Заработка на интернет (официјална тема)

K

kalimer0

Гостин
Дневно со едноставна работа се прави од $1-$2 се работи за Microworkers.
Прво не ми беа сигурно но се уверив дека исплаќаат:
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Пред неколку дена најдов интересен сајт за заработка, се надевам дека е добар сега за сега.инвестирав нешто па сеа ќе видиме http://dailygoldinvestment.com/
Најобична HYIP страница. Ако веќе инвестираш во неа инвестирај но за кратко време.
А најдобро е никако да не фаќаш работа со страни каде што не се поврзани со сигурни и реномирани интернет банки како што се Пејпал, Монибокер, МониГрам, Вестернунион и слични. Гледам на оваа само преку ЛибертиРесерве и Перфект Мони може да се инвестира што не е добро.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Најобична HYIP страница. Ако веќе инвестираш во неа инвестирај но за кратко време.
А најдобро е никако да не фаќаш работа со страни каде што не се поврзани со сигурни и реномирани интернет банки како што се Пејпал, Монибокер, МониГрам, Вестернунион и слични. Гледам на оваа само преку ЛибертиРесерве и Перфект Мони може да се инвестира што не е добро.
Постов ми беше задача на микроворкерс така да не ни помислувам да инвестирам таму:D
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
12
Поени од реакции
4
Како да научите интернет маркетинг?
http://www.netponuda.com/klub/jrox.php?uid=vancho
Он-лајн школа на српски јазик..
Прилагодено за апсолутни почетници и за оние што повеќе знаат.
Првите 30 лекции се бесплатни, а потоа, како ви се свиѓа...
Ја сум запишан на МАСТЕР степенот, за 6 месеци научив доста работи и на едно место добив тоа за кое во минатото лутав на интернет....
ПРОБАЈТЕ, за проба не се плаќа (y)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Работи некој на adultfriendfinder? Јас почнав пред некој ден, еден другар ми го понуди ова, вика и дека прошли месец зел 58 долари од ова, ми го покажа и чекот преку слика од мобилен...
Иначе ова е страна за возрасни...
Се зема пари на тој начин што стануваш соработник на страната и ја промовираш страната за луѓе да се регистрираат. Од секое машко што ќе се регистрира се зема 0.50-1 долар, а женско 2-5 долари. Ваљда нивниот чар е у тоа некој од тие регистрираните ако сака да плаќа за услуги што ги врши странава...
Мене искрено не ми е за верување, ама ајде ќе му верувам на другаров па ќе пробам...
Некој да не имал искуство со странава или може прочитал нешто?
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Дечки ај ако може некој да ми објасни како да заработам барем малку пари на Микроворкерс и што треба и како треба да се почне Please :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Дечки ај ако може некој да ми објасни како да заработам барем малку пари на Микроворкерс и што треба и како треба да се почне Please :)
Што гледаш толку комплицирано во Микроворкерс, па да се објаснува? :) Едноставно е. Избираш работа, читаш што се бара, го извршуваш и испраќаш што треба. Тоа е целата процедура.
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Епа тоа со избирањето и со праќањето не можам да го разберам баш,и како оди испалтата ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom