Muhteşem Yüzyıl - Величествениот

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Maлку повеќе го претерале овие со Хурем ,што ја прави серијата ко да е за Хурем а не за султан Суљејман
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
абе ваа многу убаа серија била .. од почеток мислев дека срање ќе испадне ама испадна ептен интересна и ја заглеав .. да не знае некој утре шо ќе се случи со ибрахим ? :D :D
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Срање у боја, како и све турско. Него заглејте едно 5 минути и баш ме занима каква контрадикторност ќе приметите.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Да ви помогнам малце, заглејте ги жениве во серијава све се со дубоки деколтиња, а турска жена се знае што носела :facepalm:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ma кој ви пере мозок од историски аспект?
Прикажан е велиствениот султан и неговите војни, никаде не кажуваат дека тоа што го правел е добро, претставено е неговото владеење, а истовремено и животот во неговиот харем.
Не ја гледам ама кога и да поминам пред телевизор таа серија е и за султанот и неговите ебачки активности....
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
глупостиии глупостии глуууууупооооостиииииии бедоќа ... значи нема логика македонци којшто биле под ТУРСКо да го гледаат ова нема логика 0.о исто ко евреите да фатат сеа да гледаат филм за хитлер колку бил добар (ВАТАФАК)
 
M

Moon Child

Гостин
глупостиии глупостии глуууууупооооостиииииии бедоќа ... значи нема логика македонци којшто биле под ТУРСКо да го гледаат ова нема логика 0.о исто ко евреите да фатат сеа да гледаат филм за хитлер колку бил добар (ВАТАФАК)
Имаш изгледано една единствена епизода? Ако имаш тогаш ќе ти стане јасно дека никој никого не прикажува во позитивно светло, туку е на нас оставено да толкуваме како сакаме и да пресудиме кој е позитивец, а кој негативец.

Мене ми се допаѓа серијава и ја гледам.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
По дебилно сра*е од серијава, амин.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Имаш изгледано една единствена епизода? Ако имаш тогаш ќе ти стане јасно дека никој никого не прикажува во позитивно светло, туку е на нас оставено да толкуваме како сакаме и да пресудиме кој е позитивец, а кој негативец.

Мене ми се допаѓа серијава и ја гледам.
глеј ја шо да ти праам а тоа што еден од дечките што се мотка у серијата е типот што го набил карпош на кол на сред камени мост не те допира ич 0.о ?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
глеј ја шо да ти праам а тоа што еден од дечките што се мотка у серијата е типот што го набил карпош на кол на сред камени мост не те допира ич 0.о ?
Не гледај од машки аспект, девојките сосема друго гледаат :) . За нив серијата е топ, имаат едно многу моќно машко (што секоја би сакала да го освои за себе) и неколку женски кои се борат една со друга да му земат внимание (што и онака го прават во реален живот), значи за една девојка серијата е сосема интересна зашто може многу фино да си земе една хероина со која ќе се идентификува (најчесто Хурин иако ја критикуваат ваква била онаква била) :icon_lol: .

Карпош и колци девојките ама ич не ги интересират ниту пак кои биле окупатори а кои ослободители.

Машки ко што гледаш слабо и ја гледаат ;).
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Не гледај од машки аспект, девојките сосема друго гледаат :) . За нив серијата е топ, имаат едно многу моќно машко (што секоја би сакала да го освои за себе) и неколку женски кои се борат една со друга да му земат внимание (што и онака го прават во реален живот), значи за една девојка серијата е сосема интересна зашто може многу фино да си земе една хероина со која ќе се идентификува (најчесто Хурин иако ја критикуваат ваква била онаква била) :icon_lol: .

Карпош и колци девојките ама ич не ги интересират ниту пак кои биле окупатори а кои ослободители.

Машки ко што гледаш слабо и ја гледаат ;).
јасно ми е само си буцкам лево десно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom