Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Немој да ми кажеш дека не го плукаше Шундовски :pipi:
Ај бе па ти, што се секираш... И онака цело време ќе викаш „Сеа ни треба гол“ или „Сега треба да се одбраним“. И по некој пат ќе му се развикаш на голманот :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Немој да ми кажеш дека не го плукаше Шундовски :pipi:
Ај бе па ти, што се секираш... И онака цело време ќе викаш „Сеа ни треба гол“ или „Сега треба да се одбраним“. И по некој пат ќе му се развикаш на голманот :D
Не бе, Шундо да можев со камен ќе го гаѓав, само кај ќе најдам такви фармерки ко него не знам :confused:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Шо убава бројка сте се собрале :)
Туку, кој ќе вика Срце на терен, але-а срце на терен?
Жалосно е да не играте пред публика, па затоа оние кои не знаат да играат ракомет ваљда можат да дојдат и да гледаат/навиваат :icon_lol:
Jaс се пријавувам да бидам дел од Македонската навивачка фаланга, а исто така и да снимам/коментирам ко Магдинчев ама ми фали Марјан Ников :pos:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
малце сум подзабораил на темава, иначе симон е најјак со предлогов 3 екипи по 6 души со истите голмани, и едино ако треба некој играч ако фали од другата екипа да влезе за да пополни место :)) - тој што е најспремен :)) симон не се зезај тоа со 3 екипи беше у подготвителен дел кога се спремаа играчите, ние сме спремни физички, така да не ни треба тоа :)

коки го најавувам како помошник (линиски) судија :)

се самопрогласувам за капитен на мојата екипа: Јас дивац спасе, бојан и жучка(голман) и димче и драчево сити од моја си ги зиам.

драчево вс остали ве предизвикувам :)

комита ти од кај си?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.652
Поени од реакции
9.866
се самопрогласувам за капитен на мојата екипа: Јас дивац спасе, бојан и жучка(голман) и димче и драчево сити од моја си ги зиам.

драчево вс остали ве предизвикувам :)
Абе 1 напад нема да можам да го истрчам ја бе не заебаај :(
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
па така ќе да е најдобро, таман на собиранка кој ќе дојде ќе се видиме кој за што позиција е :)) - тоа според стомаците се одредува хаха
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
East vs. West ќе биде натпреваров изгледа :pos:

Кој ќе праша за во Кале на 18 или 19-ти? :)
--- надополнето: 5 февруари 2012 во 10:41 ---
малце сум подзабораил на темава, иначе симон е најјак со предлогов 3 екипи по 6 души со истите голмани, и едино ако треба некој играч ако фали од другата екипа да влезе за да пополни место :)) - тој што е најспремен :)) симон не се зезај тоа со 3 екипи беше у подготвителен дел кога се спремаа играчите, ние сме спремни физички, така да не ни треба тоа :)

коки го најавувам како помошник (линиски) судија :)

се самопрогласувам за капитен на мојата екипа: Јас дивац спасе, бојан и жучка(голман) и димче и драчево сити од моја си ги зиам.

драчево вс остали ве предизвикувам :)

комита ти од кај си?
Ајде малце по педантно, да не пропуштиме некој...

Екипа 1:
1. Јас
2. Симон
3. Метла
4. Миле Г.
5. Трн_Во_Око
6. Серпико
7. Тончи
8. КомитаУлтрас

Екипа Драчево:
1. AceMaus
2. Divac
3. Спасе
4. Бојан
5. Жучка
6. Дим4е
7. DracevoTheCity
8. Bogdanco

Пропуштив или издуплирав некој? Ајде поорганизирано, да не испадне дека фалат луѓе на крај... :)
Бај д веј, кој и да има топка нека ја донесе... Не би било на одмет да имаме повеќе топки барем за загревање. Рачунајте дека има луѓе што не фатиле никогаш топка или што не фатиле 7-8 години топка :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom