jpg

Има решение или канта? :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Има решение ... да се залеми конектор на плочата (ако стојат водовите :D)
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
150
Поени од реакции
24
Каде и колку чини да се декодира мобилен од Т-мобиле за да може да се користи ВИП ?
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Го треснав во ѕид и ми падна под кревет и од тогаш не сака да се вклучи, реков да не е до влагата го ставив на топло не реагира, го ставив да се полни пак ништо. Има некое решение? Или канта му е мајката :D.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ај вие последните двајца кажете за што телефони се работи, не сме видовити
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Додека не се отвори, провери до што е неможе никој да ти каже што му е (освен расипаН е :D)
Тоа ќе да е, зашто го однесов на мајстор и му немаше лек, последна надеж ми е утре да најдам батерија па да видам да не е до тоа.
 
Член од
7 ноември 2008
Мислења
50
Поени од реакции
42
Samsung SGH-E250i Имам помалко чуден проблем, дисплејот работи обратно o_O Кога ке се подигне до горе се гаси дисплејот, а кога е затворен ке се запали, се друго функционира ок.
До што може да е проблемот?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Samsung SGH-E250i Имам помалко чуден проблем, дисплејот работи обратно o_O Кога ке се подигне до горе се гаси дисплејот, а кога е затворен ке се запали, се друго функционира ок.
До што може да е проблемот?
Не е чуден туку е најчест :) флет кабелот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom