Автомобили во размер

Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
кај да најдам стари коли во размер???
денес бев на паарот под кале најдов нешто ама слабо
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
кај да најдам стари коли во размер???
денес бев на паарот под кале најдов нешто ама слабо
На интернет друже или од странство.
А што најде под кале на бувљакот?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
кај да најдам стари коли во размер???
денес бев на паарот под кале најдов нешто ама слабо
И мене ме интересира што најде. Имаше ли нешто во 1/18 размер?? :)
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
немаше ништо 1/18 највеќе имаше 1/43
ја земав хонда цивик 1/32 и рено клио спорт 1/43 ама исчукани се така да ке ги доправам дома кога ке имам време имаше ламборџини доста моделчиња ама неможев да најдам на тезгата кој работи:confused:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Пред 2-3 месеци може и повеќе гледав едно жолто порше карера 1/18 ама бараше 50 евра.Премногу за половно и тоа од бураго
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
25
Поени од реакции
18
Поздрав до сите на форумов и имам само пофални зборови за вашите прекрасни колекции.Е сега вака ме интересира кај можам да најдам вакви колички ама да се BMW зошто сум голем љубител на оваа марка на возила.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Пред 2-3 месеци може и повеќе гледав едно жолто порше карера 1/18 ама бараше 50 евра.Премногу за половно и тоа од бураго
Хахаха, 50 ЕУР за половно 1/18 911 Bburago?? :facepalm: Да не мислел дека е Autoart или Kyosho. :pos:
--- надополнето: 28 јануари 2012 во 09:59 ---
Поздрав до сите на форумов и имам само пофални зборови за вашите прекрасни колекции.Е сега вака ме интересира кај можам да најдам вакви колички ама да се BMW зошто сум голем љубител на оваа марка на возила.
Здраво, не кажа од кој размер бараш. Инаку ке побараш по КРШ продавниците во Рамстор, ГТЦ и Зебра, го гледав таму некаде последното BMW M3 во 1/18 размер од Mondo motors за некои 2.000 ден. Исто ке побараш и во Веро маркетите и Тинекс, се наоѓа нешто и таму. Побарај и на e-bay, можеш да најдеш интересни моделчиња за добри цени. :)
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.028
Поени од реакции
954
Поздрав до сите на форумов и имам само пофални зборови за вашите прекрасни колекции.Е сега вака ме интересира кај можам да најдам вакви колички ама да се BMW зошто сум голем љубител на оваа марка на возила.
drugar najmnogu se bmw-inja jas gi imam bar 15 razlicni modeli no samo vo razmer 1/43 vidi pogore imam slika od niv. posledno x6
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
Хахаха, 50 ЕУР за половно 1/18 911 Bburago?? :facepalm: Да не мислел дека е Autoart или Kyosho. :pos:
--- надополнето: 28 јануари 2012 во 09:59 ---


хаха мислишли дека тие знаат што се Autoart или Kyosho.
ја видов стара буба 1/37 размер некоја кинеска искршена ми вика 250ден а туарег 1/43 без тркала 150ден хахаха

а цивикот и клиото ги земав по 20ден
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Затоа и пишав, не знаат што продаваат, ако им упали кај некого, ке продадат.:)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Планирам посета на роднини во Бугарија и ќе имам можност да го посетам и разгледам http://www.hobbyland.bg во живо.
Ако има заинтересирани за нарачки пишете ПП
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Планирам посета на роднини во Бугарија и ќе имам можност да го посетам и разгледам http://www.hobbyland.bg во живо.
Ако има заинтересирани за нарачки пишете ПП
Добар ти е планот!(y)
Ако сакаш да ти дадат 5% попуст, можеш пред да одиш само да се регистрираш на нивниот сајт, а таму само ќе им го кажеш никот за да те најдат.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Добар ти е планот!(y)
Ако сакаш да ти дадат 5% попуст, можеш пред да одиш само да се регистрираш на нивниот сајт, а таму само ќе им го кажеш никот за да те најдат.
Кој пазарувал знае.Огромна е разликата од таа преку net или преку хартија(каталог).Доста е само миризбата да ја почуствуваш и се крева адреналинот,а кога ќе почнеш да ги разгледуваш???????.Со 2-3 збора не се опишува.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Кој пазарувал знае.Огромна е разликата од таа преку net или преку хартија(каталог).Доста е само миризбата да ја почуствуваш и се крева адреналинот,а кога ќе почнеш да ги разгледуваш???????.Со 2-3 збора не се опишува.
Апсолутно точно, чуството е невидено. Кога ќе влезеш во таква продавница, едноставно се губиш и незнаеш од каде да почнеш и што прво да гледаш.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom