Што би направиле во ситуација кога...

David^^

Ристовски
Член од
9 декември 2011
Мислења
165
Поени од реакции
42
ShakaZulu Значи ти дозволуваш доколку некој ученик не носи опрема на час по физичко а притоа има добирно единица од професорот и забелешка професорот има право да го удри???? И еве ајде да не зборуваме само за професорот по физичко, што се случува со класните раководители дали и тие имаат право доколку некој ученик СЕ ПРЕМЕСТИ ОД МЕСТОТО КАДЕ ШТО МУ КАЖАЛ ПРОФЕСОРОТ и седне на друго место, дали тогаш класниот има право да го утепа со клоци и боксови како што бесе случајот пред некое време во мојот клас, но тој ученик дали затоа што е глуп или е нешто друго причината само се врати на местото и си седна како ништо да не било (пред тоа му кажа на професорот дека ке се жали на директорот а професорот му вика јас тоа го правам за твое добро! ).
За твое добро :pos: и јас тогаш ќе му речам: и јас тоа што ќе се жалам кај директор, ќе те пријавам во полиција и ќе ти опнам тужба го правам за твое добро :D да не останеш ваков примитивец :D
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 11:35 ---
Од секогаш. Не џабе рекле ќотекот е излезен од рајот.
а зошто тогаш е забрането физичкото насилство? (ќотек = физичко насилство)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Ти мене ме дупиш во здрав мозок или ми се прајш мангуп?

Заборајл да однесам, џанум имав 5000 работи денес да напрам, остана шлеперот на граница, детето не ми беше арно трчав по лекари, колата ми се расипа... па не стигнав од дома дресот да го земам. Освен едно училиште шо обавези имате? Ништо... и пак заборајв да однесам. Оти не заборајш дека мочањето се прави во ВЦ, па наместо таму да се измочаш в гаќи?

Од една страна училиште е едно, работа е друго. Колку шо ме држи умо, се викаше физичко и здравствено образование предметот, а целото тоа училиште иди од училишно - воспитен процес кој шо сите треба да го поминат. Работата е неморален систем, пошо можам и да си одам ако не ми е по ќеиф.



Еве ти и тебе, исто.... работа и училиште е мешање баби и жаби

Од друга страна, шо ако сум јас шефот?
Не се прави паметен,можда му умрела мајка му,па заборавил на физичкото.Од кај знаете вие све бе,брее што ти било комунизам,све ве учеле пред време,глеаш и сте продавале опрема за во вселена на американцине,чудо сте биле вие,сте си ибале мајката еј.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
"Тера Мара овце на бициклу."
Забеган беше Мечо...строг за опремата, ама кога и да удреше ученик беше неоправдано. Поради таквите стари професори што се однесуваа како закон и устав на часовите почнав да го мразам физичкото. Запишуваше неоправдани ако задоцниш со облекувањето опрема, а се облекувавме на 2 клупи пред салата, играјќи стриптиз пред цело школо оти немавме соблекувални.. Буквално се тепавме кој да биде дежурен, ако ти дојдеше редот ни пари немаше да те натераат да вежбаш на час :)
Тера Мара овце на бициклу :) Јас физичкото го мразев во зима, заради немањето соблекувални, и стриптизот :) а за топло...ела запри ме :) Никогаш нам не ни пишал неоправдани ако задоцниме со опрема, пишувал доколку не носиме опрема и си влезиме во сала. Со душа сум чекал да бидам дежурен :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не се прави паметен,можда му умрела мајка му,па заборавил на физичкото.Од кај знаете вие све бе,брее што ти било комунизам,све ве учеле пред време,глеаш и сте продавале опрема за во вселена на американцине,чудо сте биле вие,сте си ибале мајката еј.
Не бе, секој час мајка/татко/брачед умира, најчесто во јануар/февруар се оди на матура кај подалечни роднини и така цела година се наоѓаат оправдувања.

Ме мрзи да го клам Кили и фамозното Не ме јеби...

И не сме биле ние некакво којзнае какво чудо, ама за овие плачипичковци сме биле U.S. Army. Спартанци... Колку фудбали имам играно на снег, кошарка во незатоплена сала на -10, колку пати си иам одено дома со сино око од договорени тепачки после часови... па нити на А1 не снимаа, нити класниот дозна, нити директорот.
 

David^^

Ристовски
Член од
9 декември 2011
Мислења
165
Поени од реакции
42
Да ви кажам јас мое искуство со неносење опрема на физичко. Влегов во сала со фармерки, професорот ме запиша како отсутен и ми вика можеш да ја напуштиш салата. После класната ми бапна неоправдан, па следниот час фино лепо си дојдов со опрема.....и сите среќни и задоволни, а ако ме удреше професорот, сеа немаше да биде на работа :) што е подобро за него? :)
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Да ви кажам јас мое искуство со неносење опрема на физичко. Влегов во сала со фармерки, професорот ме запиша како отсутен и ми вика можеш да ја напуштиш салата. После класната ми бапна неоправдан, па следниот час фино лепо си дојдов со опрема.....и сите среќни и задоволни, а ако ме удреше професорот, сеа немаше да биде на работа :) што е подобро за него? :)
Така треба да прават професорите, а не како еден што го имав во основно еднаш не понесов опрема и му велам не понесов за тоа и тоа и он ми стави неоправдан и плус ме удри јас го прашувам зошто ме удри тој ми вика тоа ти е да не заборавиш нареден пат а јас му велам па нели може да се присетам од неоправданиот а он ми вика изостаноците вие брзо ги заборавате ќотекот се памти :tapp: е тогаш да ми е бил овој памет немало е така да излезе ама тоа е...
 

David^^

Ристовски
Член од
9 декември 2011
Мислења
165
Поени од реакции
42
Така треба да прават професорите, а не како еден што го имав во основно еднаш не понесов опрема и му велам не понесов за тоа и тоа и он ми стави неоправдан и плус ме удри јас го прашувам зошто ме удри тој ми вика тоа ти е да не заборавиш нареден пат а јас му велам па нели може да се присетам од неоправданиот а он ми вика изостаноците вие брзо ги заборавате ќотекот се памти :tapp: е тогаш да ми е бил овој памет немало е така да излезе ама тоа е...
Не така треба да прават, туку МОРА да прават, а ако не - ти кажав веќе што да направиш ти или твојот другар. Првин ќе го пријавиш кај класниот и директорот, потоа во полиција и ќе му опнеш една тужба :) да се надеваме дека нема да остане примитивец после сето ова, а дека ќе се изгори за пример тоа е сигурно :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Мене Мината ме удираше со летва кога сум се смеел на час (кој учел индустриско знае) . Киро по руски какви шлаканици делеше. Правам муабет за до пред 3 години кога бев средно. Денешниве деца биле мн нежни ебаго
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Мене Мината ме удираше со летва кога сум се смеел на час (кој учел индустриско знае) . Киро по руски какви шлаканици делеше. Правам муабет за до пред 3 години кога бев средно. Денешниве деца биле мн нежни ебаго
Немој да се навредиш што ке те наречам така но тоа е...
Ти или си бил мнооогу ГЛУП или нешто друго не си бил во ред па да дозволуваш професор со летва да те удара и шамари да ти дели :tapp: толки ли не си размислил дали тоа е во ред што ви го прават професорите и дали ако сакате дека имате каде да се пожалите или ви е било сеедно дали ке ве удри некој или не :tapp:
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Не бе, секој час мајка/татко/брачед умира, најчесто во јануар/февруар се оди на матура кај подалечни роднини и така цела година се наоѓаат оправдувања.

Ме мрзи да го клам Кили и фамозното Не ме јеби...

И не сме биле ние некакво којзнае какво чудо, ама за овие плачипичковци сме биле U.S. Army. Спартанци... Колку фудбали имам играно на снег, кошарка во незатоплена сала на -10, колку пати си иам одено дома со сино око од договорени тепачки после часови... па нити на А1 не снимаа, нити класниот дозна, нити директорот.
И јас играм у незатоплени сали,8 години другаре.баскет играм на терен надвор,кога има снег чистам со лопата/метла.И јас сум се тепал на ферки,и никад не сум идел модар дома.Не сте го правеле само вие тоа,муабетот ми е да не донесувате заклучоци пред време,и ако примети,ова му се случило еднаш,а не секој јануар/февруар.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Немој да се навредиш што ке те наречам така но тоа е...
Ти или си бил мнооогу ГЛУП или нешто друго не си бил во ред па да дозволуваш професор со летва да те удара и шамари да ти дели :tapp: толки ли не си размислил дали тоа е во ред што ви го прават професорите и дали ако сакате дека имате каде да се пожалите или ви е било сеедно дали ке ве удри некој или не :tapp:
Или пак знаел да почитува авторитет, особено ако си ја има мувата на капата.

И јас играм у незатоплени сали,8 години другаре.баскет играм на терен надвор,кога има снег чистам со лопата/метла.
Супер. Шо е тогаш проблемот да се прифати еден авторитет и да се поќути на постар? Мора на секое лонче да клајте капаче?

Ти текнува дека тој професор таму секојдневно се расправа со 1000 души како тебе?

И јас сум се тепал на ферки,и никад не сум идел модар дома.
Е шо сеа, сакаш да кажиш дека тепач си, и дека не си изел ќотек? Со сув газ риби не се фаќаат, така ми велеа мене...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Немој да се навредиш што ке те наречам така но тоа е...
Ти или си бил мнооогу ГЛУП или нешто друго не си бил во ред па да дозволуваш професор со летва да те удара и шамари да ти дели :tapp: толки ли не си размислил дали тоа е во ред што ви го прават професорите и дали ако сакате дека имате каде да се пожалите или ви е било сеедно дали ке ве удри некој или не :tapp:
ова оди во пост кој ме изнасмеал
***
доцнам со одговоров зашто морав да го прикачам видеово: Енџој

 
K

kalimer0

Гостин
Моето училиште не е "кремско" ама професорот по физичко инаку мој класен е доста строг и на почетокот имаше исти барања: бела маица, сини шорцеви, бели чорапи и чисти патики но сега носи кој што сака и каква боја. Никогаш не удрил некого за време на час а знае да се раздере :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom