ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Ок меѓутоа зашто уште сега ги смениле силабусите кога тоа за нас не важи, само забуни да направаат. Кога ќе дојдат втора година тие сега што се прва,тогаш нека ги мењаат. Јас имам од прва неположено граѓанско право, го презапишав вонредно, дали ќе го полагам по старо(колоквиуми35+35+есеј20+активност10) или според ново(влезни колоквиуми и испити)?
незнам како ќе полагаш , да не те лажам , но еден колега што имал презапишано социологија го полагаше по новиов систем- усно.
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
А Петрушевска по ЕУ дава ли 2-3 поени ако ти фалат за повисока оцена со усно одговарање или мора есеј да се преполага...?
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
71
Поени од реакции
4
decki abe moze li da ti vnesat samo esej a da ne tii stavat ocenka...mene mi e polozen a mi se vpisani poenite po esej a ocenka nemam a i mi pise 0 poeni???aj neka pise nekoj
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Еј знае ли некој каде е новинарската лабораторија, мислам дека така се вика...
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Еј знае ли некој каде е новинарската лабораторија, мислам дека така се вика...
Кога доаѓаш од надвор, од левата страна на бифе, прва (и единствена) лево училница, со меки столчиња :)

Патем, да прашам, за казнена, ако има мартовска, колку се плаќа за полагање на испит? 1000? Иста цена се плаќа без разлика дали полагаш само испит, само есеј или и двете?!

Фала :)
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Кога доаѓаш од надвор, од левата страна на бифе, прва (и единствена) лево училница, со меки столчиња :)

Патем, да прашам, за казнена, ако има мартовска, колку се плаќа за полагање на испит? 1000? Иста цена се плаќа без разлика дали полагаш само испит, само есеј или и двете?!

Фала :)
1000 ден. е било што да полагаш.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
1000 ден. е било што да полагаш.
Јас кога полагав минатата година , беше 1000 денари за испит и можеш да правиш и есеј ако ти е потребно за истите пари, а ако сакаш само есеј тогаш 500 денари
--- надополнето: 8 февруари 2012 во 23:42 ---
Ок јас утре имам, ќе прашам и ќе пишам...
Прашавте за книгите ??
 
O

Orion.

Гостин
Јас кога полагав минатата година , беше 1000 денари за испит и можеш да правиш и есеј ако ти е потребно за истите пари, а ако сакаш само есеј тогаш 500 денари
Ако праам само есеј поените од колоквиуми ќе ми останат така?:)
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Јас кога полагав минатата година , беше 1000 денари за испит и можеш да правиш и есеј ако ти е потребно за истите пари, а ако сакаш само есеј тогаш 500 денари
--- надополнето: 8 февруари 2012 во 23:42 ---


Прашавте за книгите ??
Vo knizarata na filozevski ima beli knigi i cinat 600 praktikumot i 700 knigata, i se izdanie 2011, a asistentkata kaza deka tie od toa izdanie trebalo, a dali moze da se koristat prethodnite neznam, ama mislam deka ne moze posto ima izmeni vo zakonite...
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
71
Поени од реакции
4
decki abe moze li da ti vnesat samo esej a da ne tii stavat ocenka...mene mi e polozen a mi se vpisani poenite po esej a ocenka nemam a i mi pise 0 poeni???aj neka pise nekoj
 
Член од
28 април 2010
Мислења
89
Поени од реакции
30
decki abe moze li da ti vnesat samo esej a da ne tii stavat ocenka...mene mi e polozen a mi se vpisani poenite po esej a ocenka nemam a i mi pise 0 poeni???aj neka pise nekoj
trk kaj Dragi
--- надополнето: 9 февруари 2012 во 14:08 ---
Ок меѓутоа зашто уште сега ги смениле силабусите кога тоа за нас не важи, само забуни да направаат. Кога ќе дојдат втора година тие сега што се прва,тогаш нека ги мењаат. Јас имам од прва неположено граѓанско право, го презапишав вонредно, дали ќе го полагам по старо(колоквиуми35+35+есеј20+активност10) или според ново(влезни колоквиуми и испити)?[/quo по старо ќе ти биде (80+20 бидејќи ти е вонредно) а ако е по ново пиши зашто и јас сум ист случај граѓанско трипати полагав и ако е усно којзнае што ќе направиме
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Јас тркнав кај Драги на увид , и ми вика сеа гледам ,можеби ќе треба и да ти скратам :pos: .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom